4/14-07-02-2
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
19 квітня 2007 р. Справа № 4/14-07-02-2
Суддя господарського суду Білоус В.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області, 23300, вул. Леніна, 40-А, смт. Тиврів, Вінницька область, код ЄДРПОУ 20097444
до: Відкритого акціонерного товариства "Завод "Автоелектроапаратура", 23320, вул. Вінницька , 49, смт. Сутиски, Тиврівський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 00232489
позов на суму 2451 грн
В С Т А Н О В И В :
Згідно ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини , що виникають у державі. Разом з тим відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 6 Прикінцевих і Перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
За змістом ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган владних повноважень , який і здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень щодо предмету спору. Адміністративний позов - це звернеться до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у піблічно - правових відносинах.
Системний аналіз Основ законодавства України про загальнообов"язкове державне соціальне страхування, Закону України "Про пенсійне забезпечення", ЗУ "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" свідчить про те , що норми чинного законодавства не містять владних повноважень органів Пенсійного фонду України не щодо відшкодування заборгованості по виплаті пільгових пенсій та їх доставці, оскільки органи Пенсійного фонду щодо таких заборгованостей не мають права здійснювати контроль шляхом проведення перевірок, складання актів перевірок, застосування фінансових санкцій шляхом прийняття владних рішень.
Тому позов про стягнення сум заборгованості з виплати пенсій за віком на пільгових умовах та витрат т на їх доставку не є адміністративним позовом в розумінні ст. 3 КАС України, а відтак і не підлягає розгляду господарським судом в порядку адміністративного судочинства . У відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити. Даний позов підлягає розгляду господарським судом Вінницької області в порядку господарського судочинства ( нормами ГПК України ).
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Копію ухвали разом із позовною заявою №279/06-27/08 від 02.04.07 на 3-харкушах в двох примірниках разом з матеріалами повернути позивачу.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Білоус В.В.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 570528 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Білоус В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні