Рішення
від 29.02.2016 по справі 601/2685/15-ц
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №601/2685/15-ц

Провадження № 2/601/118/2016

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 лютого 2016 року Кременецький районний суд Тернопільської області в складі: головуючої Мочальської В.М.,

при секретарі Бончик А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ПП Бекерай , ПАТ Ватутінський хлібокомбінат про визнання трудового договору розірваним, зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

У грудні 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ПП Бекерай , ПАТ Ватутінський хлібокомбінат про визнання трудових відносин припиненими з 22.12.2015 року, зобов'язати ПП Бекерай видати їй трудову книжку з записом про припинення трудових відносин та ознайомити її з наказом про звільнення та видати його копію, посилаючись на те, що з 08 вересня 2014 року вона перебувала у трудових відносинах з ПП Бекерай .

З вересня 2015 року ПП Бекерай фактично перестало вести свою господарську діяльність, жодних угод не укладалось, а тому залишатись на посаді директора непрацюючого підприємства у позивача не було підстав.

01 грудня 2015 року вона написала заяву про звільнення на підставі ч.1 ст. 38 КЗпП України. Однак, відповідачем заява залишена без задоволення.

В судове засідання позивач не з'явилася, однак на адресу суду надіслала заяву про розгляд справи у її відсутності, проти винесення заочного рішення не заперечує, уточнила позовні вимоги та просила розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк між нею та ПП Бекерай .

В судове засідання відповідачі не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце судового засідання.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

З протоколу №08/09 загальних зборів учасників ПП Бекерай від 08.09.2014 року вбачається, що ОСОБА_1 призначено на посаду директора підприємства з 09 вересня 2014 року (а.с.4).

З наказу №112-К від 09.09.2014 року вбачається, що ОСОБА_1 приступає до виконання обов'язків директора ПП Бекерай з 09.09.2014 року (а.с.5).

З виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що ОСОБА_1 є керівником ПП Бекерай (а.с.6-7).

З статуту ПП Бекерай ідентифікаційний код 35846436 від 25.06.2012 року вбачається, що ПП Бекерай є юридичною особою приватного права з моментиу його державної реєстрації і діє відповідно до ЦК України, ГК України, цього статуту та інших чинних нормативних актів. Підприємство є самостійним суб'єктом господарювання - корпоративним підприємством. Підприємство є підприємницьким господарським товариством. Організаційно правова форма підприємства - приватне підприємство. До складу учасників підприємства входить ПАТ Ватутінський хлібокомбінат . Органами управління Підприємством є: загальні збори учасників підприємства; одноособовий виконавчий орган - директор. До виключної компетенції загальних зборів належить: призначення та відкликання директора підприємства (а.с.8-20).

Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ПАТ Ватутінський хлібокомбінат вбачається, що керівником є ОСОБА_2 (а.с.21-22).

Із заяви позивача директору ПАТ ВАтутінський хлібокомбінат ОСОБА_2 від 01.12.2015 року вбачається, що ОСОБА_1 просить звільнити її за власним бажанням (а.с.23).

Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що 08.12.2015 року представник ПАТ Ватутінський хлібокомбінат отримав рекомендований лист із заявою про звільнення за власним бажанням ОСОБА_1 (а.с.24).

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 36 КЗпП України підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ст.38,39).

Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Згідно із ст. ст. 3, 221, 231 КЗпП України в порядку, передбаченому главою XV цього Кодексу підлягають розглядові індивідуальні трудові спори працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої приналежності, у тому числі членів кооперативів, їх об'єднань, членів колективних сільськогосподарських підприємств, членів інших громадських організацій, які перебувають з ними в трудових відносинах, членів селянських (фермерських) господарств, осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами.

Відповідно до роз'яснень, наведених у п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 Про практику розгляду судами трудових спорів (з наступними змінами і доповненнями) безпосередньо у районних (міських) судами розглядаються заяви звільнених працівників про поновлення на роботі незалежно від підстави припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причин звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи, спори з питань переведення на іншу роботу і накладення дисциплінарних стягнень.

Відповідно до ч.1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Захист цивільних прав - це застосування цивільно-правових засобів з метою забезпечення цивільних прав.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України (ст. 4 ЦПК України).

Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Способи захисту цивільного права та інтересів зазначені у ст. 16 ЦК України.

У вказаній нормі визначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Виходячи із положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує права особи на доступ до суду і справедливий розгляд його справи судом та ст. 13 цієї Конвенції, яка визначає право на ефективний спосіб захисту прав, слід дійти висновку про те, що особа має право пред'явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правовідношення.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачами порушено право позивача на розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, а тому даний позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 526, 530, 549-552, 1048, 1050 ЦК України, ст.ст. 3, 15, 60, 88, 209, 212-215, 223-226, 294 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати трудовий договір між ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, вул. Кринична, 24, с. Веселівка, Кременецького району Тернопільської області) і приватним підприємством Бекерай (код ЄДРПОУ 35846436, вул. Вокзальна, 3, м. Кременець, Тернопільської області) розірваним з 22.12.2015 року.

Стягнути з ПП Бекерай в користь ОСОБА_1 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок судових витрат.

Заочне рішення може бути переглянуте Кременецьким районним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Тернопільської області через Кременецький районний суд Тернопільської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вказане рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий:

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення29.02.2016
Оприлюднено10.03.2016
Номер документу56253687
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —601/2685/15-ц

Рішення від 29.02.2016

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 31.12.2015

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні