Ухвала
від 19.04.2016 по справі 646/4749/16-к
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/4749/16-к

№ провадження 1-кс/646/2183/2016

УХВАЛА

про призначення позапланової перевірки дотримання

вимог природоохоронного законодавства

19.04.16року

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області ОСОБА_3 , в межах матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016220000000244 від 03.03.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1 КК України, про призначенняпозапланової перевірки дотриманнявимог природоохоронного законодавства-

ВСТАНОВИВ:

15.04.2016 року до Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області ОСОБА_3 , в межах матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016220000000244 від 03.03.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1 КК України, про призначенняпозапланової перевірки дотриманнявимог природоохоронного законодавства.

Клопотання прокурор обгрунтовує наступними доводами. Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2014 2015 років службовими особами підприємства Олексіївської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№25) здійснювалася господарська діяльність по переробці жиру сирцю на користь комерційних структур без відповідного оформлення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства.

Так, оглядом журналу №3/1-18/15 реєстрації переміщення товарно-матеріальних цінностей на територію (з території) об`єкта, що охороняється, через КПП по пропуску транспорту Олексіївської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№25) та документів щодо обігу жиру встановлені суттєві розбіжності в обліку.

Прокурор зазначив, що вказані факти підтверджуються допитами працівників підприємства Олексіївської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№25)

Крім цього, головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування органів державної влади Державної фінансової інспекції в Харківській області проведено перевірку достовірності надання послуг з переробки жиру-сирцю підприємством Олексіївської виправної колонії №25 управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (код ЄРДПОУ 08680879).

Перевіркою встановлено, що підприємством Олексіївської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№25) з фізичними та юридичними особами укладались угоди про надання послуг з переробки жиру, у тому числі з ФГ «Агровіта Нова» від 25.03.2015 №Г2-54 на суму 190000,00 грн. та від 29.01.2014 №Г2-24 на суму 285000,00 грн.

При цьому, перевіркою встановлені численні факти не облікованого ввозу сировини та вивозу готової продукції.

Крім того, в ході перевірки встановлено, що відповідно до акту приймання-передачі від 20.08.2015 до ФГ «Агровіта Нова» повернуто сирець в кількості 56,815 тонн на суму 280000,00 грн, який переданий підприємством Олексіївської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№25) згідно з накладними в травні червні 2015 року.

Проте, підтверджуючих документів щодо ввезення та вивезення сировини (жиру) до перевірки не надано, записи в журналі реєстрації переміщення ТМЦ на територію (з території) щодо відповідної сировини, видаткові накладні та перепустки на ввіз вивіз відсутні. Тобто документів, щодо фактичного підтвердження переміщення сировини в кількості 56,815 тонн до перевірки не надано.

Прокурор зазначив, що будь-яких дозвільних документів щодо розміщення виробництва, видобування та використання підземних вод, утилізації відходів тваринного походження керівництвом ФГ «Агровіиа Нова» не надано.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання із викладених у ньому обставин.

Слідчим суддею встановлено, що другим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Харківської області здійснюється досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження №42016220000000244 від 03.03.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1 КК України.

Також встановлено, що директором ФГ «Агровіта Нова» ОСОБА_4 використовувалися фіктивні документи виписані на ім`я ФОП ОСОБА_5 з метою ухилення від сплати податків, а також здійснювався вивіз готової продукції жиру, згідно з накладними №1030 від 15.04.2015 в кількості 20,014 тонн, №1037 від 15.04.2015 в кількості 0,986 тонн та №1463 від 25.05.2015 в кількості 12,1 тонн. При цьому, відповідно до висновку судової почеркознавчої експертизи №33 від 02.03.2016 підпис у вказаних вище накладних в графі «отримав» належить ОСОБА_4 .

Крім того, під час проведення обшуку 25.02.2016 у ФГ «Агровіта Нова» встановлено, що підприємством здійснюється діяльність з переробки тваринного жиру-сирцю у готову продукцію, яка у подальшому використовується як сировина у косметичній промисловості.

Для виробничих потреб, підприємством використовується підземна вода зі свердловини, яка знаходиться за місцем розташування ФГ «Агровіта Нова» за адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, село Нове село, вул. Польова, 1.

Відповідно до пункту 3 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженогоУказом Президента України від 13 квітня 2011 року №454/2011, основними завданням Держекоінспекції України є здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно підпункту (н) пункту 4 Положення,Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержаннямпідприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України законодавства щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.

Пунктом 2Постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами»встановлено, що надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України.

Водночас, призначити перевірку у передбаченомуКримінальним процесуальним кодексом Українипорядку правоохоронними органами неможливо, оскільки пункт 6 частини другоїстатті 36 цього Кодексувиключено на підставіЗакону України «Про прокуратуру» № 1697-VII від 14.10.2014.

Оскільки кримінальне провадження має місце, є потреба проведення позапланової перевірки дотримання природоохоронного законодавства.

Відповідно до ч.2ст.9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Віповідно до п.4 ч.2ст.99 КПК Українидо документів як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Отже, оскільки у прокурора в процесі досудового розслідування є потреба перевірки і здобуття доказів шляхом проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.9,84-86,92-93,99 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області ОСОБА_3 , в межах матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016220000000244 від 03.03.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1 КК України, про призначення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства задовольнити.

Призначити позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства ФГ «Агровіта Нова» (код ЄДРПОУ 38868515), яке розташоване за адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, село Нове село, вул. Польова, 1,

На вирішення спеціалісту поставити наступні питання:

- наявність площі забруднених і засмічених земель;

- здійснення заходів щодо запобігання забрудненню земель відходами, стічними водами;

- наявність документа, що підтверджує право власності, постійного чи тимчасового користування земельною ділянкою під кар`єром чи водозабірною свердловиною та іншими об`єктами і спорудами переробки надр;

- наявність спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами та матеріалів погодження одержання дозволу (на водокористування при експлуатації підземних джерел водозабору);

- наявність погоджених і затверджених в установленому порядку зон і поясів санітарної охорони водозаборів, винесення їх меж в натуру, додержання санітарного режиму на цих територіях відповідно до діючих норм і правил охорони джерел водопостачання;

- дотримання умов спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами;

- наявність документів (журналу) ведення первинного поточного обліку відходів, які утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються;

- наявність дозволів та лімітів на утворення і розміщення відходів;

- наявність форм державної статистичної звітності № 1-небезпечні відходи Звіт про утворення, оброблення та утилізацію небезпечних відходів І-ІІІ класів небезпеки;

- наявність реєстрових карт об`єктів утворення та об`єктів оброблення і утилізації відходів;

- наявність паспортів місць видалення відходів;

- стан тимчасового зберігання відходів на території підприємства (відповідність класу небезпеки відходів);

- наявність журналів первинного обліку води (журнал обліку водоспоживання (водовідведення) водовимірювальними приладами та обладнанням, журнал обліку водоспоживання (водовідведення) побічними методами, журнал якості стічних вод, що скидаються);

- наявність самостійних водозаборів поверхневих вод;

- наявність матеріалів розрахунку збору за скид забруднюючих речовин у водні об`єкти, плати за спеціальне водокористування;

- наявність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та дотримання його умов;

- наявність державної статистичної звітності за формою № 2-ТП (повітря);

- стан додержання Правил технічної експлуатації установок очистки газу (технічний стан ГОУ, ведення необхідної документації, контроль ефективності установок тощо);

- стан ведення первинної облікової документації у галузі охорони атмосферного повітря;

- стан ведення нового будівництва чи реконструкції діючих об`єктів і наявності при цьому: матеріалів Оцінки впливів на навколишнє середовище по проектно-кошторисній документації на будівництво нових, розширення, реконструкцію чи технічне переозброєння діючих підприємств; висновку державної екологічної експертизи для об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку та дотримання його умов; акта прийняття в експлуатацію;

- наявність рішення місцевого органу виконавчої влади на знесення та пересадку дерев, чагарників, газонів, квітників тощо;

- наявність ордера на знесення зелених насаджень.

Проведення перевірки доручити Державній екологічній інспекції у Тернопольській області

Проведення перевірки органами державного екологічної інспекції не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб`єктів господарської діяльності.

Зобов`язати посадових осіб ФГ «Агровіта Нова» забезпечити допуск працівників Державної екологічної інспекції у Тернопольській області до перевірки та надати всі необхідні документи для проведення позапланової перевірки.

Встановити термін проведення перевірки тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 27.04.2016 по 20.05.2016 року (включно).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення19.04.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу57327843
СудочинствоКримінальне