01.03.2016
Провадження № 2-о/389/23/16
ЄУН 389/527/16-ц
У Х В А Л А
01 березня 2016 року Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1, розглянувши заяву ОСОБА_2, заінтересовані особи: Знам'янська районна державна адміністрація, Богданівська сільська рада, про встановлення факту належності державного акту на право приватної власності на землю,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності їй - ОСОБА_2, державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-КР №042217, кадастровий номер 3522280400:01:000:0704, площею 2,21 гектарів на території Богданівської сільської ради для ведення сільськогосподарського виробництва в зв'язку зі зміною прізвища та імені.
У відповідності до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно з ч.3 ст.235 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені ІV розділом.
Згідно з ч.1 та 2 ст. 258 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено, який факт заявник просить встановити та з якою метою. Причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, докази, що підтверджують факт.
Відповідно до п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.
Пунктом 12 вказаної постанови визначено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Подана заява не відповідає зазначеним вимогам чинного законодавства та потребує уточнення, оскільки в ній не зазначено мету, встановлення даного факту. До того ж, як вбачається з матеріалів заяви державний акт про встановлення факту належності якого просить заявник, виданий на ім'я ОСОБА_3 15 березня 2003 року. Згідно зі свідоцтвом про шлюб, 21 серпня 2001 року шлюб реєструє ОСОБА_4 і їй присвоєно прізвище - ОСОБА_2. При цьому, згідно зі свідоцтвом про зміну імені, 20 грудня 2007 року ОСОБА_5 змінює ім'я на ОСОБА_2. Тобто зі змісту заяви та доданих до неї документів не можливо простежити та однозначно зробити висновок, що у державному акті допущено помилку при написанні імені його власника, яким на момент його видачі він іменувався, що було передумовою для допущення описки. Таким чином, заява потребує належного обґрунтування. Крім того, вказана заява подана від імені заявника - ОСОБА_5, в той час як згідно копії паспорта, доданої до матеріалів заяви ім'я заявника ОСОБА_6.
За вказаних обставин провадження у справі не може бути відкритим, а тому відповідно до ст.121 ЦПК України дана заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 119, 121, 209, 210, 235, 238,256,258 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_2, заінтересовані особи: Знам'янська районна державна адміністрація, Богданівська сільська рада, про встановлення факту належності Державного акту на право приватної власності на землю, залишити без руху, для усунення недоліків строком п'ять днів з дня отримання заявником ухвали.
Запропонувати заявнику належним чином обґрунтувати заяву з зазначенням доказів на підтвердження того, що державний акт мав бути виданий саме на ім'я ОСОБА_4 та зазначити мету її подання.
У разі невиконання вимог суду позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Берднікова
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2016 |
Оприлюднено | 09.03.2016 |
Номер документу | 56239900 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні