Єдиний унікальний номер (справа №) 216/8389/15-к
Номер провадження у суді 1-кс/216/3000/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2015 року місто Кривий Ріг
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ГУМВС України в Дніпропетровській області підполковника міліції ОСОБА_2 про призначення позапланової документальної перевірки,
ВСТАНОВИВ:
06 листопада 2015 року до Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ ГУМВС України в Дніпропетровській області підполковника міліції ОСОБА_2 про призначення позапланової документальної виїзної перевірки приватного підприємства "Спецгортех".
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про те, що клопотання підлягає поверненню з наступних підстав.
За приписами ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений: починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом; проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом; доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам; звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій; повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру; за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження; приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 284 цього Кодексу; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
При цьому заходами забезпечення кримінального провадження є: 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Види слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій передбачені главами 20 та 21 КПК України і серед них також відсутнє повноваження слідчого на проведення позапланових документальних перевірок суб`єктів господарювання.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже звернення слідчого із клопотанням про призначення позапланової документальної виїзної перевірки приватного підприємства "Спецгортех" свідчить про вихід посадової особи (слідчого) за межі наданих йому нормами КПК України повноважень, внаслідок чого таке клопотання не може розглядатись слідчим суддею.
Крім того відповідно до вимог ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Пунктом 15 частини 1 статті 7 КПК України передбачено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Нормами КПК України передбачений інститут повернення процесуальних документів прокуророві (ст. 304 КПК України - повернення скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора; ст. 314 КПК України повернення обвинувального акту прокурору за наслідками підготовчого засідання).
Тому з урахуванням загальних принципів кримінального процесуального законодавства суд вважає за необхідне повернути прокуророві клопотання старшого слідчого СВ ГУМВС України в Дніпропетровській області підполковника міліції ОСОБА_2 від 06 листопада 2015 про призначення позапланової документальної виїзної перевірки приватного підприємства "Спецгортех".
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 86-88, 234-235 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУМВС України в Дніпропетровській області підполковника міліції ОСОБА_2 про призначення позапланової документальної перевірки приватного підприємства "Спецгортех" повернути прокуророві.
Клопотання може бути оскаржено безпосередньо до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Ухвала слідчого судді, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 57410835 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Кузнецов Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні