Ухвала
від 15.03.2016 по справі 202/1677/16-к
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/1677/16-к

Провадження № 1-кс/0202/697/2016

УХВАЛА

15 березня 2016 року м. Дніпропетровськ

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2

слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3

розглянувши клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 лютого 2016 року за № 12016040660000429, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

14 березня 2016 року до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна.

Дане клопотання, згідно протоколу автоматичного визначення слідчого судді, було передано слідчому судді 14 березня 2016 року.

В своєму клопотанні слідчий просить: накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку ТОВ «Краммер» (код ЄДРПОУ 39920214, юридична адреса: м.Харків, вул. 17-Партз`їзду, буд. 38-А) № НОМЕР_1 , відкритому у ПАТ«ОТП Банк» (код ЄДРПОУ 21685166, МФО 300528, адреса: м. Київ, вул.Жилянська, 43). Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Краммер» (код ЄДРПОУ 39920214, юридична адреса: м.Харків, вул. 17-Партз`їзду, буд. 38-А) в банківській установі ПАТ«ОТП Банк» (код ЄДРПОУ 21685166, МФО 300528, адреса: м. Київ, вул.Жилянська, 43) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на рахунок № НОМЕР_1 клієнта ТОВ «Краммер» та вже знаходяться на рахунках, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів. Зобов`язати службових осіб ПАТ«ОТП Банк» (код ЄДРПОУ 21685166, МФО 300528, адреса: м. Київ, вул.Жилянська, 43) надати слідчому СВ Індустріального відділення поліції Дніпропетровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 довідку про залишок коштів на рахунку № НОМЕР_1 при накладенні арешту на грошові кошти клієнта ТОВ «Краммер» та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на рахунку на запит слідчого. З метою забезпечення арешту майна, керуючись ч. 2 ст. 172 КПК України розглянути дане клопотання без повідомлення представників ПАТ«ОТП Банк».

В обґрунтування свого клопотання слідчий зазначає, що 19.02.2016 до Індустріального відділення поліції Дніпропетровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області поштою надійшов матеріал з Управління СБУ в Дніпропетровській області про те, що в невстановлений час, невстановлені особи підробили установчі та реєстраційній документи ТОВ «Самтер груп» та ТОВ «Хесперия».

Даний факт зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 20.02.2016 за № 12016040660000429, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до відповіді Управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області на виконання доручення слідчого, громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є одним з організаторів та активним учасником «конвертаційного центру», який виконує функцію з керівництва «конвертаційним центром», взаємодію з клієнтами та правоохоронними структурами, розподіл прибутку, отриманого від проведення незаконних фінансових та інших операцій між учасниками групи.

Зокрема, були встановлені спільники ОСОБА_5 , а саме громадяни України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та головний бухгалтер ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до функціональних обов`язків яких входить здача звітності, контроль системи «Клієнт-банк», прийом і перевірка фінансових документів, що надходять від клієнтів, ведення податкового та бухгалтерського обліку, робота з первинною бухгалтерською документацією «транзитно-конвертаційних» підприємств.

Також, були отримані дані щодо підприємств та їх розрахункових рахунків в банківських установах, які ОСОБА_5 використовує в своїй протиправній фінансовій схемі, які дають можливість СПД Дніпропетровського регіону ухилятись від сплати податків у особливо великих розмірах, шляхом використання злочинних схем завищення валових витрат з податку на прибуток підприємства за рахунок придбання первинної та іншої документації щодо укладання «нікчемних» правочинів, які характеризуються безтоварними операціями, одним з яких є TOB «Краммер» (код ЄДРПОУ 39920214, юридична адреса: м.Харків, вул. 17-Партз`їзду, буд. 38-А) р/р № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «ОТП Банк» (код ЄДРПОУ 21685166, МФО 300528).

На вказаний розрахунковий рахунок надходять кошти від підприємств різноманітних форм власності, які в подальшому переводяться в готівку. Вказані грошові кошти містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та є об`єктом кримінально протиправних дій, оскільки безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій. Крім того, вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаному розрахунковому рахунку, без прийняття відповідно рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведенні в готівку або на рахунки інших підприємств.

Кошти, які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 , відкритому у ПАТ«ОТП Банк» (код ЄДРПОУ 21685166, МФО 300528, адреса: м. Київ, вул.Жилянська, 43), а також ті, що можуть надійти на банківські рахунки підприємства за фіктивними угодами набуті у результаті вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Згідно ч. 7 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.

Частиною 6 ст. 170 КПК України регламентовано, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Як убачається із п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, що заходом забезпечення кримінального провадження для досягнення його дієвості є арешт майна.

Відповідно до вимог ст. 59 ЗУ «Про банки та банківську діяльністю» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за рішенням суду. Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту.

Враховуючи те, що незастосування заходу забезпечення кримінального провадження (арешт майна) може привести до настання наслідків, передбачених ч. 7 ст. 170 КПК України та те, що грошові кошти у безготівковій формі, які знаходяться на банківському рахунку ТОВ «Краммер», відкритому уПАТ«ОТП Банк» є об`єктом кримінально протиправних дій.

Слідчий СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 клопотання підтримав в повному обсязі та просив задовольнити, посилаючись на обставини викладені в клопотанні.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без участі володільця майна ТОВ «Краммер».

Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 170 КПК України арешт майна здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може привести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Відповідно п. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подане в суд не пізніше наступного робочого дня після вилучення такого майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої воно було вилучено.

На підставі вище викладеного, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню, оскільки слідчим не доведено необхідність накладення арешту на вище вказані рахунки, не надано жодного доказу на підтвердження того, що дані рахунки належать ТОВ «Краммер» та мають значення для даного кримінального провадження, а також не надано доказів причетності ТОВ «Краммер» до даного кримінального правопорушення.

Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою слідчого судді не здійснювалося, що відповідає вимогамст. 107 КПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 170-175, 309, 369-372, 395 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області, шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.

Особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5-ти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення15.03.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу56688675
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —202/1677/16-к

Ухвала від 15.03.2016

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Зосименко С. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні