Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/3596/16-к
Провадження № 1-кс/711/1107/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про надання дозволу на проведення обшуку
15 квітня 2016 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
при секретарі судових засідань - ОСОБА_2 ,
за участю слідчого - ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , винесеного у кримінальному провадженні №12016250000000072, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.02.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку, -
в с т а н о в и в:
Старший слідчий СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , в провадженні якої перебуває кримінальне провадження, звернулася до Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, за погодженням прокурора відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , винесеного у кримінальному провадженні №12016250000000072, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.02.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку в комплексі будівель та споруд Відокремленого структурного підрозділу Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці, що за адресою: Черкаська область м. Христинівка, вул.Володимирівська (колишня Ватутіна), 12а.
Клопотання мотивовано тим, що на адресу ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення від гр-на ОСОБА_5 щодо неправомірних дій посадових осіб Відокремленого структурного підрозділу Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці (код ЄДРПОУ. ВП 01071829) та Відокремленого структурного підрозділу «Мотовагонне депо Христинівка» Одеської залізниці (код ЄДРПОУ ВП: 35641552), які систематично перераховували кошти на розрахункові рахунки фіктивних підприємств, в тому числі і тих, що зареєстровані на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.
З метою перевірки викладених у зверненні фактів, на адресу Відокремленого структурного підрозділу Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці був направлений запит №8/14/01/7-2016 від 04.01.2016 щодо отримання відомостей з проведення господарських операцій, взаєморозрахунків, отримання та оприбуткування товарно-матеріальних цінностей між даним підприємством та наступними суб`єктами господарювання: TOB «Техпромпроект плюс» (код ЄДРПОУ 39473288), TOB «Бізнес-Маркет» (код ЄДРПОУ 38813560), TOB «Діора Плюс» (код ЄДРПОУ 37075705), TOB «ТМХ-КР» (код ЄДРПОУ 34544846), TOB «Векстор» (код ЄДРПОУ 38826370), TOB «Компанія Лимард» (код ЄДРПОУ 38819798), TOB «Тріко Плюс» (код ЄДРПОУ 38896427), TOB «ФГ Арунал» (код ЄДРПОУ 39435216).
Даний запит 05.12.2015 був отриманий безпосередньо начальником локомотивного депо ОСОБА_6 , проте на даний запит відповідь не була надана, а лише надіслані копії договорів із зазначеними в запиті суб`єктами господарювання, без відповідних банківських та бухгалтерських (видаткові накладні, акти приймання-передачі, доручення на отримання ТМЦ, карток складського обліку, накладних на внутрішнє переміщення та інше) документів, які б підтверджували отримання на оприбуткування товарно-матеріальних цінностей.
Аналізом отриманих договорів було встановлено, що всі вони являються типовими, в жодному із наданих договорів не зазначений чітко предмет договору, вимоги до якості товару, ціна, строк поставки та порядок проведення розрахунків. До договорів не надано додатків чи специфікації, відповідно яких встановлювалися істотні умови договору.
Аналізом даних, отриманих з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), встановлено:
-TOB «Компанія Лимард» зареєстроване 10.09.2013 в Департаменті реєстрації Харківської міської ради за адресою: м. Харків, вул. Короленка, 25 прим. 3-13, єдиним засновником даного підприємства являється ОСОБА_7 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ;
-TOB «Діора Плюс», відповідно даних ЄДР, знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Д. Галицького, 2, проте в договорах поставки, укладених з Локомативним депо, зазначено інша адреса: Київська область, м. Ірпінь, вул. Мінаральна, 1;
-TOB «Арунал» зареєстроване 09.10.2014 реєстраційною службою Оболонського району м.Київ за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 12 оф. 13, основним видом діяльності даного підприємства (код КВЕД 46.35) являється оптова торгівля тютюновими виробами, єдиним засновником та директором даного підприємства являється ОСОБА_8 , зареєстрований за адресою: Полтавський район с. Головач;
-Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua), за клопотанням слідчого ГСУ МВС України ОСОБА_9 по кримінальному провадженню №320130400000091, внесеного до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України, 02.11.2015 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва було прийнято рішення щодо накладення арешту на грошові кошти TOB «Арунал», який входить до складу конвертаційного центру;
-TOB «Тріко Плюс» зареєстроване 08.10.2013 реєстраційною службою Подільського району м. Київ за адресою: м. Київ, вул. Нижній вал, 3а, з розміром статутного фонду 1 грн., єдиним засновником та директором даного підприємства являється ОСОБА_10 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ;
-TOB «Векстор» зареєстроване 22.07.2013 реєстраційною службою Шевченківського району м. Київ за адресою: м. Київ, вул. Якіра, 10а, з розміром статутного фонду 200 грн., єдиним засновником та директором даного підприємства являється ОСОБА_11 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .
Крім цього, відповідно Єдиного державного реєстру судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua), за клопотанням слідчого в ОВС СУ Управління СБ України у Дніпропетровській області по кримінальному провадженню №22014040000000192, внесеного до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України, 24.12.2014 слідчим суддею Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, було прийнято рішення щодо розкриття банківської таємниці та проведення тимчасового доступу до руху коштів ряду підприємств з ознаками фіктивності, зокрема TOB «ТМХ-КР».
Все вищезазначене дає підстави вважати, що господарські відносини між Відокремленим структурним підрозділом Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці та суб`єктами господарювання: TOB «Техпромпроект плюс», TOB «Бізнес-Маркет», TOB «Діора Плюс». TOB «ТМХ-КР», TOB «Векстор», TOB «Компанія Лимард», TOB «Тріко Плюс», TOB «ФГ Арунал» являлися фіктивними.
Враховуючи вищевикладене, для перевірки господарських взаємовідносин та взаєморозрахунків між Відокремленим структурним підрозділом Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці та суб`єктами господарювання: TOB «Техпромпроект плюс», TOB «Бізнес-Маркет», TOB «Діора Плюс», TOB «ТМХ-КР», TOB «Векстор», TOB «Компанія Лимард», TOB «Тріко Плюс», TOB «ФГ Арунал» необхідно дослідити (в тому числі і під час проведення відповідних експертиз) договірні, банківські та фінансово-бухгалтерські документи щодо укладання договорів та поставки будівельних матеріалів в 2015 році.
Законом України №996-XIV від 16.07.1999 р. «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», передбачено, що бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.
Статтею 9 зазначеного закону передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 №578/5, затверджено «Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів». Цей Перелік є нормативно-правовим актом, призначеним для визначення строків зберігання документів, їх відборі на зберігання або для знищення. Згідно цього наказу, для бухгалтерських документів і договорів встановлений трирічний строк зберігання документів "за умови завершення перевірки державними податковими органами з питань дотримання податкового законодавства, а для підприємств і організацій, які отримували кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовували державне чи комунальне майно, - ревізії, проведеної органами державної контрольно-ревізійної служби за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності. У разі виникнення спорів (суперечок), порушення кримінальних справ, відкриття судами провадження у справах - зберігаються до ухвалення остаточного рішення", при цьому обчислення строків зберігання документів проводиться з 1 січня року, який іде за роком завершення їх діловодством.
Для перевірки наведених вище доводів, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вказаного тяжкого кримінального правопорушення, встановлення осіб, причетних до його скоєння, приймаючи до уваги, що посадовими особами Відокремленого структурного підрозділу Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці було проігноровано запит №8/14/01/7-2016 від 04.01.2016 щодо надання відомостей з проведення господарських операцій, взаєморозрахунків, отримання та оприбуткування товарно-матеріальних цінностей, з метою вилучення документації щодо проведення господарських операцій з поставки товарно-матеріальних цінностей за 2015 рік між Відокремленим структурним підрозділом Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці та TOB «Техпромпроект плюс», TOB «Бізнес-Маркет», TOB «Діора Плюс», TOB «ТМХ-КР», TOB «Векстор», TOB «Компанія Лимард», TOB «Тріко Плюс», TOB «ФГ Арунал», а саме: договори на поставку (купівлю-продаж) товарно-матеріальних цінностей та додатки до них, документи фінансово-господарської звітності щодо виконання цих договорів та бухгалтерського обліку (договірна ціна (специфікація), накладні, довідки про вартість виконаних робіт, акти приймання-передачі виконаних робіт, акти приймання-передачі ТМЦ, довіреності на отримання ТМЦ, сертифікати (паспорти) на придбані матеріали, видаткові накладні, акти на списання чи використання товарно-матеріальних цінностей, податкові накладні, оборотні відомості з надходження та вибуття матеріалів, реєстри вибуття матеріалів, прибуткові ордери та накладні на матеріали, матеріальні звіти відповідальної особи про витрати матеріалів, акти звірки взаєморозрахунків, виписки з бухгалтерських програм по роботі с контрагентами, банківські виписки, платіжні доручення, рахунки-фактури, лімітно-заборні картки, картки складського обліку, тощо), переписки між зазначеними контрагентами, журнали обліку договорів, журнали вхідної і вихідної кореспонденції, носіїв інформації (комп`ютерна техніка, флеш-картки, диски, тощо), або доведення факту відсутності на підприємстві такої документації, тому, орган досудового розслідування звернувся до суду із клопотанням про отримання дозволу на проведення обшуку в приміщенні Відокремленого структурного підрозділу Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці, що знаходиться за адресою: Черкаська область м. Христинівка, вул. Володимирівська (колишня Ватутіна), 12а.
В судовому засіданні слідчий підтримала подане клопотання та просила його задовольнити.
Згідно із нормами ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши доводи слідчого, в провадженні якої перебуває кримінальне провадження, яка наполягала на задоволенні поданого клопотання, враховуючи дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), вивчивши матеріали кримінального провадження та поданого клопотання, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, встановлення осіб, причетних до його скоєння, встановлення та вилучення знарядь скоєння кримінального правопорушення, враховуючи неможливість отримати необхідні відомості в інший спосіб, а також той факт, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що клопотання, як обґрунтоване підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Статтею 234 КПК України передбачено, що, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно із ч. 5, 6 ст. 236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження. Слідчий, прокурор під час проведення обшуку має право відкривати закриті приміщення, сховища, речі, якщо особа, присутня при обшуку, відмовляється їх відкрити або обшук здійснюється за відсутності осіб, зазначених у частині третій цієї статті.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 3, 93, 107, 166, 233-236, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 або іншим уповноваженим нею особам дозвіл на проведення обшуку в комплексі будівель та споруд Відокремленого структурного підрозділу Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці, що знаходиться за адресою: Черкаська область м. Христинівка, вул. Володимирівська (колишня Ватутіна), 12а, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 3 КК України, встановлення осіб, причетних до його скоєння, встановлення та вилучення знарядь скоєння кримінального правопорушення, а також з метою вилучення документації щодо проведення господарських операцій, взаєморозрахунків, отримання та оприбуткування товарно-матеріальних цінностей в 2015 році між Відокремленим структурним підрозділом Локомотивне депо Христинівка Одеської залізниці та TOB «Техпромпроект плюс», TOB «Бізнес-Маркет», TOB «Діора Плюс», TOB «ТМХ-КР», ТОВ «Векстор». TOB «Компанія Лимард», TOB «Тріко Плюс», TOB «ФГ Арунал», а саме: договори на поставку (купівлю-продаж) товарно-матеріальних цінностей та додатки до них, документи фінансово-господарської звітності щодо виконання цих договорів та бухгалтерського обліку (договірна ціна (специфікація), накладні, довідки про вартість виконаних робіт, акти приймання-передачі виконаних робіт, акти приймання-передачі ТМЦ. довіреності на отримання ТМЦ, сертифікати (паспорти) на придбані матеріали, видаткові накладні, акти на списання чи використання товарно-матеріальних цінностей, податкові накладні, оборотні відомості з надходження та вибуття матеріалів, реєстри вибуття матеріалів, прибуткові ордери та накладні на матеріали, матеріальні звіти відповідальної особи про витрати матеріалів, акти звірки взаєморозрахунків, виписки з бухгалтерських програм по роботі с контрагентами, банківські виписки, платіжні доручення, рахунки-фактури, лімітно-заборні картки, картки складського обліку, тощо), переписки між зазначеними контрагентами, журнали обліку договорів, журнали вхідної і вихідної кореспонденції, носіїв інформації (комп`ютерна техніка, флеш-картки, диски, тощо), а також інших речей та документів, добутих злочинним шляхом чи незаконно зберігаємих.
Виготовити дві копії ухвали та направити їх слідчому для виконання, одну з яких слід приєднати до матеріалів справи, а іншу для вручення особі, яка володіє майном чи присутня при обшуку, роз`яснивши про те, що вказана ухвала надає право проникнути до житла чи іншого приміщення особи лише один раз.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57300969 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні