У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 635/1907/15-к
Провадження 1-кс/635/165/2015
13 березня 2015 року смт. Покотилівка.
Харківський районний суд Харківської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю сторони кримінального провадження ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання заступника начальника СВ Харківського РВ (з обслуговування Харківського району та м. Люботин) ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на огляд за матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014220430004137 від «08» жовтня 2014року, за ознаками ч 1 ст. 240 КК України, -
встановив:
Заступника начальника СВ Харківського РВ (з обслуговування Харківського району та м.Люботин) ГУМВС України в Харківській області капітан міліції ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, погоджене з прокурором Харківської міжрайонної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 за матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014220430004137 від «08» жовтня 2014року, за ознаками ч 1 ст. 240 КК України, яким просить дозвіл на проведення огляду території по вул. Яблуневій в с. Мала Рогань, Харківського району, Харківської області, де здійснює свою господарську діяльність ТОВ «Еліта-Рекорд» та споруд, які на ній розташовані з метою виявлення, фіксації свердловини, встановлення наявності лічильних обладнань, кількості голів скота.
Клопотання обґрунтовує наступним, в провадженні СВ Харківського РВ ( з обслуговування Харківського району та м. Люботин) ГУМВС України в Харківській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014220430004137 від «08» жовтня 2014року, за ознаками ч 1 ст. 240 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 07.10.2014 до Харківського РВ ( з обслуговування Харківського району та м. Люботин ГУМВС України в Харківській області) ГУМВС України в Харківській області надійшов рапорт працівника СДСБЕЗ, про те що ТОВ «Еліта-Рекорд» використовує надра (воду) на території Харківського району с. Мала Рогань без спеціального дозволу.
В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Еліта-Рекорд» (ЄДРПОУ 33897190), зареєстрована 23.11.2005. Юридична адреса: вул.. Західна, 2-В, 13, с. Мала Рогань, Харківського району, Харківської області. Фактична адреса розташування: Харківська область, Харківський район, с. Мала Рогань, вул. Яблунева. Вказана юридична особа займається розведенням великої рогатої худоби та свиней. Згідно інформації відділу агропромислового розвитку Харківської райдержадміністрації станом на 01.05.2014 має: ВРХ - 599 голів, свиней 1402 голів.
Санітарними правилами і нормами розміщення, облаштування та експлуатації малих ферм для утримання тварин (худоби, птахів, звірів) у населених пунктахпередбачено середньодобові норми вживання води на одну тварину. Де зазначено, що одна корова вживає від 70 до 100 літрів води на добу, а одна синя 25 літрів на добу.
В ст. 48 Водного кодексу України передбачено, поняття спеціального водокористування це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Цільовим призначенням спеціального водокористування є задоволення потреб населення, господарсько-побутове, лікувально-оздоровче, сільськогосподарське, промислове, транспортне, енергетичне, рибогосподарське та інше державне і громадське використання вод. Право на здійснення спеціального водокористування посвідчується дозволом, який видається за клопотанням водокористувача з обґрунтуванням потреби у воді та погодженням з органами державної виконавчої влади. У дозволі на спеціальне водокористування визначаються ліміти забору води та скидання забруднюючих речовин. У разі маловоддя ліміт забору води може бути зменшено спеціально уповноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.
Спеціальне водокористування єплатним. Плата за спеціальне водокористування справляється з метою забезпечення раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включає плату за забір води з водних об`єктів та за скидання в них забруднюючих речовин. Розмір плати за забір води з водних об`єктів визначається на основі нормативів плати, фактичних обсягів забору води та встановлених лімітів на забір води. Нормативи збору за спеціальне використання водних ресурсів встановлені постановою Кабміну України від 1.05.1999 р. № 836, зі змінами від 23.07.1999 р. № 134.
Згідно інформації Головного Управління Статистики в Харківській області ТОВ «Еліта-Рекорд» (код ЄДРПОУ 33897190) є одиницею ДСС зі статистики тваринництва. Вказане підприємство надавало їм звіти за формою № 24-сг (місячна) «Стан тваринництва» та за формою № 24 (річна) «Стан тваринництва» за 2012, 2013 та 9 місяців 2014 року.
26.11.2014 за ухвалою Харківського районного суду було здійснено тимчасовий доступ до речей та документів в Головному Управлінні Статистики в Харківській області, де було вилучено звіти ТОВ «Еліта -Рекорд» за формою 24сг за період з 2012 по 2014 роки.
Згідно відомостей Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації ТОВ «Еліта-Рекорд» дозвіл на спеціальне водокористування не надавався.
Згідно відомостей Державної служби геології та надр України станом на 09.01.2015 року до них матеріали для отримання висновку щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування ТОВ «Еліта-Рекорд» від Харківської обласної державної адміністрації не надходило.
Актом проведеної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ТОВ «Еліта -Рекорд» від 26.12.2014 року було встановлено порушення вимог ст. 44, 48, 49 Водного кодексу України та ст. 21 Кодексу України «Про надра» в частині використання водних ресурсів без дозволу на спеціальне водокористування та спеціального дозволу на користування надрами (підземні води). А також було встановлено розмір збитків спричинених державі за фактом самовільного користування ТОВ «Еліта-Рекорд» водними ресурсами за період з 01.04.2012 по 31.10.2014, які становлять 3028500,0 грн.
Крім того під час досудового розслідування було встановлено, що засновником та керівником ТОВ «Еліта-Рекорд» (33897190) являється ОСОБА_5 , юридична адреса розташування ТОВ «Еліта-Рекорд»: АДРЕСА_1 . Фактично ТОВ «Еліта-Рекорд» розташоване по вулиці Яблуневій на території Малороганської сільської ради за межами населеного пункту с. Мала Рогань за рахунок земель господарського двору радгоспу ХТЗ за адресою: с. Мала Рогань, вул. Яблунева орієнтовною площею 2,1600га, яке належить ОСОБА_5 . Земельна ділянка була виділена наказом держземагенства України Головного Управління Держземагенства у Харківській області № 332-СГ 06.05.2014 року за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення не сільськогосподарських угідь (господарські будівлі та двори для ведення фермерського господарства). На вказаній земельній ділянці знаходиться нерухоме майно, яке належить ОСОБА_5 , на праві власності, згідно рішення суду від 12.09.2013 року. Поштова адреса на вказану земельну ділянку сільською радою не присвоювалась.
Слідчий вважає, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх його обставин, виникла необхідність у проведенні огляду території по вул. Яблуневій в с. Мала Рогань, де здійснює свою господарську діяльність ТОВ «Еліта-Рекорд» та споруд, які на ній розташовані з метою виявлення, фіксації свердловини, встановлення наявності лічильних обладнань, кількості голів скота, в зв`язку з чим звернулась з даним клопотанням до суду.
У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та прохав задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши надані документи та матеріали, якими обґрунтоване клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, суд не вбачає підстав для його задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч .1 ч. 2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами КПК України, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Отже, фактичною підставою для проведення огляду є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. Про наявність достатніх, що вказують на необхідність проведення огляду. Як правило, це рішення ніде спеціально не фіксується. Вимога закону обов`язкова отримати вмотивовану ухвалу слідчого судді встановлена, тільки коли необхідно здійснити огляд житла чи іншого володіння особи.
Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами КПК України , передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч 2, 3 ст. 234 КПК України общук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокуроромабо прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Клопотання складається із трьох частин: вступній, описовій та резолютивній. В описовій частині зазначаються зокрема, точна адреса житла, іншого володіння або частини житла, де планується проведення обшуку; дані про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, із зазначенням того, яке відношення ця особа має до кримінального провадження (її процесуальне положення). У резолютивній частині викладається рішення слідчого порушити перед слідчим суддею клопотання про проведення обшуку; указується суд, до якого буде спрямовано клопотання; місцезнаходження та індивідуальні ознаки об`єктів, які підлягають обшуку; підпис особи, яка слала подання.
Як вбачається з клопотання слідчим вимоги КПК України не дотримані, а саме не зазначено точна адреса володіння де планується проведення огляду.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне відмовити в задоволені клопотання, оскільки клопотання не відповідає нормам КПК України.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 234, 237, 309 КПК України, слідчий суддя
постановив:
В задоволені клопотання заступника начальника СВ Харківського РВ (з обслуговування Харківського району та м. Люботин) ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на огляд за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014220430004137 від «08» жовтня 2014року, за ознаками ч 1 ст. 240 КК України відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 57416495 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Харківський районний суд Харківської області
Шинкарчук Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні