Ухвала
від 06.08.2015 по справі 537/3557/15-к
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-кс/537/621/2015

Справа № 537/3557/15-к

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.08.2015 року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду м. Кременчука клопотання слідчого СВ Крюківського ВМ КМВ УМВС України в Полтавській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки,

В С Т А Н О В И В:

До слідчого судді звернувся слідчий СВ Крюківського ВМ КМВ УМВС України в Полтавській області старший лейтенант міліції ОСОБА_4 з клопотанням, у встановленому законом порядку погодженим з прокурором прокуратури м. Кременчука про надання дозволу на проведення виїзної позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією в Полтавській області, та поставити питання, що зазначенні в прохальній частині клопотання, зокрема до проведення перевірки залучити працівників Державної екологічної інспекції в Полтавській області, терміном на 15 робочих днів починаючи з 05.08.2015 року, для проведення перевірки використати матеріали кримінального провадження №42015170090000098 від 21.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст.240 ч.2 КК України.

В обґрунтування вказаного клопотання його ініціатором вказано на те, що прокурором прокуратури м. Кременчука ОСОБА_3 , у ході моніторингу новин сайтів Інтернету, а саме http://kremen.today, було виявлено, що активіст ОСОБА_5 озвучив на засіданні земельної комісії питання про те, що «добувальники» піску в буквальному розумінні викрали 1,5 км Східної дамби кар`єру, яка знаходиться неподалік бази «Кречет» у м. Кременчуці та вивезли близько 50 тонн піску. Тому, існує реальна загроза затоплення Правобережжя Кременчука, у випадку аварійної ситуації на Кременчуцькій ГЕС.

27 липня 2015 року за даним фактом в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження №42015170090000098 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

Слідчим відділом Крюківського ВМ Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області проведено огляд ділянки місцевості неподалік бази «Кречет» за межами с. Садки на території Кам`янопотоківської сільської ради в районі Східної дамби, під час якого виявлено технологічний транспорт, яким здійснювалася завантаження та вивіз піску з території дамби та без дозвільних документів в порушення екологічних норм. Дамба являється захисною спорудою, у разі підняття рівня води в р. Дніпро, задля захисту населення Кременчуцького району для відвернення затоплення, та у випадку аварійної ситуації на Кременчуцькій ГЕС.

Так, в даному кримінальному провадженні виникла необхідність у встановлені правомірної господарської діяльності ТОВ «Форум 777», яке здійснює видобуток та вивіз піску із Східної дамби в Кременчуцькому районі, для перевірки їх діяльності, оскільки існує реальна загроза життю та здоров`ю мешканцям м. Кременчука та Кременчуцького району, що пов`язана із змінами системних параметрів навколишнього природного середовища.

З метою забезпечення досудового розслідування, для встановлення порушення правил експлуатації захисної споруди, екологічної безпеки життєдіяльності людей, флори і фауни, виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення виїзної позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією в Полтавській області, земельної ділянки площею 19,96 га, яка знаходиться за межами с. Садки на території Кам`янопотоківської сільської ради в районі Східної дамби кар`єру, і обліковується як землі запасу (пасовища), та поставити при проведені перевірки Державній екологічній інспекції в Полтавській області наступні питання: чи відноситься пісок, який незаконно вивозять з території Східної дамби кар`єру, до корисних копалин загальнодержавного чи місцевого значення?; встановити походження незаконно видобутого піску, а саме чи це природний ресурс, чи це скупчення піску, яке намите з дна річки Дніпро, чи це пісок, який завезений з іншої місцевості?; провести перевірку діяльності ТОВ «Форум 777» ЄДРПОУ 33809649 юридична адреса: м. Кременчук, провулок Г. Бреста 86А, під час видобування останніми піску на предмет порушення норм земельного та екологічного законодавств? Визначити ступінь екологічного ризику та безпеки господарського діяльності ТОВ «Форум 777»?; чи є порушення у сфері охорони навколишнього природного середовища діяльністю ТОВ «Форум 777» ЄДРПОУ 33809649, дати відповідну оцінку?; чи є реальна загроза життю та здоров`ю людей у випадку аварійної ситуації на Кременчуцькій ГЕС?; в якій кількості не вистачає захисної споруди для захисту території від повені у разі аварійної ситуації на Кременчуцькій ГЕС?; встановити загальний матеріальний збиток завданий державі діяльністю ТОВ «Форум 777», у зв`язку з чим слідчий подав дане клопотання на розгляд слідчому судді.

Вислухавши пояснення прокурора, вивчивши матеріали, надані в обґрунтування клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Слідчим суддею достовірно встановлено, що Крюківським відділом Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42015170090000098, відомості про яке внесено до ЄРДР 21.07.2015 року на підставі повідомлення в засобах масової інформації, з правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 240 КК України. Як слідує з витягу з вказаного кримінального провадження прокурором прокуратури м. Кременчука ОСОБА_3 , у ході моніторингу новин сайтів Інтернету, а саме http://kremen.today, було виявлено, що активіст ОСОБА_5 озвучив на засіданні земельної комісії питання про те, що «добувальники» піску в буквальному розумінні викрали 1,5 км Східної дамби кар`єру, яка знаходиться неподалік бази «Кречет» у м. Кременчуці та вивезли близько 50 тонн піску, тому існує реальна загроза затоплення Правобережжя Кременчука, у випадку аварійної ситуації на Кременчуцькій ГЕС.

Так, слідчим вказано, що дане клопотання подано з метою забезпечення вказаного кримінального провадження.

Нормами чинного КПК України передбачено застосування заходів кримінального провадження з метою досягнення дієвості цього провадження.

Так, під заходами забезпечення кримінального провадження прийнято розуміти передбачені КПК України заходи примусового характеру, які застосовуються за наявності підстав та в порядку, встановленому законом, з метою запобігання і подолання негативних обставин, що перешкоджають або можуть перешкоджати вирішенню завдань кримінального провадження, забезпеченню його дієвості.

Відповідно ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є: виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; тимчасовий доступ до речей і документів;тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи; запобіжні заходи.

Згідно ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Також нормами Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, передбачено проведення на підставі рішення суду позапланової виїзної ревізії.

Відповідно до ст. 11 зазначено Закону позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Так, зі змісту поданого клопотання вбачається, що слідчий просить надати дозвіл на проведення позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією в Полтавській області, при цьому нормами чинного КПК України такий захід забезпечення кримінального провадження, як надання дозволу на проведення зазначеної перевірки не передбачений. Окрім того, дане клопотання не підлягає розгляду відповідно до норм ЗУ Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, оскільки дану перевірку слідчий просить провести Державною екологічною інспекцією в Полтавській області, яка не являється органом державного фінансового контролю, питання, які необхідно з`ясувати під час проведення даної перевірки не відносяться до фінансової діяльності ТОВ «Форум 777», та поняття ревізії і перевірки не є тотожними.

У зв`язку з викладеним, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність законних підстав для задоволення клопотання слідчого про проведення позапланової виїзної перевірки.

Керуючись ст.ст. 131, 132 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Крюківського ВМ КМВ УМВС України в Полтавській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення виїзної позапланової перевірки - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення06.08.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу56653346
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —537/3557/15-к

Ухвала від 06.08.2015

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Зоріна Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні