Справа № 202/1825/16-к
Провадження № 1-кс/0202/739/2016
УХВАЛА
22 березня 2016 року м. Дніпропетровськ
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
старшого слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області майора податкової міліції ОСОБА_3
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 жовтня 2015 року за № 32015040040000059, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.
21 березня 2016 року до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання старшого слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно.
Дане клопотання, згідно протоколу автоматичного визначення слідчого судді, було передано слідчому судді 21 березня 2016 року.
В своєму клопотанні слідчий просить: задовольнити клопотання старшого слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області майора податкової міліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно. Винести ухвалу про накладання арешту на тимчасово вилучені документи та майно (дитячі іграшки в асортименті в кількості 84 449 шт. (вісімдесят чотири тисячі чотириста сорок девять штук), що вилучене в ході обшуку в складському приміщенні, розташованому за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Заводська 7, згідно переліку. Заборонити службовим особам ПуАТ «Дніпропетровський Меблевий комбінат» (код 00274619) у володінні яких знаходяться складські приміщення в яких зберігається майно, розпоряджатись будь-яких чином цим майном та використовувати його, а саме, дитячі іграшки в асортименті, в кількості 84 449 шт. (вісімдесят чотири тисячі чотириста сорок девять штук), які знаходяться в складському приміщенні за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Заводська,7 та здійснити всіх необхідних заходів направлених на збереження арештованого майна яке перебуває на території ПуАТ «Дніпропетровський Меблевий комбінат» (код 00274619) за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Заводська,7.
В обґрунтування свого клопотання слідчий зазначає, що службові особи ТОВ «Мультитойс» (код 39190439) при співучасті та порадами, наданням засобів чи знарядь, сприяли та сприяють вчиненню злочину громадянами ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_4 ), ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_5 ) та ОСОБА_10 (і.п.н. НОМЕР_6 ) в період 2014-2015 років шляхом не відображення в податковій звітності операцій з реалізації незаконно ввезених на митну територію товарів, в порушення вимог чинного законодавства України ухилились та продовжують ухилятись від сплати ПДВ в державний бюджет в особливо великих розмірах, що в 5000 і більше разів перевищує встановлений чинним законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на даний час на території м. Дніпропетровська здійснюється протиправна діяльність пов`язана з реалізацією за готівкові кошти контрабандного товару (дитячі іграшки в асортименті та інші товари масового вжитку) без відповідної обов`язкової сертифікації та будь-яких дозвільних документів на зайняття підприємницькою діяльністю, при цьому документально оформлюючи постачання контрабандних товарів від підконтрольних підприємств з ознаками «фіктивності».
Проведеними слідчими (розшуковими) заходами по даному кримінальному провадженню встановлено, що контрабандний товар реалізується на території України за готівкові кошти без документального оформлення цих операцій, за допомогою мережі Інтернет з сайту закритого типу «Multitoys.com.ua», користуються яким можуть лише особи, що мають відповідний логін та пароль.
В ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлено коло осіб, які задіяні в противоправній схемі та які за допомогою власних карткових рахунків прикривають противоправну схему з реалізації продукції кошти за яку безпосередньо надходять на їхні особисті рахунки, такими громадянами є ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , (і.п.н. НОМЕР_1 ), ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_2 , (і.п.н. НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , (і.п.н. НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_4 , (і.п.н. НОМЕР_4 ), ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_5 , (і.п.н. НОМЕР_5 ) та ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_6 , (і.п.н. НОМЕР_6 ).
10 березня 2016 року розпочато та 18 березня 2016 року закінчено обшук по кримінальному провадженню №32015040040000059 на підставі ухвали слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_12 від 20.02.2016, проведений складському приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході обшуку окрім вказаних в ухвалі Індустріального районного суду м. Дніпропетровська документів та предметів було встановлено:
Дитячі іграшки в асортименті та в кількості 84 449 шт. (вісімдесят чотири тисячі чотириста сорок девять штук), зазначені в «Залишки товару на складі» на 230 арк., які внесені в опис вилучених документів та тимчасово вилучених речей в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , під назвою «Додаток 1 к протоколу обшуку від 10.03.2016 р.».
Однак в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , не було виявлено та вилучено документів, що підтверджують походження дитячих іграшок.
Таким чином вилучені в ході проведення обшуку документи та дитячі іграшки в асортименті, які зберігалися в складському приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , дає слідству змогу встановити фактичне походження дитячих іграшок та їх реалізацію.
Тобто, в ході проведеного обшуку в період з 10.03.2016 по 18.03.2016 за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено товарно-матеріальні цінності (дитячі іграшки), без документів, щодо їх походження та документи, які не входили до переліку, який було прямо надано дозвіл суду у відповідній ухвалі на проведення обшуку, але які, вважаються тимчасово вилученим майном по кримінальному провадженню № 32015040040000059 від 30.10.2015 року.
Згідно п. 7 ст. 236 КПК України, вилучені в ході обшуку речі та документи, що не входять в перелік, у відношенні яких прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно п. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подане в суд не пізніше наступного робочого дня після вилучення такого майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої воно було вилучено.
В зв`язку з викладеним, та враховуючи те, що вилучені 18 грудня 2015 року дитячі іграшки в асортименті та документи в складському приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , за адресою - перелік яких вказано у даному клопотанні, мають першочергове значення для встановлення обставин вчинення злочину, який зареєстровано у кримінальному провадженні № 32015040040000059 від 30.10.2015року.
Старший слідчий СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області майор податкової міліції ОСОБА_3 клопотання підтримав в повному обсязі та просив задовольнити, посилаючись на обставини викладені в клопотанні.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без участі володільця майна.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання старшого слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 170 КПК України арешт майна здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може привести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Відповідно п. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подане в суд не пізніше наступного робочого дня після вилучення такого майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої воно було вилучено.
На підставі вище викладеного, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню, оскільки слідчим не доведено необхідність накладення арешту на вище вказане майно та не надано жодного доказу на підтвердження того, що дані речі належать ТОВ «Мультитойс» (код 39190439), ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_4 ), ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_5 ), ОСОБА_10 (і.п.н. НОМЕР_6 ) та мають значення для даного кримінального провадження.
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою слідчого судді не здійснювалося, що відповідає вимогамст. 107 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 170-175, 309, 369-372, 395 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області, шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5-ти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 56630384 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Зосименко С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні