Ухвала
від 22.03.2016 по справі 911/4898/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

У Х В А Л А

"22" березня 2016 р. Справа № 911/4898/15

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Аудиторська фірма Норма , м. Київ (код ЄДРПОУ 22858002) - Кредитор

до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Солід , Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Бузова (код ЄДРПОУ 36158057) - Боржник

про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

Без участі учасників у справі про банкрутство

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

у провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 911/4898/15 за заявою ТОВ Аудиторська фірма Норма про банкрутство ТОВ Будівельна компанія Солід в порядку ст. 11 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (надалі також: Закон про банкрутство ).

Ухвалою господарського суду Київської області від 10.11.2015 р. прийнято заяву про порушення справи про банкрутство ТОВ Будівельна компанія Солід до розгляду та призначено підготовче засідання суду на 24.11.2015 р.

Ухвалою господарського суду Київської області від 24.11.2015 р. порушено провадження у даній справі, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном Боржника - ТОВ Будівельна компанія Солід , призначено розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1 та вирішено інші процедурні питання у справі.

25.11.2015 р. господарським судом Київської області було здійснено публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення № 25394 про порушення справи про банкрутство ТОВ Будівельна компанія Солід .

Ухвалою господарського суду Київської області від 12.01.2016 р. затверджено реєстр вимог кредиторів Боржника - ТОВ Будівельна компанія Солід , підсумкове засідання суду призначено на 16.02.2016 р. та вирішено інші процедурні питання у справі.

Ухвалою господарського суду Київської області від 16.02.2016 р. продовжено строк процедури розпорядження майном ТОВ Будівельна компанія Солід терміном на 1 (один) місяць, підсумкове засідання суду відкладено на 22.03.2016 р. та зобов'язано розпорядника майна Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1 надати суду протокол зборів комітету кредиторів Боржника з прийнятим рішенням щодо введення наступної судової процедури банкрутства.

До господарського суду Київської області від ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві надійшло клопотання № 1/9/26-58-10-22, б/дати (вх. № 3840/16) про припинення провадження у справі № 911/4898/15 про банкрутство ТОВ Будівельна компанія Солід . В обґрунтування вказаного клопотання ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві посилається на те, що аналіз діяльності Боржника - ТОВ Будівельна компанія Солід свідчить про наявність можливих численних порушень законодавства, вчинених Боржником та здійснення ним процедури банкрутства виключно з метою уникнення відповідальності, оскільки завершальним етапом процедури банкрутства є виключення платника податків з Єдиного державного реєстру та позбавлення його таким чином правосуб'єктності.

Суд, розглянувши матеріали справи № 911/4898/15, зазначає таке.

Конституцією України кожному гарантується право на судовий захист.

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України Про судоустрій і статус суддів , судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.

Отже, доступність особи, установи, організації до участі у справі ставиться в залежність від положень процесуального закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з ст. 9 Закону про банкрутство, справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Статтею 4-1 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .

Таким чином, провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та Господарським процесуальним кодексом України у випадках, коли його норми безпосередньо визначають правила цього провадження або мають універсальний характер для будь-якої стадії судового процесу чи процесуальної дії, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, учасниками у справі про банкрутство є сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут).

Кредитор - це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

Особливості та порядок заявлення кредиторами претензій до боржника, щодо якого застосовується загальний порядок провадження у справі про банкрутство, визначені положеннями ст. 23 та ст. 38 Закону про банкрутство, які передбачають право кредитора заявити свої вимоги до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство та після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Отже, у справі про банкрутство боржника, щодо якого застосовується загальний порядок провадження у справі про банкрутство, особа може набути статусу кредитора - сторони у справі, як після порушення провадження у справі про банкрутство так і після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та лише у разі звернення із кредиторськими вимогами до боржника.

За таких обставин, органи державної податкової служби та інші державні органи є кредиторами неплатоспроможних боржників, якщо вони мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, що узгоджується з нормою ч. 1 ст. 210 Господарського кодексу України. Однак, вказана норма не встановлює автоматичного визнання цих органів кредиторами у всіх справах про банкрутство.

В матеріалах справи не міститься доказів звернення ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві до суду з заявами про визнання кредиторських вимог у даній справі, а також відсутня наявність порушення прав ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві на здійснення податкової перевірки Боржника як платника податків.

Таким чином, ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві не набула статусу ані кредитора у справі, ані учасника провадження у даній справі.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність у ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві процесуального права заявляти такого роду клопотання у справі як про припинення провадження, оскільки таке право виконає з моменту набуття відповідного процесуального статусу сторони чи учасника провадження у справі.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про відмову в прийнятті до розгляду клопотання ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1/9/26-58-10-22 б/дати (вх. № 3840/16) про припинення провадження у справі № 911/4898/15 про банкрутство ТОВ Будівельна компанія Солід .

Керуючись статтями 62, 86 Господарського процесуального кодексу України та Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в прийнятті до розгляду клопотання ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1/9/26-58-10-22 б/дати (вх. № 3840/16) про припинення провадження у справі № 911/4898/15 про банкрутство ТОВ Будівельна компанія Солід .

2. Матеріали клопотання № 1/9/26-58-10-22 б/дати (вх. № 3840/16) повернути ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві.

3. Копію ухвали надіслати учасникам у справі про банкрутство та ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Суддя С.Ю. Наріжний

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.03.2016
Оприлюднено30.03.2016
Номер документу56723895
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/4898/15

Ухвала від 24.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 05.06.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 15.05.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 27.03.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 02.03.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 26.10.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 03.08.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 15.07.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 22.03.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 12.01.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні