ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

Справа № 202/34370/13-к

Провадження № 1-кс/0202/2930/2013

УХВАЛА

15 жовтня 2013 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

у складі: слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Зосименко С.Г.,

при секретарі Гелетій М.Т.

за участю: прокурора відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу із організованою злочинністю та процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області молодшого радника юстиції ОСОБА_1

слідчого СГ ГСУ МВС України капітана міліції ОСОБА_2

підозрюваного ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України капітана міліції ОСОБА_2 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

У Головному слідчому управлінні МВС знаходиться кримінальне провадження № 12013000000000099 від 14 січня 2013 року, у відношенні ОСОБА_4 та інших членів створеної ним і ОСОБА_5 організованої групи, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України та ОСОБА_6 за ч. 3 ст. 212 КК України.

25.05.2012 ГСУ МВС України порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_3 за ознаками злочинів передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

Розслідуванням по даній кримінальній справі встановлено, що мешканці м. Дніпропетровська ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 діючи з корисливих мотивів, маючи умисел на вчинення фіктивного підприємництва, тобто придбання, створення суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності пов'язаної з ухиленням від сплати податків (обов'язкових платежів) для реально діючих підприємств та організацій, переслідуючи корисливі мотиви, з метою отримання незаконних прибутків на постійній основі, вирішили створити і зареєструвати на території Дніпропетровської, Кіровоградської та Одеської областей ряд фіктивних підприємств на підставних осіб.

Зустрівшись в 2006 році в м. Дніпропетровську ОСОБА_4, ОСОБА_7 і ОСОБА_5 розробили детальний план створення В«конвертаційногоВ» центру, суть якого полягала в наступному: на території різних областей України створити фіктивні суб'єкти підприємницької діяльності з метою сприяння в ухиленні від сплати податків, підшукати фізичних осіб - підприємців (клієнтів), яким необхідні готівкові гроші, і які перерахують безготівкову гривню на рахунок створених фіктивних підприємств в якості оплати за нібито поставлену продукцію, виконані роботи або послуги.

Плануючи злочинну діяльність, спрямовану на отримання доходів від заняття фіктивним підприємництвом та подальшої легалізації грошових коштів здобутих злочинним шляхом, ОСОБА_4, ОСОБА_7 і ОСОБА_5, розробили дві незаконні схеми ухилення від сплати податків (обов'язкових платежів), отримання готівкових грошових коштів, припускаючи, що таким чином ускладнять процес проведення перевірок співробітниками правоохоронних органів.

Згідно з першою злочинній схемі організатори центру прийняли рішення, що основна діяльність створених фіктивних підприємств, а також фізичних осіб - підприємців, полягатиме у наданні будівельних послуг та закупівлі сільгосппродукції. При цьому отримання готівкових грошових коштів буде, здійсняться за грошовим чеком для закупівлі будівельних матеріалів та сільгосппродукції. Отримані готівкові гроші передавати клієнтам за вирахуванням відсотків. Документально закупівлю продукції здійснювати від імені інших фірм. Надалі клієнту разом з готівкою передавати документи В«прикриттяВ» безтоварних фінансово - господарських операцій, так як створеними фіктивними підприємствами ніяких товарів, що не планувалося купувати та робіт чи послуг не здійснювати .

Друга злочинна схема отримання готівкових грошових коштів полягала в наступному: з метою сприяти ухиленню від сплати податків (обов'язкових платежів) безготівкові кошти реально діючих підприємств перерахувати на рахунки підприємств, які займаються оптово - роздрібною торгівлею карток поповнення рахунку операторів мобільного зв'язку, але в якості оплати за картки поповнення рахунків. В рахунок отриманої безготівкової гривні, членам В«конвертаційногоВ» центру передається еквівалент готівки за вирахуванням 1 - 1,5% від суми платежу.

Вказану готівку, яка буде отримана з роздрібних точок реалізації В«припейдВ» продукції не оприбутковувати з бухгалтерського та податкового обліку, тобто вносити в офіційні документи звітності завідомо неправдиві відомості про нібито зроблених фінансових операціях. Далі готівкові грошові кошти передавати клієнтам В«конвертаційногоВ» центру з вирахуванням відсотків, у розмірі 6-8,5 % від платежу які і становитимуть незаконний прибуток В«конвертаційногоВ» центру .

Отриману в результаті вчинення фіктивного підприємництва прибуток легалізувати, тобто частину прибутку використовувати для розширення сфери впливу і підтримки життя діяльності центру, а саме внесення коштів, в якості внеску до статутного фонду та створення нових фіктивних господарюючих суб'єктів, а також придбання вже створених підприємств і підприємств - банкрутів, які необхідні для підтримки життєдіяльності центру, а частину грошових коштів розділити між усіма членами В«конвертаційногоВ» центру, у заздалегідь обговорених частках, для придбання матеріальних цінностей і нерухомого майна .

Розробляючи план скоєння злочинів ОСОБА_4, ОСОБА_7 і ОСОБА_5 дійшли висновку, що для здійснення злочинного задуму необхідно залучити осіб, які поділяють їхні незаконні інтереси і прагнуть до швидкого збагачення, які спільно з ними і під їх керівництвом, виявлять бажання брати участь у діяльності В«конвертаційного центруВ» , тобто створити організовану групу.

Для здійснення злочинного задуму, спрямованого на збагачення шляхом вчинення фіктивного підприємництва ОСОБА_4, ОСОБА_7 і ОСОБА_5 поклали на себе роль керівників організованої групи, у функції яких входило організація роботи групи, що включає в себе чіткий розподіл ролей між її членами, планування діяльності групи, ретельна і тривала, підготовка до створення фіктивних підприємств, позначення загальних правил поведінки, дисципліни і підлеглості співучасників при вчиненні злочинів, вербування нових співучасників, яких необхідно задіяти для вчинення злочинів, забезпечення цих осіб необхідною комп'ютерною технікою та приміщеннями, необхідних для ефективної діяльності організованої групи, створення оптимальних умов для досягнення кінцевих злочинних цілей, легалізація та розподіл грошових коштів здобутих злочинним шляхом, конспірації злочинної діяльності організованої групи, а для підтримки її життєдіяльності, створення матеріальної бази.

Надалі, ОСОБА_4, ОСОБА_7 і ОСОБА_5 в різний час були завербовані у злочинну діяльність організованої групи ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_7, який на початку своєї злочинної діяльності виступав у ролі директора фіктивного підприємства, а надалі, за вказівкою організаторів підшукував громадян зі специфічним соціальним статусом, тобто осіб з числа малозабезпечених верств населення - раніше судимих ??, зловживають спиртними напоями та вживають наркотичні засоби, які за незначну грошову винагороду дали б згоду зареєструвати на своє ім'я фіктивні підприємства, при цьому, не ставлячи їх у відомій про істинні злочинні наміри членів групи.

ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_8, який також як і ОСОБА_8 виступав у ролі директора фіктивного підприємства. Надалі, зарекомендувавши себе як сумлінний виконавець, ставши активним учасником В«конвертаційногоВ» центру ОСОБА_9 погоджуючи свої дії з його організаторами, використовуючи юридичну неграмотність підшукати ОСОБА_8 осіб, переконував їх у тому, що реєстрація на їх ім'я фіктивних підприємств вигідна для них і не тягне за собою кримінальної відповідальності. Крім цього, для забезпечення безпеки при перевезенні готівки, здобутих в результаті злочинної діяльності, з числа своїх знайомих привертав осіб, що володіють навичками рукопашного бою.

При цьому переконавшись у їх намірах збагатитися за рахунок скоєння злочинів, пропонував їм взяти безпосередню участь у злочинній діяльності організованої групи, а саме стати засновниками або директорами відразу декількох фіктивних підприємств.

Крім цього ОСОБА_9 підшукував осіб мають спеціальність бухгалтера, чиї знання в галузі податкового законодавства та банківської системи необхідні були для злочинної діяльності організованої групи. Однак дотримуючись заходів безпеки, з метою уникнути витоку інформації про злочинну діяльність організованої групи, не ставив їх до відома про справжні наміри .

ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_9, який, як і ОСОБА_9 займався вербуванням підшукати ОСОБА_8 осіб і переконував їх у вигідності стати засновником або директором фіктивного підприємства, а також маючи вищу юридичну освіту, знання в галузі податкового законодавства та банківської системи займався реєстрацією на їх прізвища фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, відкриттям банківських рахунків і банкрутством підприємств яких потрібно було ліквідувати .

ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_10, яка володіла знаннями з ведення первинної бухгалтерської та звітної документації суб'єктів господарювання, вносила завідомо неправдиві відомості про нібито придбаних товарах, проведених роботах і наданих послугах і які дають право на формування податкового кредиту з податку на додану вартість. А надалі, після того як кількість фіктивних підприємств значно збільшилася, контролювала роботу підшуканими ОСОБА_9 бухгалтерів, які за її вказівкою вносили завідомо неправдиві відомості в бухгалтерську і податкову звітність.

ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_11, яка будучи родичкою ОСОБА_5 і також як і ОСОБА_11 володіла знаннями з ведення первинної бухгалтерської та звітної документації суб'єктів господарювання та використовуючи встановлену систему В«Клієнт - банкВ» , здійснювала контроль за нарахуванням і списанням безготівкових коштів з рахунків підконтрольних фіктивних підприємств, призначаючи час і місце отримання клієнтами готівки. Одночасно з цим ОСОБА_12 була засновником фіктивного підприємства .

ОСОБА_13, ІНФОРМАЦІЯ_12, ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_13, ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_14, ОСОБА_16, ІНФОРМАЦІЯ_15, ОСОБА_17, ІНФОРМАЦІЯ_16, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_17 які, володіючи навичками рукопашного бою, діючи згідно відведеної їм ролі у складі організованої групи, забезпечували безпеку при перевезення готівкових коштів і одночасно, за вказівкою організаторів групи, діючи для досягнення єдиної злочинної мети, реєстрували на своє ім'я фіктивні підприємства, які використовувалися для прикриття незаконної діяльності організованої групи. А також невстановлені досудовим слідством особи, які будучи засновниками і директорами підприємств займаються оптово - роздрібною торгівлею карток поповнення рахунку операторів мобільного зв'язку і які, діючи згідно відведеної їм ролі у складі організованої групи, з метою здійснення фінансових операцій з грошовими коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, для приховування і маскування незаконного походження, здобутих злочинним шляхом грошових коштів, укладали фіктивні договори на поставку скретч карт, стартових пакетів, модемів, електронних ваучерів і згідно з якими фіктивні суб'єкти господарської діяльності перераховували на рахунки належним їм підприємствам великі суми грошових коштів нібито за поставлену продукцію. Такі операції купівлі - продажу карток, припейд - продукції, проводилися в слідстві складених не достовірні фінансово-бухгалтерських документів ( договору, накладних, податкових накладних ) і вказані фінансові операції, проводилися з метою маскування фактичного походження коштів .

Прагнучи до незаконного збагачення за рахунок вчинення злочинів, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 , ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17 ОСОБА_3 і невстановлені особи усвідомлено дали свою згоду на участь у скоєнні злочинів у складі групи.

Для забезпечення мобільності при перевезенні великих сум готівкових коштів членами організованої групи використовувалися автомобілі НОМЕР_1, В«Тойота КоролаВ» , д/н НОМЕР_2, В«Деу ЛаносВ» , д/н НОМЕР_3, право керування якими мали всі члени групи ( кур'єри ) здійснюють перевезення грошових коштів.

Крім цього, для підтримки зв'язку і координації спільних дій, з метою конспірації, а також недопущення викриття злочинної діяльності групи, її організаторами було прийнято рішення придбати кожній особі, який був задіяний у діяльності В«конвертаційногоВ» центру, мобільний телефон, який призначався тільки для спілкування між собою і які щомісяця необхідно було міняти.

Таким чином, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_7 створили організовану групу зі стабільним складом в особі ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 , ОСОБА_13, ОСОБА_15 ОСОБА_16, ОСОБА_14, ОСОБА_3 і невстановлених осіб, які заздалегідь зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення фіктивного підприємництва та легалізації (відмивання) доходів, одержаних внаслідок вчинення фіктивного підприємництва, тобто одержаних злочинним шляхом, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи, які, одночасно, перебуваючи в різних регіонах України, виконуючи відведену кожному роль, протягом до жовтня 2011 року створили і зареєстрували ряд фіктивних підприємств та легалізували грошові кошти здобуті злочинним шляхом.

Надалі членами організованої групи в період з 2006 до 2011 року з корисних спонукань, з метою прикриття незаконної діяльності пов'язаної з ухиленням від сплати податків ( обов'язкових платежів) для реально діючих підприємств та організацій, з метою отримання незаконних прибутків на постійній основі, були придбані або створені ТОВ В«ВеріустВ» , код 36795938, м. Одеса, ФОП ОСОБА_16, ТОВ Фірма В«ПаролВ» , м. Одеса, ТО «³нітексВ» , код 35543974, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Ліга - НоваВ» , код 37351061, м. Одеса, ТОВ В«Метал Торг ОСОБА_18 - ПВ» , код 37231640, м. Кіровоград, ТОВ Багатопрофільний компанія В«ПродусВ» , код 36345539, м. Дніпропетровськ, м. Одеса, ПП В«Спейсез ОСОБА_19В» , код 37006165, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«СпецмонтажбудВ» , код 35303833, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Убер ТелекомВ» , код 34364900, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«ОдесінжспецбудВ» , код 35303964, м. Одеса, ПП В«МЕТЕКСВ» , код 30096053, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Ланджин - ОСОБА_18В» , код 37454331, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«ПерістарВ» , код 36795990, м. Одеса, ПП В«ОСОБА_20 - 06В» , код 34365223, м . Дніпропетровськ, ТОВ підприємство В«ЖилпромбудВ» , код 19427741, м. Дніпропетровськ, ПП В«ЛеноВ» , код 34230141, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Проект Плюс 1В» , код 34654840, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Каскад - ТранссервісВ» , код 34916439, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«ТоргвсесвітВ» , код 36795964, м. Одеса, ТОВ В«СКМ - Сервіс ДВ» , код 34734538, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«СкідефВ» , код 36553957, м. Одеса, ПП В«ДолеритВ» , код 32952700, м. Дніпропетровськ, ПП В«Консалтингова компанія В«КрокВ» , код 30443496, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Центр соціального захисту пенсіонерівВ» , код 33668276, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«МередітВ» , код 37619531, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Айтек - ТрансВ» , код 37375229, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«УкрпромтехбудВ» , код 35339587, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Каскад - СервісбудВ» , код 34916381, м. Дніпропетровськ, ТОВ ТПК В«Укрпромсервіс ПлюсВ» , код 36161557, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«Оптіма ПДМВ» , код 36850380, м. Одеса, ТОВ В«ІнтерфармВ» , код 32576389, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«ТоргрозпостачВ» , код 36796025, м. Одеса, ТОВ В«СпрінгфілдВ» , код 37213815, м. Дніпропетровськ, ТОВ В«ТПК В«УкрспецстальВ» , код 35267654, м. Дніпропетровськ.

Так, у жовтні 2009 року керівниками В«конвертаційногоВ» центру було прийнято рішення повторно створити і зареєструвати суб'єкт підприємницької діяльності, який використовувати для прикриття незаконної діяльності, а саме мінімізації податкових зобов'язань для підприємств та організацій .

Оскільки у функції ОСОБА_7 входило, вербування нових учасників, діючи за попередньою змовою з іншими організаторами В«конвертаційного центруВ» , погодив залучення в злочинну діяльність свого знайомого ОСОБА_3

Схваливши кандидатуру ОСОБА_3Ю, і згодом зустрівшись з ним, ОСОБА_7 повідомив йому про діяльність В«конвертаційногоВ» центру і тут же ОСОБА_3 було повідомлено про відведеної йому ролі, а саме : забезпечення безпеки при перевезення готівкових коштів і одночасно, зареєструвати на своє ім'я суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа), для прикриття вищевказаної незаконної діяльності, а саме ТОВ В«ТоргрозпостачВ» .

Прагнучи до незаконного збагачення за рахунок вчинення злочинів, ОСОБА_3 усвідомлено дав свою згоду на участь у скоєнні злочинів у злочинній діяльності організованої групи .

21.10.2009 прибувши за вказівкою ОСОБА_7 в приміщення нотаріальної контори розташованої в м. Одеса ОСОБА_3 підписав статутні та реєстраційні документи ТОВ В«ТоргрозпоспостачВ» код 36796025 згідно з якими він став засновником і директором даного товариства, зареєструвавши його за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва. 26 призначивши себе його засновником і директором.

У подальшому ТОВ В«ТоргрозпостачВ» фінансово - господарську діяльність не здійснювало, а використовувалося для прикриття незаконної діяльності організованої групи.

Крім цього, продовжуючи свою злочинну діяльність, тобто створюючи і набуваючи на постійній основі суб'єкти підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності пов'язаної з ухиленням від сплати податків для реально діючих підприємств та організацій, а також для отримання незаконного прибутку, керівники організованої групи ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_7, а також активні її члени ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_8, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_3, ОСОБА_15 і ОСОБА_16 і невстановлені особи, без яких вчинення подальших злочинів було б неможливим, діючи узгоджено, приступили до чергового етапу реалізації свого злочинного плану, відомого всім членам організованої групи, спрямованого на легалізацію доходів, отриманих при скоєнні предикатного (попереднього) корисливого злочину, а саме фіктивного підприємництва, частина яких використовувати для внесення коштів в якості внеску до статутного фонду підприємств, створення фіктивних господарюючих суб'єктів і придбанні підприємств - банкрутів, а частина розділити між усіма членами організованої групи, в заздалегідь обговорених частках для придбання матеріальних цінностей.

З цією метою, а саме з метою здійснення фінансових операцій з грошовими коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, для приховування і маскування незаконного походження, здобутих злочинним шляхом грошових коштів, керівники і члени організованої групи, діючи від імені ОСОБА_20, який в даний час відбуває покарання в місцях позбавлення волі і який був формальним директором ТОВ В«Ново СвітВ» , маючи у своєму розпорядженні печатку ТОВ В«Ново СвітВ» , 01.02.2011 уклали фіктивний договір поставки з посадовими особами ТО «³ннер ТелекомВ» (код 34316710), згідно з яким ТО «³ннер ТелекомВ» зобов'язується поставити ТОВ В«Ново світлоВ» скретч карти, стартові пакети, модеми, електронні ваучери на загальну суму 20193484, 61 грн.

Так, члени організованої групи, діючи за попередньою змовою з керівниками ТО «³ннер ТелекомВ» , здійснили операції з грошовими коштами, отриманими в результаті фіктивного підприємництва через розрахунковий сет № 26002045710001 в АТ В«ТАСкомбанкВ» належить ТОВ В«Ново СвітлоВ» перерахували на розрахунковий рахунок № 26006122045300 в АТ "УкрСиббанк" належить ТО «³ннер телекомВ» , а саме : 03.02.2011 - 170 000 грн., 04.02.2011 - 300 000 грн., 07.02.2011 - 500 000 грн., 08.02.2011 - 326000 грн., 10.02.2011 - 3 229 грн., 10.02.2011 - 370 000 грн., 14.02.2011 - 23716 грн., 17.02.2011 - 19 000 грн., 18.02.2011 - 13 000 грн., 25.02.2011 - 50 000 грн., 25.02.2011 - 55 000 грн., 25.02.2011 - 100 000 грн., 03.03.2011 - 150 000 грн., 04.03.2011 - 68 000 грн., 25.03.2011 - 85 000 грн., 25.03 . 2011 - 500 000 грн., 28.03 . 2011 - 44 934 грн., 28.03.2011 - 85 000 грн., 28.03.2011 - 140 000 грн., 30.03.2011 - 187445 грн., 31.03.2011 - 428402 грн., 01.04.2011 - 160 167 грн., 04.04.2011 - 75 778 грн., 04.04.2011 - 123094 грн., 05.04.2011 - 62 000 грн., 05.04.2011 - 403 000 грн., 08.04.2011 - 51 000 грн., 19.04.2011 - 121 915 грн., 20.04.2011 - 45 410 грн., 21.04.2011 - 245 000 грн., 22.04.2011 - 337 960 грн., 27.04.2011 - 14084 грн., 27.04.2011 - 47641 грн., 27.04.2011 - 64450 грн., 27.04.2011 - 140 000 грн., 27.04.2011 - 1 500 000 грн., 27.04.2011 - 345 513 грн., 27.04.2011 - 2 200 000 грн., 28.04 . 2011 - 1 000 000 грн., 29.04.2011 - 160 000 грн., 29.04.2011 - 198 959 грн., 29.04.2011 - 500 000 грн., 04.05.2011 - 250 000 грн., 05.05.2011 - 60 000 грн., 06.05.2011 - 140 000 грн., 10.05.2011 - 102 980 грн., 13.05.2011 - 3 237 грн., 13.05.2011 - 84 000 грн., 13.05.2011 - 200 000 грн., 17.05 . 2011 - 57 734 грн., 17.05.2011 - 126 030 грн., 19.05.2011 - 188191 грн., 19.05.2011 - 200 000 грн., 24.05.2011 - 500 000 грн., 25.05.2011 - 500 000 грн., 25.05.2011 - 600 000 грн., 26.05.2011 - 520 000 грн., 27.05.2011 - 200 000 грн., 27.05.2011 - 400 000 грн., 30.05.2011 - 25 757 грн., 30.05.2011 - 33015 грн., 30.05.2011 - 76 894 грн., 30.05.2011 - 130 000 грн., 31.05.2011 - 100 000 грн., 31.05.2011 - 230 000 грн., 02.06.2011 - 95200 грн., 02.06.2011 - 200 000 грн., 03.06.2011 - 300 000 грн., 06.06.2011 - 350 000 грн., 07.06.2011 - 100 000 грн., 08.06.2011 - 85 000 грн., 09.06.2011 - 127568 грн., 09.06.2011 - 171 826 грн., 09.06.2011 - 330 873 гривні ., 10.06.2011 - 150 000 грн., 14.06.2011 - 145 000 грн., 15.06.2011 - 5 236 грн., 15.06.2011 - 8 331 грн., 15.06.2011 - 11 424 грн., 16.06.2011 - 90 000 грн., 20.06.2011 - 300 000 грн., 23.06.2011 - 264 000 грн., 06.07.2011 - 180 880 грн., 08. 07.2011 - 150 000 грн., 25.07.2011 - 21 000 грн., 25.07.2011 - 25 000 грн., 26.07.2011 - 80 000 грн., 28.07.2011 - 55 000 грн., 03.08.2011 - 19040 грн., 03.08.2011 - 28 000 грн., а також на розрахунковий рахунок № 260050183530001 перерахували : 31.08.2011 - 262999 грн., 01.09.2011 - 5 712 грн., 05.09.2011 - 142800 грн., 06.09.2011 - 127 851 грн., 08.09.2011 - 69666 грн., 13.09.2011 - 62 402 грн., 15.09.2011 - 1618 грн.

Таким чином, організатори групи, з відома інших членів групи, використовуючи реквізити фіктивного підприємства ТОВ В«Ново СвітВ» , з метою отримання незаконного прибутку, в період з 01.02.2011 по 08.10.2011 року, перерахували на рахунок ТО «³нтер ТелекомВ» 19560 173 грн. нібито за поставлену продукцію.

При здійсненні фінансово - господарських відносин з ТОВ В«Ново СвітлоВ» за період з 01.02.2011 по 08.10.2011 операції купівлі - продажу карток, припейд - продукції, не знайшли свого підтвердження, так як проводилися в слідстві підроблених фінансово - господарських документів ( накладних, податкових накладних), як наслідок отримані ТО «³ннер ТелекомВ» від ТОВ В«Ново СвітВ» грошові кошти в сумі 19560173 грн., не можуть бути визнані оплатою за товар (картки припейд - продукції), а зазначені фінансові операції, проведені з метою конспірації фактичного походження коштів .

Відповідно до Закону України В«Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансування тероризмуВ» фінансова операція - будь-які дії щодо активів, здійснена за допомогою суб'єкта первинного фінансового моніторингу.

Надалі доходи, отримані злочинним шляхом членами організованої групи використовувалися для внесення коштів в якості внеску до статутних фондів створюваних фіктивних господарюючих суб'єктів і придбанні підприємств - банкрутів, а частина ділилася між усіма членами групи в заздалегідь обговорених частках для придбання матеріальних цінностей .

Таким чином, діями, виразилися у вчиненні фінансової операції, укладення фіктивної угоди та укладанні угоди з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного корисливого діяння (фіктивного підприємництва), яке передувало легалізації (відмиванню ) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховування чи маскування незаконного походження таких коштів або володінні ними, прав на такі кошти, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів, отриманих внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинені в складі організованої групи ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_21, ОСОБА_11, ОСОБА_12 , ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 ОСОБА_22, ОСОБА_3 і невстановлені посадові особи ТО «³ннер телекомВ» вчинили злочин, передбачений ч. 3 ст. 209 КК України .

Таким чином діями, виразилися у вчиненні фінансової операції, укладення фіктивної угоди та укладанні угоди з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного корисливого діяння, (фіктивного підприємництва) яке передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховування чи маскування незаконного походження таких коштів або володінні ними, прав на такі кошти, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів, отриманих внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню ) доходів, вчинені за попередньою змовою, в складі організованої групи, в особливо великому розмірі ОСОБА_3, вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 209 КК України.

29 травня 2012 року згідно із КПК України (у редакції 1960 року) була винесена постанова про притягнення в якості обвинуваченого гр. ОСОБА_3 у скоєнні ним злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України

29 травня 2012 року громадянина ОСОБА_3 було оголошено у розшук.

Під час розслідування, 18 липня 2012 року Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська щодо обвинуваченого ОСОБА_3 було надано дозвіл на затримання та доставку в суд під вартою.

15 жовтня 2013 року ОСОБА_3 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

15 жовтня 2013 року слідчим СГ ГСУ МВС України капітаном міліції ОСОБА_2 до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська, було подано клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3.

Ознайомившись з матеріалами клопотання, матеріалами кримінального провадження № 12013000000000099, заслухавши думку прокурора, слідчого, підозрюваного, враховуючи, що ОСОБА_3 переховувався від слідства та з 29.05.2012 року був оголошений у розшук, тому більш м'який запобіжний захід не зможе забезпечити належну поведінку підозрюваного, також є достатньо підстав вважати, що підозрюваний може незаконно впливати на свідків кримінального правопорушення, вчиняти інші кримінальні правопорушення, тому суд вважає можливим клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.

Відповідно до вимог частини 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов'язаний визначити розмір застави достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених цим Кодексом. В ухвалі слідчого судді зазначаються, які обов'язки з передбачених статтею 194 цього кодексу будуть покладені на підозрюваного у разі внесення застави, наслідки їх невиконання, обґрунтовується обраний розмір застави.

Щодо визначення розміру застави достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених КПК України, то виходячи з вимог статей 176, 177, 178, 182 КПК України, оскільки ОСОБА_3, підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину - розмір застави визначається в межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів мінімальної заробітної плати, тому вважаю за доцільне визначити розмір застави - 344 100 грн.

Відповідно до статті 194 КПК України на підозрюваного ОСОБА_3 повинні бути покладені обов'язки, передбачені п.п. 2, 3, 4 частини 5 цієї статті на строк не більше 2-х місяців. У разі невиконання цих обов'язків підозрюваним ОСОБА_3 відносно нього можуть наступити наслідки, передбачені цим Кодексом.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131-132, 176-178, 183-187, 193-194,196-197, 205, 309-310, 369-372, 392-393, 395 КПК України , суд,-

УХВАЛИВ:

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, помістивши його в Дніпропетровський слідчий ізолятор Управління державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області, на строк 60 днів тобто до 15 грудня 2013 року.

Визначити відносно підозрюваного ОСОБА_3 заставу у кримінальному провадженні у розмірі 344 100 грн.

У випадку внесення підозрюваним ОСОБА_3 встановленої застави у розмірі 344 100 грн. вважати, що до нього обрано запобіжний захід у вигляді застави.

Зобов'язати підозрюваного ОСОБА_3 прибувати за кожною вимогою слідчого або суду, а також виконувати обов'язки на строк до двох місяців:

- не відлучатися із населеного пункту в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками по справі.

Контроль за виконанням ухвали покласти на начальника Головного слідчого управління МВС України.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя С.Г.Зосименко

Дата ухвалення рішення 15.10.2013
Зареєстровано 21.02.2016
Оприлюднено 24.02.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону