ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"25" березня 2016 р.Справа № 921/147/16-г/10 УХВАЛА
про відмову в порушенні провадження у справі про банкрутство
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Півторака М.Є.
За участю секретаря судового засідання Цимбалюк І.В.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу
За заявою боржника: Фермерського господарства "Барселона", 47854 , с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код юридичної особи 33579349
про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
за участю представників:
Боржника: не прибув;
Арбітражного керуючого: не прибув;
У зв'язку з відсутністю клопотання фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Суть справи: Фермерське господарство "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області в особі голови фермерського господарства ОСОБА_1 звернулося до господарського суду Тернопільської області із заявою (вх. № 155 від 11.03.2016 року) про порушення справи про його банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
В обґрунтування заявлених вимог боржник надав суду Статут фермерського господарства "Барселона" ; Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 161828; Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 21725739 від 24.02.2016 року; Рішення засновника фермерського господарства №11 від 07 грудня 2015 року; Проміжний ліквідаційний баланс від 07.12.2016 року; Рішення ліквідатора фермерського господарства "Барселона" №1 від 07 грудня 2015 року; ліквідаційний баланс на 24.02.2016 року; Квитанцію про сплату судового збору; інші документи, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Вказує, що ліквідаційною комісією фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району вчинено всі дії щодо припинення господарства; коштів та майна, які можна було використати для погашення заборгованості перед кредиторами за боржником не зареєстровано.
15.03.2016 року Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено ОСОБА_2, жителям. Коломия вул. Січових Стрільців, 58 каб 1, Свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №599 від 12.03. 2013 року, виданого Міністерством юстиції України.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 15.03.2016 р. прийнято заяву фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області про порушення провадження у справі про його банкрутство до розгляду; підготовче засідання суду призначено о 11 год. 45 хв. 25 березня 2016 року.
Ухвала про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області була направлена боржнику, кредиторам; сектору з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області; арбітражному керуючому ОСОБА_2, м. Коломия Івано-Франківської області рекомендованою кореспонденцією.
25.03.2016 р. через канцелярію господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява № 01-21/125 від 24.03.2016 року (вх. № 7473) про його участь у справі як арбітражного керуючого з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Арбітражний керуючий ОСОБА_2 у судове засідання 25.03.2016 року не прибув; письмових клопотань суду не надав.
Голова фермерського господарства "Барселона" ОСОБА_1 у судове засідання 25.03.2016 року не прибув, а подав до суду клопотання (вх. № 7480 від 25.03.2016 року) та просить підготовче засідання по справі перенести на інший час та дату, про що його повідомити додатково, оскільки, був викликаний на 25 березня 2016 року на 10 год. 30 хвилин в слідче управління ГУ НП в Тернопільській області. В підтвердження чого надав суду копію Повістки про виклик.
Клопотання голови ФГ "Барселона" ОСОБА_1 не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Пунктом 2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Вказаний строк продовженню не підлягає.
Провадження у справі про банкрутство фермерського господарства "Барселона" було порушено ухвалою господарського суду Тернопільської області 15 березня 2016 року та п. 5 було зобов'язано боржника до дати проведення підготовчого засідання надати: докази опублікування повідомлення в "Бюлетені державної реєстрації"; документи фінансової звітності - бухгалтерської звітності, що містять інформацію про фінансове становище, первині облікові документи, які підтверджують наявність грошових зобов'язань перед кредиторами ; докази відсутності майнових активів, зокрема: Витяг з державного реєстру майнових прав; Управління Держкомзему у місті Тернополі; Тернопільського відділу поліції ГУНП; Інспекцію Державного технічного нагляду Тернопільської ОДА; заяву про припинення платника податків за ф. N8-ОПП; відомості про всі відкриті рахунки в банківських установах (довідка ДПІ) із зазначенням руху та залишку грошових коштів на відповідних рахунка; докази звернення кредиторів після публікації оголошення про ліквідацію боржника.
З дати винесення ухвали про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство пройшло достатньо часу, однак, витребуваних судом доказів фермерське господарство "Барселона", с. Гродниця Підволочиського району суду не надало, причин неподання доказів голова фермерського господарства не вказав.
Явка голови ліквідаційної комісії у судове засідання не визнавалася судом обов'язковою.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, судом встановлено наступне:
Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником регулюються положеннями ст. 95 Закону про банкрутство.
Зазначеною нормою права встановлено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідне правило передбачено ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, які містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з чим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Так, враховуючи вимоги ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , зокрема, є: повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; здійснення публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; встановлення строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, який не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи; повідомлення податкового органу, в якому боржник перебуває на обліку (подання заяви форми № 8-ОПП), та інших відповідних фондів про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; здійснення інвентаризації та оцінки вартості наявного майна боржника; складання проміжного ліквідаційного балансу за наслідком проведених дій в ліквідаційній процедурі тощо.
Боржник: фермерське господарство "Барселона" місцезнаходження органів управління якого 47854, Тернопільська область, Підволочиський район, с. Городниця, є юридичною особою, яке зареєстроване у встановленому законом порядку Підволочиською районною державною адміністрацією Тернопільської області та включена до ЄДРПОУ ,ідентифікаційний код юридичної особи 33579349, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 161828 (копія знаходиться в матеріалах справи) та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно пункту 1.4. Статуту засновником і головою Господарства є громадянин України ОСОБА_1, паспорт серії МС № 030426, виданий Підволочиським РВ УМВСУ від 09 лютого 1996 року.
Місцезнаходження Господарства (юридична адреса): Тернопільська область, Підволочиський район, с. Городниця (п. 1.3. Статуту).
Так, імперативними приписами абз. 2 ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство встановлено, що обов'язковою передумовою для звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Статтею 105 Цивільного кодексу України встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Абзац перший частини другої статті 105 із змінами, внесеними згідно із Законом Nv0834201-04 (270/12144) від 22.02.2006 .
Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.
З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Судом встановлено, що 07.12.2015 року засновник фермерського господарства "Барселона" ОСОБА_1 прийняв рішення №11, якою ліквідував фермерське господарство "Барселона", код ЄДРПОУ 33579349; призначив ліквідатором фермерського господарства "Барселона" ОСОБА_1; встановив строк заявлення вимог кредиторів два місяці з дати оприлюднення повідомлення про ліквідацію фермерського господарства.
10.12.2015 року в графу "Відомості про перебування юридичної особи у процесі припинення Єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області внесено запис: "10.12.2015, в стані припинення, за рішенням засновників".
Внесено також запис у графу "Відомості про строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог: "21.02.2016".
Згідно із ч. 3 ст. 60 ГК України ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.
Частиною 2 ст. 105 ЦК України визначено, що після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Листом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва "Про публікацію повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації" від 20.01.2005р. №367 визначено, що спеціалізованим друкованим засобом масової інформації є "Бюлетень державної реєстрації".
Заявник не надав суду доказів виконання ним приписів ч. 4 статті 105 ЦК України, ч. 3 ст. 60 ГК України та ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" про опублікування в спеціалізованому друкованому органі Бюлетені державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , м. Київ повідомлення про припинення юридичної особи: фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області.
Враховуючи вимоги Закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є:
- оцінка вартості наявного майна боржника,
- публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості,
- повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства;
- складання проміжного ліквідаційного балансу.
Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 та частинами 1, 3 ст. 111 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), норми яких містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Наявні матеріали у справі свідчать про те, що боржником не дотриманий досудовий порядок ліквідації господарюючого суб'єкта (за власним рішенням), встановлений нормами цивільного та господарського законодавства.
Крім того, відповідно пп.78.1.7 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України у разі коли розпочато процедуру припинення юридичної особи, про яку платник податку зобов'язаний повідомити контролюючі органи протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення, органами фіскальної служби проводиться документальна позапланова перевірка з метою здійснення процедури зняття платника податків з обліку.
Підставою прийняття рішення та початку проведення позапланової перевірки є отримання контролюючим органом хоча б одного з таких документів (відомостей): заяви платника податків за формою №8-ОПП; відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи; судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру; іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків. Якщо за результатами проведеної перевірки встановлено відсутність заборгованості із сплати податків, зборів, платнику податків видається відповідна довідка за формою №22-ОПП, а в разі виявлення заборгованості із сплати податків, зборів контролюючий орган складає повідомлення про грошові зобов'язання та податковий борг за формою №10-ОПП та надсилає (видає) його комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору) (п.п.111, 11.5, 11.9, 11.24, 11.25 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 09.12.2011р. №1588).
Отже, податковим законодавством зобов'язано платника податків, який припиняється за рішенням засновників (учасників) повідомляти контролюючий орган про даний факт з метою здійснення останнім документальної позапланової перевірки та виявлення існуючої заборгованості із сплати податків та зборів (за її наявності). Дана перевірка може розпочинатися як за заявою самого платника податків, так і за ініціативою фіскального органу при отриманні останнім відомостей, передбачених законом. Документальними доказами такої перевірки є заява платника податку про початок процедури припинення та видана фіскальною службою довідка про відсутність заборгованості або повідомлення про грошові зобов'язання.
Утім, боржником доказів повідомлення фіскальної служби про прийняте рішення, проведення останньою відповідної перевірки та її результатів не надано, а із змісту поданої заяви не вбачається, що заявником здійснювалися заходи на виконання даної вимоги закону.
Зокрема до заяви про порушення справи про банкрутство фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області за ст. 95 Закону про банкрутство головою ліквідаційної комісії не додані докази повідомлення боржником явних кредиторів (у розумінні ст. 60 Господарського кодексу України) про його ліквідацію та про порядок і строки заявлення кредиторами претензій; відсутні докази проведення інвентаризації майна боржника; докази відсутності майнових активів.
Так, з наданих до заяви про порушення справи про банкрутство фермерського господарства "Барселона" с. Городниця Підволочиського району документів вбачається, що боржник має кредиторську заборгованість перед кредиторами:
- Товариством з обмеженою відповідальністю "Агроцентр - Галичина", вул. Кривоноса, 2б м. Тернопіль в сумі: 461 955 грн. боргу; 103 799,25 грн. штрафу; 11 315,88 грн судового збору (рішення господарського суду Тернопільської області у справі № 18/65/5022-1062/2012 від 18 лютого 2013 року;
- Аграрного фонду, 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка,1 в сумі 1 625 377,54 грн неповерненого авансового платежу; 34 734,10 грн 3% річних (рішення господарського суду Тернопільської області від 05 квітня 2013 року у справі № 921/70/13-г);
- Товариством з обмеженою відповідальністю "Агроскоп Україна", 03680, м. Київ, вул. Соломянська, буд. 5 кім.415 (поштова адреса 03022, м. Київ вул. Васильківська, 34) в сумі: 79 510,92 грн боргу; 4 529,52 грн пені ; 7 951,09 грн штрафу; 6 055,90 грн 20% річних; 2 100,00 грн в повернення сплаченого судового збору (рішення господарського суду Тернопільської області від 17 травня 2013 року у справі № 921/290/13-г/10); 15915,60 грн основного боргу; 1 116,2 грн 20% річних, 1 591,56 грн штрафу, 834,92 грн пені та 1720,50 грн в повернення сплаченого судового збору (рішення господарського суду Тернопільської області від 21 травня 2013 року у справі № 921/292/13-г/17; 1 083 336,38 грн боргу, 108 333,64 грн штрафу, 54 610,81 грн пені, 73 013,90 грн 20% річних; 26 383 грн. судового збору;
- Товариством з обмеженою відповідальністю " Агротім " , 03022, м. Київ вул. Васильківська ,34 в сумі 103 872,96 основного боргу, 10 387,30 грн штрафу , 6 343,06 грн пені, 8 480,59 коп. 20% річних та 2 581,68 грн. судового збору ;
- Публічним акціонерним товариством комерційного банку "Приватбанк", 49094 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд 50 в сумі 4 984 599,81 грн;
- Товариством з обмеженою відповідальністю " Техноторг-Лізинг " 54000, м. Миколаїв , пр. Героїв Сталінграду,113/1 в сумі 72080,80 грн заборгованості за заставою лізингодавця, 10 489,13 грн пені,13 200,00 грн штрафу, 1 492,17 грн 3% річних, 8 933,11 грн інфляційних втрат та 2 123,90 грн судового збору;
- Товариством з обмеженою відповідальністю"КВК-Україна" 01042, м. Київ бул. Дружби Народів 19, 8-поверх в сумі 275 312,95 основного боргу; 138 320,24 грн пені ; 356 170,96 грн курсової різниці та 15 396,29 грн судового збору.
Доказів повідомлення ліквідаційною комісією явних кредиторів: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроцентр - Галичина", вул. Кривоноса, 2б м. Тернопіль; Аграрного фонду, 01001, м. Київ вул. Б. Грінченка,1; Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроскоп Україна", 03680, м. Київ вул. Соломянська, буд. 5 кім.415 (поштова адреса 03022, м. Виїв вул. Васильківська, 34); Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротім", 03022, м. Київ вул. Васильківська ,34; Публічного акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк ",49094 м. Дніпропетровськ вул. Набережна Перемоги, буд 50; Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноторг-Лізинг" 54000, м. Миколаїв, пр. Героїв Сталінграду,113/1; Товариства з обмеженою відповідальністю" КВК - Україна" 01042, м. Київ, бул. Дружби Народів, 19, 8-поверх, як передбачено приписами. 3 статті 60 Господарського кодексу України не надано.
Ліквідаційна комісія фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області не надала суду сформований нею реєстр вимог кредиторів щодо підприємства.
Зазначене свідчить про те, що пасив боржника не міг бути повністю сформований, тому не можна вважати про його чіткий розмір.
На необхідності врахування порядку виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості у процедурі добровільної ліквідації при зверненні із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, наголошено Верховним Судом України ще у 2008 році, а саме у постанові від 10.06.2008. у справі № 15/682-б.
Таким чином, ліквідаційною комісією боржника був порушений порядок добровільної ліквідації, що в силу вимог абз. 2 ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство унеможливлює ініціювання справи про банкрутство такого боржника.
Також відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат. У визначенні таких витрат слід враховувати, зокрема, оплату послуг арбітражного керуючого, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі, судового збору, сплаченого кредиторами тощо.
При зверненні з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржник вказав про відсутність у нього будь-яких майнових активів.
Відтак, відсутність у боржника майна, достатнього для покриття судових витрат, виключає можливість здійснення судом провадження у справі про його банкрутство в силу приписів ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство.
При розгляді заяви ліквідаційної комісії фермерського господарства "Барселона", с. Городниця Підволочиського району про порушення справи про його банкрутство в порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" враховано правову позицію Вищого господарського суду України, викладену у постанові від 18 червня 2014 року у справі № 922/4839/13.
Відповідно до статей 4-3, 33, 34, 86 Господарського процесуального кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу.
В даному випадку боржником при зверненні до суду із заявою про порушення справи про банкрутство не дотримано загальних правил проведення ліквідації підприємства, передбачених ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України: до заяви, зокрема, не додано доказів повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї.
Отже, із поданої заяви не вбачається, що заявником дотримано вимог цивільного та господарського законодавства щодо ліквідації (самоліквідації) юридичної особи, як обов'язкової умови звернення із заявою про порушення справи про банкрутство боржника в порядку статті 95 Закону про банкрутство, а саме, не подано: доказів закриття рахунків у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами, до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів (ч.3 ст.11 ЦК України, п.11.16 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 09.12.2011р. №1588); доказів публікації повідомлення про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації (ч.2 ст.105 ЦК України та ст.25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань"); доказів виявлення та вжиття заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб (абз.1 ч.4 ст.11 ЦК України); доказів повернення органам державної влади, органам місцевого самоврядування ліцензій, документів дозвільного характеру, печаток та штампів (ч.6 ст.111 ЦК України).
Окрім того, копії документів, що долучаються до заяви повинні бути засвідчені належним чином згідно п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи (за наявності такої).
Всупереч наведеному, боржником до заяви долучено копії документів, які не засвідчені, котрі в силу положень статті 36 ГПК України не мають доказової сили.
За приписами частини 7 статті 16 Закону про банкрутство, суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство якщо: заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених частиною третьою статті 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.
За таких обставин, на підставі п.7 ст. 16 Закону слід відмовити боржнику, в порушенні провадження у справі про його банкрутство.
За приписами ч.8 ст. 16 Закону відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.
Враховуючи викладене, та у зв'язку з відмовою у порушенні провадження у справі про банкрутство боржника заява арбітражного керуючого ОСОБА_2, м. Коломия Івано-Франківської області про участь у справі про банкрутство залишається судом без розгляду.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" відмова у відкритті провадження у справі є підставою для повернення сплаченої суми судового збору. Таким чином, судовий збір в розмірі 13 780,00 грн. сплачений згідно Квитанції № NOFK 161129 від 23 лютого 2016 року підлягає поверненню з Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2-1, 4, 4-1, 44, 49, 56, 63, 75, ст. 86 ГПК України, ст. ст. 11, 12, 13, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
У Х В А Л И В:
1.Відмовити боржнику - Фермерському господарству "Барселона", 47854, с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код юридичної особи 33579349 в порушенні провадження у справі про його банкрутство.
2.Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1 каб 1, Свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 599 від 12.03.2013 року Фермерському господарству "Барселона", 47854, с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код юридичної особи 33579349 залишити без розгляду.
3.Повернути Фермерському господарству "Барселона", 47854, с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код юридичної особи 33579349 з Державного бюджету України судовий збір в сумі 13 780,00 грн сплачений згідно Квитанції № NOFK 161129 від 23 лютого 2016 року.
4.Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
5 .Ухвалу про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство надіслати:
- Фермерському господарству "Барселона", 47854, с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код юридичної особи 33579349;
- Управлінню Пенсійного Фонду України у Підволочиському районі, смт. Підволочиськ, вул. Галицького, 67 Тернопільської області;
- Підволочиському районному центру зайнятості, смт. Підволочиськ, вул. Зелена, 4а Тернопільської області;
- Підволочиському відділенні Збаразької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області, смт. Підволочиськ, вул. зелена, 1 Тернопільської області;
- Відділу Державної виконавчої служби Підволочиського районного управління юстиції, смт. Підволочиськ, вул. Франка, 2 Тернопільської області;
- Реєстраційній службі Підволочиського районного управління юстиції, смт. Підволочиськ, вул. Франка, 2 Тернопільської області;
- арбітражному керуючому ОСОБА_2, 78200, м. Коломия вул. Січових Стрільців, 58 каб. 1 Івано-Франківської області;
- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області (вул. Грушевського, 8, (ліве крило), к. 323, 311, м. Тернопіль).
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2016 |
Оприлюднено | 01.04.2016 |
Номер документу | 56782015 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні