Рішення
від 01.03.2016 по справі 917/2608/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.03.2016 р. Справа №917/2608/15

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Консультаційний центр", вул. Фрунзе, 2, Полтава, Полтавська область,36039

до Чапаєвської сільської ради, с.Чапаєвка, Диканський район, Полтавська область,38530

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Диканському районі Полтавської області (вул. Леніна, 64, смт. Диканька, Полтавська область, 38500)

про стягнення боргу

суддя Тимощенко О.М.

Представники сторін:

від позивача: Нестеренко Н.М., Ткаченко А.В. дов. б/н від 06.10.2015р.

від відповідача: не з'явився

від третьої особи: не з'явився

В судовому засіданні 01.03.2016 року суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення та повідомив дату складання повного тексту рішення відповідності до ст. 85 ГПК України.

СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява про стягнення 10219,11 грн. основного боргу за договором на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту №38 від 18.10.2012 року, 3% річних від простроченої суми - 938,94 грн., суму інфляційних втрат у розмірі 8124,19 грн. (позовні вимоги в редакції заяви про збільшення розміру позовних вимог від 10.02.2016 року).

В судових засіданнях представники позивача підтримали позовні вимоги та наполягали на їх задоволенні.

Відповідач у відзиві на позов проти позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що як на час закінчення строку дії договору так і на даний час, Чапаєвська сільська рада не володіла жодними документами, зокрема, відсутній акт приймання-передачі виконаних робіт (документації), які слугували б підставою для здійснення оплати вартості документації. Відсутність зазначених документів відповідач вважає є самостійною підставою для відмови в задоволенні вимог позивача. Також відповідач у відзиві надав свій розрахунок інфляційних нарахувань.

Третя особа правом на участь в судовому засіданні не скористалась, належним чином повідомлена про розгляд справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши та оцінивши подані докази, суд встановив:

18 жовтня 2012 року між Чапаєвською сільською радою Диканського району Полтавської області в особі сільського голови Ярового Володимира Васильовича (відповідач) та ТОВ Консультаційний центр в особі директора Товариства Лєти Вадима Володимировича (позивач) укладено Договір № 38 на виконання технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с Чапаєвка Чапаєвської сільської ради Диканського району Полтавської області ( арк. справи 9).

31.12.2012 року сторони склали та підписали Акт прийому-передачі виконаних робіт науково-технічної документації, за яким позивачем розроблено та передано відповідачу за Договором № 38 Технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель с. Чапаєвка Чапаєвської сільської ради Диканського району Полтавської області.

За умовами пункту 3.2. Договору замовник (відповідач) зобов'язаний був не пізніше 10 банківських днів після підписання акту прийому-передачі виконаних робіт перерахувати виконавцю (позивачу) суму вартості робіт, вказану у п. З.1. Договору - 10 219,11 (десять тисяч двісті дев'ятнадцять гривень) 11 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що взяті на себе зобов'язання відповідач не виконав, внаслідок чого за ним утворився борг в сумі 10 219,11 грн., що й стало підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.

Відповідно до ч.1, ч. 2 ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України). Відповідно до ст.631 ЦК України, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права та виконати обов'язки відповідно до договору.

Матеріали справи свідчать про те, що між позивачем та відповідачем у справі виникли зобов'язання з договору підряду, згідно якого, в силу ст.837 Цивільного Кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

При цьому, способом виконання даного договору є виконання певної роботи на замовлення замовника, що в результаті буде мати уречевлений характер.

Відповідно до ч. 1 ст. 854 ЦК України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.

Частиною 4 ст. 882 ЦК України передбачено, що передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами.

Як встановлено судом та вбачається із Акту прийому-передачі виконаних робіт науково-технічної документації від 31 грудня 2012 року (арк. справи 10), позивачем розроблено та передано відповідачу за Договором № 38 Технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель с. Чапаєвка Чапаєвської сільської ради Диканського району Полтавської області. В акті зазначено, що виконані роботи відповідають вимогам договору та завданню на розробку технічної документації і оформлена в належному порядку.

Акт від 31.12.2012 року підписаний сторонами без зауважень та скріплений їх печатками.

В судовому засіданні суд оглянув оригінали договору від 18.10.2012 року та Акту від 31.12.2012 року.

У відповідності до вимог ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та в установлений строк, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Статтею 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.

Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Частиною першою ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Відповідно до пункту 3.2. Договору замовник зобов'язаний був не пізніше 10 банківських днів після підписання акту прийому-передачі виконаних робіт перерахувати виконавцю суму вартості робіт, вказану у п. 3.1. Договору - 10 219,11 (десять тисяч двісті дев'ятнадцять гривень) 11 коп., що не було зроблено відповідачем.

Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

За змістом статей 33 і 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог.

Доказування полягає не лише в поданні особами доказів, а й у доведенні їх переконливості, що відповідачем зроблено не було.

Отже, факт наявності заборгованості відповідача перед позивачем в сумі 10219,11 грн. підтверджується матеріалами справи та жодним чином відповідачем не спростований. Доказів його оплати відповідачем суду не надано.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом ( ст. 612 ЦК України).

Згідно ст. 611 УК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів.

На підставі ст. 625 ЦК України позивачем нараховано та заявлено до стягнення з відповідача 3% річних від простроченої суми - 938,94 грн. та суму інфляційних втрат у розмірі 8124,19 грн.

Судом здійснено перерахунок розміру пені, річних та інфляційних, заявлених до стягнення, з використанням калькулятора "ЛІГА: ЗАКОН ЕЛІТ ".

Розрахунок позивача є вірним та не перевищує розрахунок суду.

Заперечення відповідача щодо відсутності у нього договору, акту приймання-передачі виконаних робіт (документації), які слугували б підставою для здійснення оплати вартості документації, не є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог, оскільки, як вже зазначалась вище, суд в судовому засіданні 28.01.2016 року оглянув оригінали документів, вказаних в додатку до позовної заяви ( т.ч. акт та договір), наданих в судовому засіданні представниками позивача. Оригінали договору на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту №38 від 18.10.2012 року та акту від 31.12.2012 року також оглянув в засіданні представник відповідача. Копії вказаних документів знаходяться в матеріалах справи.

Таким чином, на підставі матеріалів справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються наявними доказами ( в мат.справи), відповідачем не спростовані і підлягають задоволенню.

Витрати по оплаті судового збору відповідно до ч. 2 ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст. ст. 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Чапаєвської сільської ради ( с.Чапаєвка, Дикансський район, Полтавська область,38530, ідентифікаційний код 21046727) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Консультаційний центр" ( вул. Фрунзе, 2, Полтава, Полтавська область,36039, ідентифікаційний код 13947592) 10219,11 грн. основного боргу за договором на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту №38 від 18.10.2012 року, 3% річних від простроченої суми - 938,94 грн., суму інфляційних втрат у розмірі 8124,19 грн., 1218 грн. витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ із набранням рішенням законної сили.

Повне рішення складено 02.03.2016 року

Суддя Тимощенко О.М.

Примітка : Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня прийняття рішення, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.03.2016
Оприлюднено09.03.2016
Номер документу56219433
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/2608/15

Рішення від 01.03.2016

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 18.12.2015

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні