№ 1-кс/760/4428/16
№760/6763/16-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про накладення арешту в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000281 від 01.10.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, яке було вилучене в ході проведення обшуку 07-11.04.2016 року складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: 600 паперових коробок з надписом пшенична; паперові листи з сигаретними пачками та з етикетками алкогольних напоїв, у загальній кількості 4543 шт.; паперові листи з штрих-кодами 18 шт.; контрольні поліетиленові наклейки 10 шт.; сигаретні пачки PALL MALL у 153 ящиках по 4800 штук у кожному; папір формату А2 393 шт.; кліше для виготовлення акцизних марок, штрих-кодів, сигаретних коробок, у загальній кількості 99 шт.; обладнання, для виготовлення типографічної продукції у кількості 5 штук, а саме: прилад зеленого кольору, марки KAMA POLYGRAPH TS 112-2; прилад сірого кольору, довжиною 9 м., марки «Планета» Р-26»; прилад сірого кольору марки HEIDELBERG Sbllomaster, довжиною 5 м.; прилад марки IMG Brausse 1050SE; прилад марки Paligraph. SeYRA-UC.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань МГУ ДФС - Центрального офісу з ОВП здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32015100110000281 від 01.10.2015 року за фактом незаконного виготовлення алкогольних напоїв з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво вказаних товарів, та шляхом відкриття підпільних цехів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що гр. ОСОБА_5 з невстановленими слідством особами організували незаконне виготовлення алкогольних напоїв з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво вказаних товарів та шляхом відкриття підпільних цехів за різними адресами у м. Запоріжжя та м. Вінниця.
Також невстановлені особи з метою надання незаконно виготовленій підакцизній продукції товарного вигляду та приховування від контролюючих органів незаконність її походження у період 2015-2016 р.р. організували у приміщеннях споруд, розташованих за адресами: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с.Шпитьки, по вул. Господарська, 10, АДРЕСА_2 , та АДРЕСА_3 , де знаходиться типографічне приміщення, незаконне виготовлення марок акцизного податку, матеріалів для розливу та пакування вказаної продукції.
Встановлено, що за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Шпитьки, вул. Господарська, 10-А зареєстровані та знаходяться підприємства: ТОВ «Марамакс-Пак» (ЄДРПОУ 36964861, основний вид діяльності виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари), ТОВ «Марамакс» (ЄДРПОУ 36091770, основний вид діяльності друкування іншої продукції) і ТОВ «Базис Сервіс Плюс» (ЄДРПОУ 35645952, основний вид діяльності агентства нерухомості).
Засновником вказаних підприємств являється гр. ОСОБА_6 , якому згідно з даними інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно належить об`єкт нерухомого майна (приміщення ангар тракторного парку, об`єкт житлової нерухомості) загальною площею 1125.4 кв. м за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході подальшого досудового розслідування було встановлено виготовлення в приміщеннях типографії за вказаними вище адресами марок акцизного податку, які згідно з висновком акту експертизи №024-03-16 від 21.03.2016 року Управління державної політики у сфері пробірного нагляду та документів суворої звітності Міністерства фінансів України є підробленими.
В ході проведення обшуку 07-11.04.2016 року складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено: 600 паперових коробок з надписом пшенична; паперові листи з сигаретними пачками та з етикетками алкогольних напоїв, у загальній кількості 4543 шт.; паперові листи з штрих-кодами 18 шт.; контрольні поліетиленові наклейки 10 шт.; сигаретні пачки PALL MALL у 153 ящиках по 4800 штук у кожному; папір формату А2 393 шт.; кліше для виготовлення акцизних марок, штрих-кодів, сигаретних коробок, у загальній кількості 99 шт.; обладнання, для виготовлення типографічної продукції у кількості 5 штук, а саме: прилад зеленого кольору, марки KAMA POLYGRAPH TS 112-2; прилад сірого кольору, довжиною 9 м., марки «Планета» Р-26»; прилад сірого кольору марки HEIDELBERG Sbllomaster, довжиною 5 м.; прилад марки IMG Brausse 1050SE; прилад марки Paligraph. SeYRA-UC.
В ході обшуку не виявлено та не надано договорів на постачання вказаної продукції, а також встановлено, що вказана продукція могла виготовлятись на вказаному вище обладнанню.
У зв`язку з відсутністю первинних бухгалтерських документів та неможливістю встановити власника, вказану продукцію вилучено до прийняття рішення щодо накладення арешту. Також вилучено обладнання, яке використовувалось для виготовлення вказаної поліграфічної продукції.
Враховуючи вищевикладене, у слідства є всі підстави вважати, що вказана продукція реалізовувалась без відповідного обліку у податкової звітності та сплати відповідних платежів з використання вказаного вище обладнання, у зв`язку з чим виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказане майно.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених в клопотанні.
Представник володільця вилученого майна в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував.
Дослідивши подане клопотання приходжу до висновку про його часткове задоволення, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутись прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Отже, що зазначеною нормою окреслений вичерпний суб`єктний склад осіб, на майно яких може бути накладений арешт.
Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Підстави для накладення арешту передбачені ч. 4 ст. 170 КПК України, яка, зокрема зазначає, що заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Частиною 2 ст. 171 КПК України передбачено, що у клопотанні слідчого про арешт майна має бути зазначено: підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Так, з клопотання вбачається, що слідчий просить накласти арешт на 600 паперових коробок з надписом пшенична; паперові листи з сигаретними пачками та з етикетками алкогольних напоїв, у загальній кількості 4543 шт.; паперові листи з штрих-кодами 18 шт.; контрольні поліетиленові наклейки 10 шт.; сигаретні пачки PALL MALL у 153 ящиках по 4800 штук у кожному, які були вилучені під час проведення обшуку.
Проте, виходячи з фабули кримінального провадження,викладеної у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000281 від 01.10.2015 року, вказані предмети не є доказами вчинення особою інкримінуємого кримінального правопорушення, окрім того, представником володільця вилученого майна були надані договори на поставку вказаної продукції, а тому в цій частині клопотання не підлягає задоволенню.
Щодо накладення арешту на: папір формату А2 393 шт., кліше для виготовлення акцизних марок, штрих-кодів, сигаретних коробок, у загальній кількості 99 шт.; а також обладнання, для виготовлення типографічної продукції у кількості 5 штук, а саме: прилад зеленого кольору, марки KAMA POLYGRAPH TS 112-2; прилад сірого кольору, довжиною 9 м., марки «Планета» Р-26»; прилад сірого кольору марки HEIDELBERG Sbllomaster, довжиною 5 м.; прилад марки IMG Brausse 1050SE; прилад марки Paligraph. SeYRA-UC, яке використовується ТОВ «Марамакс» за договорами оренди, то в цій частині клопотання підлягає задоволенню, оскільки вказані речі відповідають критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, є загроза відчуження даного майна, та є підстави вважати, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звернувся із клопотанням про арешт майна.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 372 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, яке було вилучене в ході проведення обшуку 07-11.04.2016 року складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на: папір формату А2 393 шт., кліше для виготовлення акцизних марок, штрих-кодів, сигаретних коробок, у загальній кількості 99 шт. шляхом заборони розпорядження та користування ними;
обладнання, для виготовлення типографічної продукції у кількості 5 штук, а саме: прилад зеленого кольору, марки KAMA POLYGRAPH TS 112-2; прилад сірого кольору, довжиною 9 м., марки «Планета» Р-26»; прилад сірого кольору марки HEIDELBERG Sbllomaster, довжиною 5 м.; прилад марки IMG Brausse 1050SE; прилад марки Paligraph. SeYRA-UC з правом подальшого використання вказаного майна без права розпорядження ним.
Майно, а саме: 600 паперових коробок з надписом пшенична; паперові листи з сигаретними пачками та з етикетками алкогольних напоїв, у загальній кількості 4543 шт.; паперові листи з штрих-кодами 18 шт.; контрольні поліетиленові наклейки 10 шт.; сигаретні пачки PALL MALL у 153 ящиках по 4800 штук у кожному; підлягає поверненню володільцю.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57246615 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Калініченко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні