Справа № 481/368/16-к
Провадж.№ 1-кс/481/39/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.04.2016 року слідчий суддя Новобузького районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Новобузького відділу Баштанської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши погоджене прокурором Новобузького відділу Баштанської місцевої прокуратури ОСОБА_3 клопотання слідчого СВ Новобузького ВП ГУНП в Миколаївській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , який здійснює повноваження в кримінальному провадженні, внесеного 14.10.2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015150270000770 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
про призначення проведення позапланової виїзної ревізії,-
В с т а н о в и в:
В клопотанні слідчого про призначення проведення позапланової виїзної ревізії вказано, що 14.10.2015 року до Новобузького РВ УMBC України в Миколаївській області з прокуратури Новобузького району надійшло звернення директора дочірнього підприємства ДАК «Xліб України «Новополтавський комбінат хлібопродуктів» ОСОБА_5 , яке внесене до ЄРДР за №12015150270000770 від 14.10.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що колишній директор вищевказаного підприємства незаконно привласнив ввірене йому майно, що належить ДП ДАК "Хліб України", "Новополавський комбінат хлібопродуктів", "Новополтавський комбікормовий завод" завдавши матеріальні збитки на суму близько 3,432,659 грн.
Слідчий вважає за необхідне провести ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності дочірнього підприємства державного акціонерного «Хліб України» «Новополтавський комбікормовий завод» щодо дотримання вимог законодавства посадовими особами під час здійснення фінансово-господарської діяльності, проведення якої доручити фахівцям Державної фінансової інспекції у Миколаївській області.
В судовому засіданні прокурор просив клопотання задовольнити.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
Вислухавши доводи прокурора та перевіривши матеріали клопотання приходжу такого висновку.
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015150270000770, копії протоколів допитів потерпілого ОСОБА_5 , свідка ОСОБА_6 , копії інших матеріалів свідчать про встановлення слідчим подій, що мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 14.09.2015 ДАК «Хліб України» «Новополтавський комбінат хлібопродуктів» видано наказ № 2 про проведення інвентаризації по всіх місцях знаходження основних засобів, товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів. Для проведення інвентаризації назначено комісію під головуванням ОСОБА_5 та в складі ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . Інвентаризацію розпочато 14.09.2015 та закінчено 14.09.2015 року. В ході проведення інвентаризації комісією встановлено, що на території підприємства вирізані залізничні рейки, демонтовано другий та третій поверх споруди залізничного відвантаження, демонтовано металевий навіс та платформа цеху предсумішей, а також інші металеві ємкості та устаткування.
Всі вищезазначені обставини підтверджуються долученими слідчим ОСОБА_4 матеріалами до даного клопотання ( а.с.4-18).
Кримінальний процесуальний кодексУкраїнизобов`язуєпрокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.
Повнота дослідження кримінального провадження означає встановлення всього кола фактичних обставин, що можуть суттєво вплинути на рішення у кримінальному провадженні; використання такої сукупності доказів, яка обґрунтовує зроблені висновки як такі, що не залишають місця сумнівам.
За змістом ч. 2ст. 93 КПКсторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно доп. 4 ч. 2ст. 40 КПКслідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлений вЗаконі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII. Крім того, у контексті з п.4ст.40 КПК Україниузгоджується п.6ст.36 цього Кодексу, згідно якої прокурор під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Статтею 11 вищезазначеного Закону передбачено, що за зверненням правоохоронного органу для забезпечення розслідування під час кримінального провадження орган державного фінансового контролю проводить позапланову виїзну ревізію.
Позапланова виїзна ревізія як підконтрольної установи (державного сектору економіки) так і суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені до підконтрольних установ, може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення та на підставі рішення суду.
Відповідно до ч.8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до пункту 29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550 (далі - Порядок) передбачено, що позапланова виїзна ревізія об`єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним:
- клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб`єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ);
- постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії, винесеної після повідомлення посадовій особі підконтрольної установи, що ревізується, про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення;
- інформації про факти, що свідчать про порушення об`єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави проведення, дати початку та закінчення. У разі надходження зазначеної інформації без рішення суду Держфінінспекція, її територіальний орган в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі протягом 7 робочих днів самостійно подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії із зазначенням дати початку та закінчення. Про відмову суду у видачі дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії об`єкта контролю невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган.
Отже, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування для досягнення його дієвості.
Таким чином, матеріали кримінального провадження та доводи прокурора містять достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, та з метою повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування необхідно провести ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП ДАК «Хліб України» «Новополтавський комбінат хлібопродуктів» з питань дотримання вимог законодавства посадовими особами під час здійснення фінансово-господарської діяльності за 2012-1015 роки.
Керуючись ст. 93, 369 КПК України,-
П о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ Новобузького ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_4 погоджене прокурором Новобузького відділу Баштанської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про призначення проведення позапланової виїзної ревізії задовольнити.
Дозволити Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області у період з 28.04.2016 по 28.05.2016 року провести позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності ДП ДАК «Хліб України» «Новополтавський комбінат хлібопродуктів » з питань дотримання вимог законодавства посадовими особами під час здійснення фінансово-господарської діяльності за 2012-2015 роки.
Об`єкт перевірки - ДП ДАК «Хліб України» «Новополтавський комбінат хлібопродуктів» (адреса: Миколаївська область, Новобузький район, с. Новополтавка ЄДРПУО 00954975).
Орієнтовний перелік питань, що підлягають перевірці:
- дотримання вимог законодавства посадовими особами ДП ДАК «Хліб України» «Новополтавський комбінат хлібопродуктів» під час здійснення фінансово-господарської діяльності;
- збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів;
- правильність визначення потреби в бюджетних коштах;
- ефективне використання бюджетних коштів та коштів районного бюджету, стан і достовірність бухгалтерського обліку і фінансової звітності щодо таких коштів за 2012-2015 роки.
Ухвала в апеляційному порядку не оскаржується.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новобузький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57122412 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Новобузький районний суд Миколаївської області
Уманська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні