Ухвала
від 22.03.2016 по справі 522/4735/16-к
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №522/4735/16-к

1-кс/522/5194/16

УХВАЛА

Іменем України

22 березня 2016 року м.Одеса

Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБ України в Одеській області ОСОБА_4 ,погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_5 про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання слідчого, слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені № 22016160000000075 від 17.03.2016, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 2584 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що що в період з січня 2016 по березень 2016 року, громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин Російської Федерації ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також інші невстановлені особи, діючи за попередньою змовою вчинили озброєння декількох невстановлених осіб з метою вчинення останніми терористичних актів на території м. Херсон та Херсонської області наступними бойовими припасами та вибуховими речовинами: протипіхотною осколковою міною «МОН-50», протипіхотною осколковою міною «МОН-90», 3 (трьома) електродетонаторами та реактивною протитанковою гранатою РПГ-22, речовиною жовтого кольору, ззовні схожу на вибухову речовину пластид, вагою приблизно 3 кг., реактивною протитанковою гранатою РПГ-18, реактивною протитанковою гранатою РПГ-26, малогабаритним реактивним вогнеметом МРО-А, гранатами Ф-1 та РГД-5, а також вогнепальною зброєю.

17.03.2016 року громадянина України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина Російської Федерації ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , затримано в порядку ст.. 208 КПК України, затримано за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258-4 КК України.

18.03.2016 року громадянина України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина Російської Федерації ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258-4 КК України.

Крім того, в ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 підтримував тісні зв`язки з громадянином України ОСОБА_9 та у березні 2016 року звернувся до нього з проханням перевезти та сховати за місцем своєї роботи бойові припаси та вибухову речовину, яку ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 придбали з метою подальшої передачі невстановленим особам з метою вчинення терористичних актів. При цьому наразі слідством встановлено, що ОСОБА_10 не був обізнаний про злочинні плани підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .

Також, у клопотанні слідчим зазначено, що з метою встановлення усіх обставин вчинення вищевказаного злочину, в період часу з 13 год. 16 хв. до 16 год. 45 хв. 17.03.2016 року слідчим в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області лейтенантом юстиції ОСОБА_11 без ухвали слідчого суді, у зв`язку із невідкладним випадком, тобто пов`язаним із необхідністю рятування майна предметів і документів, які можуть бути визнані речовими доказами в рамках кримінального провадження № 22016160000000075, проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем фактичного проживання ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

В ході проведення означеного обшуку, було виявлено та вилучено наступні предмети та документи:

- коробку від мобільного телефону «LG» GB 109, IMEI: НОМЕР_1 ;

- конверт від банківської картки на ім`я « ОСОБА_14 »;

-паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_2 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_2 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_3 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_4 ;

- кард-холдер від сім карти «Київстар» № НОМЕР_5 ;

- карта пам`яті «Transcend» 512MB, чорного кольору;

- карта пам`яті «Micro SD 4 GB SP$

- мобільний телефон «SAMSUNG» E1070, чорного кольору, IMEI: KVL 9869437 Z, без батареї;

- мобільний телефон «NOKIA» CO2 E1070, синього кольору, IMEI: НОМЕР_6 ;

- планшет «SAMSUNG», білого кольору, IMEI: НОМЕР_7 .

Вищезазначені відомості повністю підтверджуються показаннями, які надав ОСОБА_10 17.03.2016р. в ході допиту в якості та показаннями підозрюваного ОСОБА_6 надані ним під час допиту в якості підозрюваного від 17.03.2016р.

Таким чином, вилучені предмети та документи за місцем проживання ОСОБА_12 містять на собі дані про вчинення злочину та можуть бути використані у суді як доказ обставин, які досліджуються в рамках даного кримінального провадження. Також слідчий зазначає, що про те, що вилучена комп`ютерна техніка має бути досліджена в рамках вказаного кримінального провадження шляхом призначення технічних експертиз або проведення оглядів із залученням спеціалістів.

Означені предмети та документи містять на собі дані про вчинення злочину та можуть бути використані у суді як доказ обставин, які досліджуються в рамках даного кримінального провадження.

На підставі викладеного, з метою забезпечення збереження вилучених у кримінальному провадженні предметів, які за обставинами кримінального провадження можуть бути визнані речовими доказами, слідчий звернувся до суду із клопотанням, погодженим з прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, про накладення арешту на вказані речі та документи.

У суді слідчий підтримав своє клопотання та просив його задовольнити, наклавши на все перелічене вилучене майно арешт.

Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання та заслухавши слідчого, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Крім цього ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Вилучені вищевказані речі відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Таким чином, на підставі наданих матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, приходжу до висновку, що необхідно накласти арешт на вилучені 17.03.2016р. речі та документи в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем фактичного проживання ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , які за обставинами кримінального провадження можуть бути доказом вказаного злочину.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 167-173 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучені, в ході проведення 17.03.2016 р. обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем фактичного проживання ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , в рамках кримінального провадження № 22016160000000075 від 17.03.2016 р. предмети та документи, а саме на:

- коробку від мобільного телефону «LG» GB 109, IMEI: НОМЕР_1 ;

- конверт від банківської картки на ім`я « ОСОБА_14 »;

-паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_2 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_2 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_3 ;

- кард-холдер від сім карти «Life» № НОМЕР_4 ;

- кард-холдер від сім карти «Київстар» № НОМЕР_5 ;

- карта пам`яті «Transcend» 512MB, чорного кольору;

- карта пам`яті «Micro SD 4 GB SP$

- мобільний телефон «SAMSUNG» E1070, чорного кольору, IMEI: KVL 9869437 Z, без батареї;

- мобільний телефон «NOKIA» CO2 E1070, синього кольору, IMEI: НОМЕР_6 ;

- планшет «SAMSUNG», білого кольору, IMEI: НОМЕР_7 .

Копію ухвали про арешт тимчасово вилученого майна направити слідчому та прокурору.

Відповідно до ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення22.03.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу57452184
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/4735/16-к

Постанова від 26.10.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Лабунський В. М.

Ухвала від 19.05.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 23.05.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Одеської області

Фаріна В. П.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 13.05.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 13.05.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 13.05.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 21.03.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 27.04.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

Ухвала від 22.03.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Терзі І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні