Справа № 464/10615/13-к
пр.№ 1-кс/464/1817/13
У Х В А Л А
24.10.2013 року м.Львів
Слідчий суддя Сихівського районного суду м.Львова Тімченко О.В., при секретарі Макар Ю.М., розглянувши клопотання слідчого СУ ФР ГУ Міндоходів у Львівській області Баглай Р.В. про тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
слідчий СУ ФР ГУ Міндоходів у Львівській області Баглай Р.В. у зв'язку із досудовим розслідуванням кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32013150000000009 від 11.01.2013 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором відділу нагляду прокуратури Львівської області ОСОБА_1, про надання тимчасового доступу до документів (оригіналів, копії), тобто можливість ознайомлення з ними та їх вилучення, що становлять банківську таємницю у приміщенні ПАТ КБ «Інтербанк» (МФО 300216) (по підприємству ТОВ «Кит-Транс» ЄДРПОУ 34349641).
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених ч.2 цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання. Вказане передбачене ч.4 ст.163 КПК України.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами або документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ч.5 ст.163 КПК України). Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч.6 ст.163 КПК України). Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ст.7 ст.163 КПК України).
Однак, всупереч вищенаведеним положенням Закону до суду для розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий або прокурор не з'явилися та не довели обставин, передбачених ч.ч.5, 6, 7 ст.163 КПК України, необхідних для задоволення поданого клопотання, а доданих до клопотання матеріалів для прийняття рішення про надання тимчасового доступу до документів є недостатньо.
Враховуючи наведене, у клопотанні слідчого про тимчасового доступу до документів слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.163, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
у клопотанні слідчого СУ ФР ГУ Міндоходів у Львівській області Баглай Р.В. про надання тимчасового доступу до речей та документів - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.В.Тімченко
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2013 |
Оприлюднено | 06.04.2016 |
Номер документу | 56866005 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Тімченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні