Ухвала
від 18.03.2016 по справі 295/4275/16-к
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/4275/16-к

1-кс/295/1661/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.03.2016 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3

прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про допит свідка в кримінальному провадженні №32016060000000023, внесене старшим слідчим з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 ,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернулась з клопотанням, в якому просить допитати в якості свідка засновника ФГ «ІЛЬКОН» ОСОБА_5 , посилаючись на те, що в провадженні ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області перебуває кримінальне провадження №32016060000000023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.

В клопотанні слідчий зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи в лютому 2016 року з метою прикриття незаконної діяльності, що полягає у незаконному формування податкового кредиту з ПДВ для реально діючих суб`єктів господарської діяльності, використовуючи паспортні дані ОСОБА_5 , придбали Фермерське господарство «ІЛЬКОН» (код ЄДР37692136), вчинили фіктивне підприємництво, в результаті якого заподіяно велику матеріальну шкоду державі.

У ході досудового розслідування встановлено, що ФГ«ІЛЬКОН» зареєстровано за юридичною адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Центральна, 6, знаходиться в стані «65 платник з наступного року (основне мiсце облiку).

Підприємство зареєстровано 03.10.2011 року. Основний вид діяльності «вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насіння олійних культур». ФГ«ІЛЬКОН» перебуває на спеціальному режимі оподаткування з ПДВ, як сільськогосподарський виробник. Дата отримання спеціального режиму - 01.12.2012 року. На даний час на підприємстві відсутні земельні ділянки.

Засновник, директор та головний бухгалтер до 04.02.2016 року: ОСОБА_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Засновник, директор та головний бухгалтер з 05.02.2016 року: ОСОБА_5 , зареєстрована за адресою: Житомирська область, Андрушiвський район, с. Павелки.

16.03.2016 року під час опитування гр. ОСОБА_6 останній повідомив, що дійсно у 2011 році ним було зареєстровано згідно чинного законодавства ФГ«ІЛЬКОН». Під час перебування на посаді директора ОСОБА_6 вирощував на власній земельній ділянці площею 25,0 га. петрушку, кріп, цибулю, картоплю. У зв`язку з тяжким матеріальним становищем вищевказаний громадянин вирішив продати ФГ«ІЛЬКОН» та на початку лютого 2016 року виклав в мережу Інтернет об`яву про продаж підприємства. Того ж дня, до нього зателефонувала жінка, яка представилась ОСОБА_7 та запропонувала купити підприємство. Через декілька днів ОСОБА_6 поїхав до міста Києва, де зустрівся з ОСОБА_7 . Під час зустрічі ОСОБА_8 передала ОСОБА_6 кошти у розмірі 12000 дол. США та попросила підписати доручення на передачу ФГ«ІЛЬКОН», що останній зробив. Більше громадянин ОСОБА_6 її не бачив та по телефону не розмовляв. Підприємство ФГ«ІЛЬКОН» продано без земельних ділянок та громадянин ОСОБА_6 нікому в оренду власні земельні ділянки не здавав.

Згідно інформаційних баз даних стало відомо, що невстановлені особи 16.03.2016 року намагались зареєструвати податкову накладну від ФГ«ІЛЬКОН» для підтвердження Коростишівською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (електронний підпис від імені директора ОСОБА_5 ) на реалізацію свинини на ТОВ «ІНСАЙТ КОНЕКТ» (код ЄДР 40030879). Аналізуючи відомості з бази даних ДФС «Податковий блок» встановлено, що у 2015 2016 роках придбання свинини у ФГ«ІЛЬКОН» відсутнє.

Так, використовуючи реквізити ФГ«ІЛЬКОН» особи, що контролюють вказане підприємство, уникають контролю за своєю діяльністю зі сторони контролюючих органів, завдяки чому отримують можливість складати фіктивні господарські угоди, виписувати податкові накладні та інші фіктивні первинні бухгалтерські документи, що надає змогу перераховувати грошові кошти без фактичного проведення фінансово-господарських операцій.

У зв`язку із викладеним, у слідства є достатні підстави вважати, що діяльність ФГ«ІЛЬКОН» спрямована на надання послуг по незаконному формуванню податкового кредиту для реальних платників податку на додану вартість та здійснюється поза межами правового поля.

16.03.2016 року у своїх поясненнях ОСОБА_5 засновник, директор, головний бухгалтер, заперечила своє відношення до придбання ФГ «Ількон», пояснила, що вперше про таке підприємство чує, про те, що являється його службовою особою нічого не знає, та відношення до його фінансово-господарської діяльності не має.

В обґрунтування клопотання про необхідність допиту свідка ОСОБА_5 слідчим суддею в ході досудового розслідування слідчий зазначила, що показання ОСОБА_5 мають важливе значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Згідно ч. 4 ст. 95 КПК України передбачено, що суд може обгрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих в порядку, передбаченому ст. 225 КПК України. Суд не вправі обгрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору або посилатись на них. Слідчий вказує, що існують достатні підстави вважати, що враховуючи фінансові можливості осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, здійснили придбання ФГ ФГ «ІЛЬКОН» та діють від його імені, вони можуть бути зацікавлені в зміні показань свідка ОСОБА_5 або її відмови від показів, наданих слідчому, тобто можуть вчинити дії, спрямовані на перешкоджання кримінальному провадженню, здійснювати тиск на ОСОБА_5 , що може вплинути на повноту та достовірність показань свідка.

Дослідивши клопотання та додані до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1, 2 ст.223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Згідно положень ч.1 ст.225 КПК України, у виняткових випадках, пов`язаних із необхідністю отримання показань свідка чи потерпілого під час досудового розслідування, якщо через існування безпеки для життя і здоров`я свідка чи потерпілого, їх тяжкої хвороби, наявність інших обставин, що можуть унеможливлювати їх допит у суді, або вплинути на повноту чи достовірність показань, сторона кримінального провадження має право звернутись до слідчого судді із клопотанням провести допит такого свідка чи потерпілого в судовому засіданні, в тому числі одночасний допит двох чи більше вже допитаних осіб.

З огляду на те, що покази свідка ОСОБА_5 мають важливе значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою забезпечення повноти та достовірності показань свідка ОСОБА_5 , з врахуванням достатніх підстав вважати, що на свідка може бути здійснено тиск, що може вплинути на повноту та достовірність її показів, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню відповідно до ст. 225 КПК України.

Керуючись ст. ст. 223, 225 КПК України слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Допитати у судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_5 , у ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану за адресою: Житомирська обл., Андрушівський р-н, с. Павелки) з участю старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 .

Судове засідання провести без участі сторони захисту, оскільки по даному кримінальному провадженню жодній особі не повідомлено про підозру.

Судове засідання призначити на 15-00 год. 18.03.2016 року в залі судового засідання 4Б6 Богунського районного суду м. Житомира.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення18.03.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу56681456
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/4275/16-к

Ухвала від 18.03.2016

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні