Справа №295/4213/16-к
1-кс/295/1657/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.03.2016 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Житомирської області ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні № 32016060000000023 старшим слідчим ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , клопотання про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернулась із клопотанням про арешт майна, посилаючись на те, що в провадженні ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області перебуває кримінальне провадження №32016060000000023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи в лютому 2016 року з метою прикриття незаконної діяльності, що полягає у незаконному формування податкового кредиту з ПДВ для реально діючих суб`єктів господарської діяльності, використовуючи паспортні дані ОСОБА_5 , придбали Фермерське господарство «ІЛЬКОН» (код ЄДР37692136), вчинили фіктивне підприємництво, в результаті якого заподіяно велику матеріальну шкоду державі.
У ході досудового розслідування встановлено, що ФГ«ІЛЬКОН» зареєстровано за юридичною адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Центральна, 6, знаходиться в стані «65 платник з наступного року (основне мiсце облiку).
Підприємство зареєстровано 03.10.2011 року. Основний вид діяльності «вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насіння олійних культур». ФГ«ІЛЬКОН» перебуває на спеціальному режимі оподаткування з ПДВ, як сільськогосподарський виробник. Дата отримання спеціального режиму - 01.12.2012 року. На даний час на підприємстві відсутні земельні ділянки.
Засновник, директор та головний бухгалтер до 04.02.2016 року: ОСОБА_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Засновник, директор та головний бухгалтер з 05.02.2016 року: ОСОБА_5 , зареєстрована за адресою: Житомирська область, Андрушiвський район, с. Павелки.
16.03.2016 року під час опитування гр. ОСОБА_6 останній повідомив, що дійсно у 2011 році ним було зареєстровано згідно чинного законодавства ФГ«ІЛЬКОН». Під час перебування на посаді директора ОСОБА_6 вирощував на власній земельній ділянці площею 25,0 га. петрушку, кріп, цибулю, картоплю. У зв`язку з тяжким матеріальним становищем вищевказаний громадянин вирішив продати ФГ«ІЛЬКОН» та на початку лютого 2016 року виклав в мережу Інтернет об`яву про продаж підприємства. Того ж дня, до нього зателефонувала жінка, яка представилась ОСОБА_7 та запропонувала купити підприємство. Через декілька днів ОСОБА_6 поїхав до міста Києва, де зустрівся з ОСОБА_7 . Під час зустрічі ОСОБА_8 передала ОСОБА_6 кошти у розмірі 12000 дол. США та попросила підписати доручення на передачу ФГ«ІЛЬКОН», що останній зробив. Більше громадянин ОСОБА_6 її не бачив та по телефону не розмовляв. Підприємство ФГ«ІЛЬКОН» продано без земельних ділянок та громадянин ОСОБА_6 нікому в оренду власні земельні ділянки не здавав.
16.03.2016 року опитано громадянку ОСОБА_5 , яка повідомила про свою непричетність до реєстрації (перереєстрації) та ведення фінансово господарської діяльності ФГ«ІЛЬКОН».
У ході проведення опретивно-розшукових дій стало відомо, що невстановлені особи поповнили електронний рахунок ПДВ ФГ«ІЛЬКОН» на 29,6 млн.грн. на протязі 14-16 березня 2016 року.
Згідно інформаційних баз даних стало відомо, що невстановлені особи 16.03.2016 року намагалися зареєструвати податкову накладну від ФГ«ІЛЬКОН» для підтвердження Коростишівською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (електронний підпис від імені директора ОСОБА_5 ) на реалізацію свинини на ТОВ «ІНСАЙТ КОНЕКТ» (код ЄДР 40030879). Аналізуючи відомості з бази даних ДФС «Податковий блок» встановлено, що у 2015 2016 роках придбання свинини у ФГ«ІЛЬКОН» відсутнє.
Так, використовуючи реквізити ФГ«ІЛЬКОН» особи, що контролюють вказане підприємство, уникають контролю за своєю діяльністю зі сторони контролюючих органів, завдяки чому отримують можливість складати фіктивні господарські угоди, виписувати податкові накладні та інші фіктивні первинні бухгалтерські документи, що надає змогу перераховувати грошові кошти без фактичного проведення фінансово-господарських операцій.
У зв`язку із викладеним, у слідства є достатні підстави вважати, що діяльність ФГ«ІЛЬКОН» спрямована на надання послуг по незаконному формуванню податкового кредиту для реальних платників податку на додану вартість та здійснюється поза межами правового поля.
Разом з тим встановлено, що ФГ«ІЛЬКОН» відкрито рахунки у Державній казначейській службі України, в тому числі його підпорядкованих та відокремлених підрозділах (за інформацію АС «Податковий блок» - Казначейство України, МФО 899998) № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (українська гривня), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня).
Кошти, яки могли б знаходитись на розрахунковому рахунку ФГ«ІЛЬКОН», а також ті, що могли надійти (можуть надійти) на рахунок підприємства за фіктивними угодами з продажу товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг), є предметом кримінально-протиправних дій та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування.
Дослідивши клопотання та долучені до нього копії з матеріалів кримінального провадження, заслухавши думку прокурора, який підтримав подане клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Розгляд клопотання проведено без виклику в судове засідання осіб ФГ«ІЛЬКОН», відповідно до вимог ч. 2 ст. 172 КПК України, оскільки, у разі повідомлення власників майна про наміри накласти арешт на їх майно, вони можуть його знищити, пошкодити або вчинити дії по відчуженню.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Зі змісту ч. 2 ст. 170 КПК України вбачається, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч. 10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Частина 11 ст.170 КПК України визначає, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
В силу ч. 7ст.170 КПК Українизаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що кошти на банківських рахунках, на які просить накласти арешт слідчий, є доказом вчинення злочину і може підлягти спеціальній конфіскації, оскільки вказані кошти використовуються для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість для реально-діючих субєктів господарської діяльності по ланцюгу постачання, тобто підтверджені підстави, передбачені ст.ст. 170, 171 КПК України для задоволення клопотання та накладення арешту на грошові кошти ФГ ""ІЛЬКОН".
Керуючись ст. 170, 171, 172, 173 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задоволити.
Накласти арешт та заборонити використання коштів на рахунках, відкритих Фермерським господарством «ІЛЬКОН» (код ЄДР37692136) у Державній казначейській службі України, в тому числі його підпорядкованих та відокремлених підрозділах (за інформацію АС «Податковий блок» - Казначейство України, МФО 899998), а саме: № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (українська гривня), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня) в частині видаткових операцій та зобов`язати Державну казначейську службу України негайно надати співробітникам податкової міліції інформацію про залишки коштів на рахунках № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (українська гривня), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня) на момент накладення арешту у вигляді довідки.
Ухвала підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали не перешкоджає її виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 56522855 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Стрілецька О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні