№ 202/1673/16-к
Провадження № 1-кс/0202/693/2016
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
У Х В А Л А
14 березня 2016 року м. Дніпропетровськ
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровський області ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровський області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Дніпропетровської міської прокуратури №1 Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення (виїмку), -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровський області про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення (виїмку).
Згідно матеріалів клопотання в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за № 12016040660000429 від 20.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
19.02.2016 до Індустріального відділення поліції Дніпропетровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області поштою надійшов матеріал з Управління СБУ в Дніпропетровській області про те, що в невстановлений час, невстановлені особи підробили установчі та реєстраційній документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Досудовим розслідуванням встановлено, громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є одним з організаторів та активним учасником «конвертаційного центру», який виконує функцію з керівництва «конвертаційним центром», взаємодію з клієнтами та правоохоронними структурами, розподіл прибутку, отриманого від проведення незаконних фінансових та інших операцій між учасниками групи.
Під час досудового розслідування також було отримані дані щодо підприємств та їх розрахункових рахунків в банківських установах, які ОСОБА_4 використовує в своїй протиправній фінансовій схемі, які дають можливість СПД Дніпропетровського регіону ухилятись від сплати податків у особливо великих розмірах, шляхом використання злочинних схем завищення валових витрат з податку на прибуток підприємства за рахунок придбання первинної та іншої документації щодо укладання «нікчемних» правочинів, які характеризуються безтоварними операціями, одним з яких є TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) р/р № НОМЕР_2 , відкритий в ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 ).
Слідчий в обґрунтування клопотання зазначає, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, які становлять банківську таємницю, котрі є необхідними для встановлення обставин, значимих для кримінального провадження, є потреба у дослідженні інформації, яка міститься в банківських документах TOB« ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходяться у Дніпропетровському відділенні № НОМЕР_5 ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , та мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Разом з цим зазначив, що в метою запобігання можливості знищення або зміни документів, що містять охоронювану законом таємницю, керуючись ч.2 ст. 163 КПК України розглянути дане клопотання без виклику представників ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Слідчий клопотання підтримав, просив задовольнити.
Згідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України розглядається клопотання без особи в володінні якої знаходяться речі та документи.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про можливість вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки слідчим було доведено у своєму клопотанні необхідність тимчасового доступу до документів, зазначених у клопотанні та їх вилучення (виїмку).
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою слідчого судді не здійснювалося, що відповідає вимогамст. 107 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 309, 369-372, 395 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровський області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Дніпропетровської міської прокуратури №1 Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення (виїмку) задовольнити.
Надати слідчому СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровський області ОСОБА_2 , групі слідчих у кримінальному провадженні, або іншим співробітникам органу досудового розслідування, визначених слідчим відповідним дорученням про проведення слідчих (розшукових) дій дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів (ознайомлення та вилучення), а саме: документів юридичної та кредитної справи TOB« ІНФОРМАЦІЯ_4 »; карток зі зразками підписів службових осіб TOB« ІНФОРМАЦІЯ_4 »; виписок про рух грошових коштів по рахунку, в період з моменту відкриття рахунку по теперішній час, з інформацією про: точний час надходження і перерахування грошових коштів по рахунку; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб контрагентів, та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів; чеків та банківських виписок про видачу готівки по рахунку в період з моменту відкриття рахунку по теперішній час; договорів, фінансових документів, платіжних доручень та інших документів, на підставі яких здійснювався рух коштів по рахунку, в період з моменту відкриття рахунку по теперішній час; договорів, укладених на користь чи за дорученням TOB« ІНФОРМАЦІЯ_4 », в тому числі договорів укладених з іншими суб`єктами підприємницької діяльності щодо придбання та продажу цінних паперів, в період з моменту відкриття рахунку по теперішній час; договорів на встановлення системи «Банк-Клієнт», а також технічну документацію щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютери TOB« ІНФОРМАЦІЯ_4 »» вказаної системи, включаючи місце проведення вказаної операції та IP-адрес, з яких здійснювалися входи та адміністрування системи «Банк-Клієнт».
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк виконання ухвали 13 квітня 2016 року.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 56489317 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєсєда Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні