пр. № 1-кс/759/301/16
ун. № 759/1105/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2016 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого управління поліції в Святошинському районі ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження №12015110080011426, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України,
В С Т А Н О В И В:
25.01.2016 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого управління поліції в Святошинському районі ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 8 у м. Києві заявленого в межах кримінального провадження № 12015110080011426 про накладення арешту на майно, яке було вилучене під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 а саме: сім ігрових столів, предмети схожі на ігрові фішки в кількості 21 штук, грошові кошти в сумі 223 гривні.
Клопотання обґрунтоване наступним.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м. Києва діє злочинне уповання керівником якого виступає ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, українець зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ). Його помічником виступає ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає: АДРЕСА_4 ), який маючи зв`язки у кримінальному світі та у «хакерському середовищі», будучи власником підпільного ігрового закладу надає реквізити скомпрометованих банківських карт емітованих банками США, Німеччини, Канади, Австралії, тощо. Їх доручення щодо пошуку осіб з соціально незахищеного середовища, які за винагороду реєструють на себе фіктивні підприємства, на які відкриваються рахунки у банківських установах з метою обготівкування коштів виконує ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка м. Київ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , фактично проживає: АДРЕСА_6 , тимчасово не працює.
Зловмисники розробили механізм несанкціонованого втручання у платіжні системи для заподіяння якого необхідно зареєструвати юридичну особу, відкрити рахунок (рахунки) у банківських установах, підключити клієнт-банк, укласти договір еквайрингу та отримати POS-термінал з можливістю ручного вводу реквізитів платіжних карток. Після отримання POS-терміналу зловмисники вводять реквізити платіжних карток та підборних карток (так званий білий пластик), як оплату за послуги чи товари. В результаті проведення таких незаконних операцій кошти через платіжні системи списуються з рахунків власників скомпрометованих платіжних карт та відповідно зараховуються на рахунок фіктивної юридичної особи. Після несанкціонованого списання зловмисники знімають кошти з рахунку фіктивної юридичної особи або перераховують на інші рахунки відкриті у різних банківських установах.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з метою переведення безготівкових коштів у готівку та прикриття своєї незаконної діяльності ОСОБА_5 разом з ОСОБА_6 , створили ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) та зареєстрували його на ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженець м. Києва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . В подальшому вони відкрили рахунок, та уклали договір еквайрінгу у філії ПАТ«Укрексімбанк» м. Київ, вул. Воровського, 11Б на вказане фіктивне підприємство. Після отримання POS-терміналу зловмисники планують ввести данні скомпрометованих карт серед яких карти Американ експрес, та обготівкувати кошти отриманні шляхом несанкціонованого втручання у платіжні системи через вказані рахунки.
Будучи допитаний в якості свідка ОСОБА_7 , оперуповноважений ГУ СБ України в м. Києві та Київській області, повідомив про те, що на території Київського регіону діє угруповання керівником якого виступає ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, українець зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , добре обізнаний у функціонуванні ДБО та платіжних систем. Його помічником виступає ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає: АДРЕСА_4 ), який маючи зв`язки у кримінальному світі та у «хакерському середовищі», будучи власником підпільного ігрового закладу надає реквізити скомпрометованих банківських карт емітованих банками США, Німеччини, Канади, Австралії, тощо. Їх доручення щодо пошуку осіб з соціально незахищеного середовища, які за винагороду реєструють на себе фіктивні підприємства, на які відкриваються рахунки у банківських установах з метою обготівкування коштів виконує ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка м. Київ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , фактично проживає: АДРЕСА_6 , тимчасово не працює).
Зловмисники розробили механізм несанкціонованого втручання у платіжні системи для заподіяння якого необхідно зареєструвати юридичну особу, відкрити рахунок (рахунки) у банківських установах, підключити клієнт-банк, укласти договір еквайрингу та отримати POS-термінал з можливістю ручного вводу реквізитів платіжних карток. Після отримання POS-терміналу зловмисники вводять реквізити платіжних карток та підборних карток (так званий білий пластик), як оплату за послуги чи товари. В результаті проведення таких незаконних операцій кошти через платіжні системи списуються з рахунків власників скомпрометованих платіжних карт та відповідно зараховуються на рахунок фіктивної юридичної особи. Після несанкціонованого списання зловмисники знімають кошти з рахунку фіктивної юридичної особи або перераховують на інші рахунки відкриті у різних банківських установах.
В період часу з 10:30 годин 21.01.2016 по 00:30 годин 22.01.2016 в ході проведення обшуку у будинку який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 виявлено та вилучено: сім ігорових столів, предмети схожі на ігрові фішки в кількості 21 штук, грошові кошти в сумі 223 гривні.
У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним уч. 2 ст. 167цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4ст. 170 КПК України, заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Відповідно ч. 9ст. 100 КПК України, питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом при ухваленні судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набранням рішенням законної сили. При цьому, згідно п.6 ч.9ст.100 КПК України, гроші, цінності та інше майно, набуте в результаті кримінального правопорушення, доходи від них передаються в дохід держави.
Згідно витягу з кримінального провадження № 12015100080011426 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2015 року на території Київського регіону діє злочинне угрупування, яке здійснює незаконні дії із інформацією яка обробляється в ЕОМ. Як повідомив слідчий ОСОБА_4 та ОСОБА_5 використовуючи інформацію отриману посередництвом підпільного ігрового закладу використовують її у своїй злочинній діяльності шляхом розробки механізму несанкціонованого втручання у платіжні системи.
Таким чином, суддя вважає, що незастосування цього заходу забезпечення кримінального провадження може привести до зникнення шляхом відчуження майна, а тому, на думку судді, поясненнями слідчого та клопотанням про накладення арешту на майно доведено наявність правових підстав для застосування арешту на тимчасово вилучене під час обшуку майно за критеріями зазначеними у ч. 2 ст. 167 КПК України та можливості зникнення майна, що може перешкодити кримінальному провадженню.
Враховуючи те, що тимчасово вилучене майно має істотне значення для кримінального провадження, слідчий суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про накладення арешту на майно шляхом накладення також і заборони розпоряджатися та використовувати його.
Керуючись ст.ст.100, 170,173, 309, 371, 372, 395, 532 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого управління поліції в Святошинському районі ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке було вилучене під час обшукув за адресою: АДРЕСА_1 а саме: сім ігрових столів, предмети схожі на ігрові фішки в кількості 21 штук, грошові кошти в сумі 223 гривні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5-ти днів з дня її проголошення, а особами без виклику яких постановлено ухвалу протягом 5-ти днів з дня отримання її копії.
Ухвала виконується негайно. ЇЇ оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя
Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 56070359 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Миколаєць І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні