Кримінальне провадження № 216/1390/16-к
Провадження № 1-кс/216/603/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2016 року Центрально - Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність Центрально-Міського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду із скаргою на бездіяльність Центрально-Міського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, мотивуючи свої вимоги тим, що 12.01.2016 року ним було надіслано засобами поштового зв`язку заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 Кримінального кодексу України. Дана заява була отримана Центрально-Міським відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області 19.01.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого додається до цієї заяви.
В поданій заяві йшлося про те, що ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Агротехнологія» (код ЄДРПОУ 31788989), одним із засновників (учасників) якого є ОСОБА_3 (володіє часткою у розмірі 39 % статутного капіталу Товариства), умисно, з корисливих або інших мотивів, всупереч установленому законом порядку (без погодження загальних зборів учасників), уклав завідомо невигідні для діяльності ТОВ «Агротехнологія» угоди, за якими на останнє було покладено великі борги незрозумілого походження, а саме договори переведення боргу з Об`єднання громадян «ДОБРОБУТ» ДОГО «УСЗВІ МВС України» (код ЄДРПОУ 36354124) в розмірі 382 894,00 грн. на ТОВ «Агротехнологія» перед ТОВ «КРИВБАСОПТІМА», та укладення договору переведення боргу з ТОВ «АГРОТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 32075365) в розмірі 19 627,00 грн. на ТОВ «Агротехнологія» перед ТОВ «КРИВБАСОПТІМА», чим спричинив значну шкоду Товариству та законним інтересам ОСОБА_3 , як засновника (учасника) Товариства.
В діяннях ОСОБА_4 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
Центрально-Міським ВП Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області відомості за цією заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) не вносилися, а сама заява була розглянута в порядку, передбаченому ЗУ «Про звернення громадян», що вбачається з рішення від 26.02.2016 року, в якому ОСОБА_3 рекомендували спірні питання, що виникли внаслідок здійснення цивільно-правових, фінансово-господарських відносин, в тому числі й спірні питання, що виникають стосовно ведення підприємством фінансово-господарської діяльності, здійснення ним та виконанням угод, договорів, тощо, розглядати на загальних засадах виключно в судовому порядку шляхом подання позовної заяви до суду.
Окремо також було зазначено про можливість оскарження прийнятого рішення у разі незгоди з останнім.
На думку ОСОБА_3 , діяння вчинене ОСОБА_4 містить усі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 356 КК України.
Об`єктивну сторону даного злочину характеризує наступним:
а) самовільним вчиненням ОСОБА_4 договорів переведення на Товариство боргів перед ТОВ «КРИВБАСОПТІМА» без жодних законних на то підстав та подальший продаж майна вказаній юридичній особі в рахунок погашення так званої штучної «заборгованості», хоча розгляд даних питань та прийняття відповідних рішень (згідно Статуту) повинно було здійснюватися на загальних зборах учасників Товариства;
б) наявності оспорювання правомірності цих дій ОСОБА_3 , із зазначених в заяві підстав;
в) заподіяння такими діями значної шкоди Товариству та інтересам ОСОБА_3 засновника (учасника) Товариства.
Суб`єктивну сторону злочину характеризує умисною виною - ОСОБА_4 усвідомлював, що самовільно, всупереч установленому законом порядку, вчиняє дії, які завдають значної шкоди Товариству та інтересам його засновників (учасників).
ОСОБА_3 просить суд зобов`язати Центрально-Міське відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за поданою ОСОБА_3 , заявою про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 356 Кримінального кодексу України, яка надійшла 19.01.2016 року.
В судове засідання скаржник не з,явився, надав суду заяву в якій просив скаргу розглядати за його відсутності, вимоги за скаргою підтримав.
Дослідивши надані сторонами матеріали, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
12.01.2016 року ОСОБА_3 було надіслано засобами поштового зв`язку заяву про вчинення
кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 Кримінального кодексу України.
Дана заява була отримана Центрально-Міським відділення поліції Криворізького відділу
поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області 19.01.2016
року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого додається до цієї заяви.
Закон України "Про звернення громадян" відповідно до статті 3 цього акту передбачає три види звернень. В цій статті також дано визначення кожного виду звернення, а саме, Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства; заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо; скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.
Заявник ОСОБА_3 , виходячи із змісту його заяви до Центрально-Міського відділення поліції Криворізького відділу поліції, не звертався до органів поліції із пропозицією (зауваженням), заявою (клопотанням) чи скаргою.
Заявник ОСОБА_3 , виходячи із змісту його заяви звернувся із заявою про злочин, який він вбачає в діях і бездіяльності конкретно визначених ним посадових осіб. Скаржник навів у заяві про злочин кокретні фактичні обставини злочину та своє власне бачення кваліфікації цих обставин.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 214 КК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов.язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до ч. 4 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву та повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Відповідно до ст. 11 КК України злочином є передбачене цим Кодексом суспільно - небезпечне винне діяння (дія чи бездіяльність) вчинене суб`єктом злочину.
Ст. 356 КК України передбачена відповідальність за самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна шкода інтересам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам власника.
Заява ОСОБА_3 є заявою про вчинене кримінальне правопорушення, а тому скаргу ОСОБА_3 слід задовольнити.
На основі викладеного та керуючись ст.ст.214, ч.2 ст.307 КПК України,
УХВАЛИВ:
Зобов`язати Центрально-Міське відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області внести відомості заяви ОСОБА_3 від 12 січня 2016 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала не може бути оскаржена.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 56876766 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Черкасенко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні