Ухвала
від 22.03.2007 по справі 1320-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

1320-2007

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 411

УХВАЛА

 

 

22.03.2007Справа №2-31/1320-2007

За заявою кредиторів: Сакської ОДПІ (96500, м.Саки, вул.Курортна, 57)

Управління ПФУ в Сакському районі (96500, м.Саки, вул.Будівельна, 6-а)

Сакського міськрайонного центру зайнятості   (96500, м.Саки, вул.Курортна,27)

до боржника  СВК  «Росія» (96513, Сакський район, с.Воробйове, вул.Гагаріна

Про порушення справи про банкрутство.

                                                 Суддя А.В. Привалова                                                                                              

       п р е д с т а в н и к и:

Від кредиторів:

Сакської ОДПІ –  Корніцька В.М., головн.держ.податк.інспектор юридичного сектору, дов.№2/9/10-0 від 09.01.07р.

Управління ПФУ в Сакському районі – не з'явився.

Сакського міськрайонного центра зайнятості – не з'явився.

Від боржника – не з'явився.

Сутність справи:  

           Кредитори звернулись до господарського суду АРК із заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні боржника СВК «Росія» (ОКПО 03759642) у відповідності із Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у зв'язку з нездатністю боржника виконати свої  зобов'язання зі сплати боргу на загальну суму 152527,16грн.   протягом  3-х місяців після встановленого для  його погашення строку.            

          У судовому засіданні кредитор Сакська ОДПІ надав клопотання про  розгляд справи в порядку ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мотивуючи тим, що боржник за юридичною адресою не знаходиться, про що свідчить акт перевірки від 23.02.07р.

          Боржник у судовому засіданні, що відбулось 01.02.07р., надав відзив на заяву, у якому  із заявою кредиторів згоден, суму боргу визнав у повному обсязі.

          В порядку ст.77 ГПК України підготовче засідання суду відкладалось.

          Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд –

ВСТАНОВИВ:

          Ініціюючими кредиторами заявлені вимоги у загальної сумі 152527,16грн., у тому числі Сакською ОДПІ в сумі 113912,15грн. (84907,17грн. основного боргу, 29004,98грн. фінансових санкцій), УПФУ в Сакському районі АРК  в сумі 20722,90грн. (5380,78грн. борг зі сплати страхових внесків, 15342,12грн. заборгованість по відшкодуванню витрат по виплат та доставку пільгових пенсій), Сакським міськрайонним центром зайнятості в сумі 17889,11грн.

Кредитором Сакською ОДПІ не надані суду докази безспірності  суми грошових вимог до боржника.

          Згідно положень ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» основне завдання підготовчого засідання суду складається у перевірці наявності ознак неплатоспроможності боржника, наявності або відсутності перешкод для подальшого руху справи про банкрутство.

          До ознак неплатоспроможності боржника ст.1 п.3 ст.6 Закону  «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  віднесено наявність вимог кредитора до боржника у розмірі не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, безспірність цих вимог, незадоволення їх на протязі трьох місяців, а також неможливість виконання боржником своїх зобов'язань інакше ніж через відновлення платоспроможності.

          Тобто зі змісту Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вбачається, що на підготовчому  засіданні суд має ретельно дослідити всі ознаки неплатоспроможності, а не лише констатувати суму визнаних судом вимог ініціюючого кредитора.

          Відповідно до ст.1 Закону неплатоспроможність це неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

          Слід зазначити, що законом не дається однозначного тлумачення щодо початку перебігу трьохмісячного строку, проте судити про дійсну неплатоспроможність боржника, на думку суду, можливо лише за наслідками виконавчого провадження,  а тому і вказаний строк має відраховуватися після відкриття виконавчого провадження.  Таким чином, доказами стійкої неплатоспроможності є непогашення грошових вимог  у розмірі згідно п.3 ст.6 Закону на протязі трьох місяців через виконавче провадження.

          Відповідно до ч.10 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»   до заяви кредитора – державного органа, якій здійснює контроль за правильністю та своєчасністю справляння обов'язкових платежів, додаються докази прийняття заходів до отримання заборгованості  по обов'язкових платежах у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.6.2.1 Закону №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання, його погашення має здійснюватись відповідно до вимог ст.ст.6-10 цього Закону.

          Проте, як свідчать матеріали справи, вимоги вказаних статей закону не дотримані кредитором Сакською ОДПІ щодо стягнення заборгованості боржника за основним платежем з прибуткового податку в сумі 8220,41грн. та заборгованості по простроченим бюджетним позикам в сумі 4198,09грн. Так, в обґрунтування безспірності своїх вимог за даними сумами  кредитор Сакська ОДПІ посилається на довідку про результати позапланової документальної перевірки №70/17-1-21 від 16.12.04р. та  подання Сакського відділення державного казначейства про здійснення заходів щодо стягнення простроченої заборгованості перед Держбюджетом України з фінансової допомоги.

          Зазначені документи не приймаються судом  як доказ безспірності грошових вимог до боржника, оскільки відсутні виконавчі документи щодо стягнення  чи інше узгодження з боржником вказаної заборгованості в порядку, передбаченому Законом №2181.

             Отже, сума основного боргу боржника перед Сакською ОДПІ  без врахування штрафних санкцій та пені, що узгоджена з боржником у встановленому законом порядку, складає 72488,67грн.

          Таким чином,  загальна сума грошових вимог ініціюючих кредиторів до боржника без врахування штрафних санкцій та пені  складає 111100,68грн., що менше ніж 300 мінімальних розмірів заробітний плати.

Відповідно п.1 ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом» провадження у справі про банкрутство регулюється Господарським процесуальним кодексом України в частині, що не суперечить вимогам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до ст.33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається як на обґрунтування своїх вимог або заперечень.

Неподання доказів, що підтверджують доводи, зазначені у заяві кредитора, на день порушення провадження у справі або на день засідання суду має наслідком припинення провадження у справі.

За вказаних обставин суд  приходить до висновку про відсутність наявності усіх ознак неплатоспроможності боржника та відповідно й підстав для подальшої судової процедури банкрутства, у зв'язку з чим провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, що не перешкоджає повторному зверненню кредитора до суду.

Суд також не вбачає підстав для розгляду справи у порядку ст.52 закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», оскільки подане клопотання ініціюючим кредитором Сакською ОДПІ  не містить усіх ознак відсутнього боржника.

Проте кредитор не позбавлений права при наявності підстав, передбачених ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», звернутися до суду із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника.

          На підставі викладеного, керуючись  ст.ст.1, 7, 11, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  п.11 ст.80, ст.86  ГПК України, суд –

УХВАЛИВ:

          Провадження по справі припинити.

Ухвалу направити рекомендованою кореспонденцією:

Сакської ОДПІ (96500, м.Саки,  вул. Курортна, 57); Управлінню ПФУ в Сакському районі АРК (96500, м.Саки, вул. Строительная, 6-а); Сакському міськрайоному центру зайнятості (96500, м.Саки, вул. Курортна, 27); СВК "Росія" (96513, АРК, Сакський район, с.Воробйове, вул. Гагаріна); Державному реєстратору Сакської райдержадміністрації (96500, м.Саки, вул. Леніна, 15);Агентству з питань банкрутства (95000, м. Сімферополь, вул. Руська, 103а); Управлінню з питань банкрутства (95000, м. Сімферополь, вул. Київська, 81 оф. 401);

     

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Привалова А.В.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення22.03.2007
Оприлюднено20.08.2007
Номер документу569966
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1320-2007

Ухвала від 22.03.2007

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Привалова А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні