Ухвала
від 25.03.2016 по справі 638/4555/16-к
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/4555/16-к

1-кс/638/929/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2016 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області ОСОБА_3 про проведення обшуку, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку у нежитлових приміщеннях цокольного поверху № 28-35,30а,ІІ,ІІІ в літ. «А-5», загальною площею 439,8 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення грального обладнання, комп`ютерної техніки та інших предметів, за допомогою яких надаються послуги в сфері грального бізнесу, засобів відео спостереження, засобів зв`язку, які використовуються особами причетними до вчинення злочину, а також грошових коштів, отриманих від незаконної діяльності, фінансової документації та чорнових записів.

В обґрунтуванні клопотання посилається на те, що Харківською місцевою прокуратурою № 1 Харківської області здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015220280001208 від 04.03.2015 року за ч.1 ст.203-2 КК України, яке перебуває у провадженні слідчого відділу Шевченківського відділення Холодногірського ВП ГУ НП у Харківській області.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 , невстановлені особи, порушуючи вимоги ст.ст.1,2 Закону України від 15.05.2009 року «Про заборону грального бізнесу в Україні», переслідуючи мету організації та проведення азартних ігор, отримання від цього прибутку на свою користь, та на користь третіх осіб від забороненого виду діяльності, порушуючи суспільні відносини у сфері господарської діяльності, здійснюють надання послуг у сфері грального бізнесу. Підставою для проведення обшуку є наявність у матеріалах кримінального провадження даних, які вказують на наявність у діях невстановлених осіб ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України. Так, у відповідності до рапорту старшого оперуповноваженого ОУ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_4 встановлено, що на момент виїздів співробітників ДФС у Харківській області 23-25.02.2016 року та 29,30.02.2016 року приміщення за вказаною адресою зачинено, однак камери відео спостереження знаходились у ввімкненому стані. Також, згідно рапорту, під час завуальованого спілкування з особами, які здійснюють т торгівлю біля станції метро «Університет», останні повідомили, що у вказаному приміщенні здійснюється діяльність з організації проведення азартних ігор на гральних автоматах. Вхід до грального приміщення здійснюється з тильної сторони будівлі та має шлюзову систему перепустки (функціонує в закритому режимі), до грального приміщення можуть потрапити особи, які є постійними гравцями (клієнтами). Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником нежитлових приміщень цокольного поверху № 28-35,30а,ІІ,ІІІ в літ. «А-5», загальною площею 439,8 кв.м., за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 39, є ТОВ «Давтян і компанія», код ЄДРПОУ 35474597, на податковому обліку в Центральній ОДПІ м. Харкова, юридична адреса: м. Харків, майдан Свободи, 7, директор ОСОБА_5 .

Таким чином, орган досудового розслідування прийшов до висновку, що у вказаних нежитлових приміщеннях можуть знаходитись знаряддя кримінального правопорушення та майно, яке було здобуте в результаті його вчинення, в тому числі гральне обладнання, комп`ютерна техніка та інші предмети, за допомого яких надаються послуги в сфері грального бізнесу, засоби відео спостереження, засоби зв`язку, які використовуються особами причетними до вчинення злочину, а також грошові кошти, отримані від незаконної діяльності та чорнові записи, щодо зайняття гральним бізнесом, що свідчить про причетність до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України. Вказане майно необхідно органу досудового розслідування для проведення судової комп?ютерно технічної, економічної експертиз, пред`явлення речей для впізнання, проведення інших слідчих дій та в подальшому може мати значення для встановлення істини у справі, виступити як речові докази у кримінальному провадження.

Вислухавши прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.

Згідно ч.3 ст.234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити, окрім іншого, також відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні яких воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2015 року внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення за № 12015220480001208, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України на підставі рапорту працівників УБОЗ ГУМВС України в Харківській області про те, що ними встановлено, невстановлені особи за адресою: АДРЕСА_1 в підвальному приміщенні, організували зал ігрових автоматів та займаються гральним бізнесом.

У відповідності до рапорту старшого оперуповноваженого ОУ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_4 , на момент виїздів співробітників ДФС у Харківській області 23-25.02.2016 року та 29,30.02.2016 року приміщення за вказаною адресою зачинено, однак камери відео спостереження знаходились у ввімкненому стані. Також, згідно рапорту, під час завуальованого спілкування з особами, які здійснюють т торгівлю біля станції метро «Університет», останні повідомили, що у вказаному приміщенні здійснюється діяльність з організації проведення азартних ігор на гральних автоматах. Вхід до грального приміщення здійснюється з тильної сторони будівлі та має шлюзову систему перепустки (функціонує в закритому режимі), до грального приміщення можуть потрапити особи, які є постійними гравцями (клієнтами).

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна від 17.02.2016 року нежитлове приміщення в будинку АДРЕСА_1 на праві власності належить Приватному підприємству «Магровер».

Матеріали клопотання свідчать про те, що з часу внесення відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.203-2 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань, минуло більше року, в той час коли суду наданий лише рапорт старшого оперуповноваженого ОУ ГУ ДФС у Харківській області про виконання доручення про проведення слідчих дій (виїзд за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 39), тобто будь яких інших слідчих дій за вказаний тривалий проміжок часу не проведено.

Також, суд ставиться критично до вказаного рапорту старшого оперуповноваженого ОУ ГУ ДФС у Харківській області від 04.03.2016 року, оскільки він містить суперечливі дані, зокрема про виїзд за адресою: АДРЕСА_1 , 30.02.2016 року.

Крім того, суду не надано доказів, на які посилається прокурор в своєму клопотанні, зокрема про наявність у ТОВ «Давтян і компанія» права власності на нежитлові приміщення № 28-35,30а,ІІ,ІІІ в літ. «А-5», загальною площею 439,8 кв.м., за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 39. Матеріали справи спростовуються наявність права власності у ТОВ «Давтян і компанія» права власності на вказані вище нежитлові приміщення.

Враховуючи викладене, відсутність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети обшуку, зокрема достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення , відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться у певному приміщенні, матеріали, надані прокурором в обґрунтування клопотання не свідчать про необхідність проведення обшуку, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області ОСОБА_3 про проведення обшуку відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення25.03.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу56692612
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —638/4555/16-к

Ухвала від 25.03.2016

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні