Ухвала
від 28.04.2016 по справі 686/7382/16-к
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/7382/16

УХВАЛА

про звільнення від кримінальної відповідальності

27 квітня 2016 року м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Хмельницькому клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 32015240000000040 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Львова, проживаючого у АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, приватного підприємця, не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_4 підозрюється в тому, що він упродовж грудня 2013 року березня 2014 року, працюючи на посаді генерального директора ТОВ «Промислові мастила-Захід» (код ЄДРПОУ 38353300, м. Хмельницький вул. Трудова, 5/2), являючись службовою особою підприємства, відповідальною за своєчасність, повноту нарахування та сплату податків, діючи умисно, шляхом маніпулювання показниками бухгалтерського обліку при відображенні в обліку господарських операцій з реалізації технічних мастил та олив, рекламної продукції за заниженими цінами на ім`я вигаданої особи ОСОБА_6 , а саме в порушення вимог Податкового кодексу України, 31.12.2013 року провів по бухгалтерському обліку та відобразив у податковій звітності підприємства документально оформленні операції з реалізації ОСОБА_6 товарно-матеріальних цінностей вартістю 4367894 грн. за 849503 грн., чим умисно ухилився від сплати до бюджету податку на прибуток підприємства в сумі 695395 грн. та податку на додану вартість в сумі 731995 грн., на загальну суму 1427390 грн., що спричинило ненадходження до державного бюджету коштів у значних розмірах.

Так, ТОВ «Промислові мастила-Захід» зареєстровано 03.09.2012 року за №16731020000008577 у виконавчому комітеті Хмельницької міської ради та 04.09.2012 року взято на податковий облік ДПІ у м. Хмельницькому. Основними видами діяльності товариства з моменту державної реєстрації згідно з КВЕД та реєстраційних документів є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, оптова торгівля іншими проміжними продуктами.

Відповідно до протоколу №1 загальних зборів учасників ТОВ «Промислові мастила-Захід» від 27.08.2012 року та наказу №1 від 27.08.2012 року, ОСОБА_4 призначено на посаду генерального директора товариства. Враховуючи, що посада головного бухгалтера була вакантною, він також вів бухгалтерський облік, подавав податкову звітність.

Згідно з п. 9.12 статуту ТОВ «Промислові мастила-Захід», затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства №1 від 27.08.2012 року, ОСОБА_4 , як генеральний директор товариства, здійснював безпосереднє керівництво діяльністю товариства,представляв його інтереси у відносинах з іншими підприємствами, установами та організаціями, мав повноваження з прийняття та звільнення працівників, розпоряджався коштами, укладав та підписував угоди (договори) та фінансові документи товариства.

Також на ОСОБА_4 , як на керівника підприємства, законодавством України покладались обов`язки:

- згідно зі ст. 67 Конституції України - сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом;

- згідно зі ст. 7, п. п. 3, 6 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» - створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечення неухильного виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів, забезпечення дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності, організація контролю за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій, забезпечення перевірки стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства, а також відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;

- згідно зі ст. 16 Податкового Кодексу України організувати ведення в установленому порядку обліку доходів і витрат, складання звітності, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, забезпечити подання до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларацій, звітності та інших документів, пов`язаних з обчисленням та сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки і у розмірах, встановлених Податковим Кодексом України.

Тобто, в силу покладених на нього організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила-Захід» ОСОБА_4 , являвся службовою особою.

Проте, ігноруючи зазначені вимоги законодавства, заздалегідь розуміючи і усвідомлюючи покладену на нього відповідальність та передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді несплати до бюджету податків у значних розмірах, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила-Захід» ОСОБА_4 , як службова особа підприємства, бажав їх настання та активно сприяв цьому.

Товариство займалось торгівлею технічними маслами та оливами, а генеральний директор ТОВ «Промислові мастила-Захід» ОСОБА_4 особисто укладав та підписував договори щодо їх придбання та реалізації.

Отримуючи замовлення від покупців, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила-Захід» ОСОБА_4 забезпечував постачання їм технічних мастил та олив.

Упродовж 2013 року загальна вартість реалізованих ТОВ «Промислові мастила - Захід» технічних мастил та олив склала 55009636 грн. Враховуючи, що ТОВ «Промислові мастила-Захід» являлось платником податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість на загальних підставах, у підприємства відповідно до ст. ст. 44, 135, 138 Податкового кодексу України, виникали податкові зобов`язання з податку на додану вартість та податку на прибуток з вартості реалізованих товарів, що впливало на збільшення податкового навантаження у вигляді нарахованих до сплати в бюджет податків.

Зокрема, розділом ХХ «Перехідні положення», підрозділу 4 та 2 п.10 Податкового кодексу України ставка податку на прибуток підприємств у 2013 році складала 19%, а ставка податку на додану складала 20% від вартості реалізованих товарів (робіт, послуг).

Упродовж вказаного періоду у невстановлений час генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 , частину придбаних технічних мастил та олив, які перебували на складському обліку, а саме олив М10Г2К, И-20А, И-40А, И-20А, М10ДМ та мастил Агрінол №158, Агрінол графітне, ZIC 4т, ZIC 500 10W40, CD 5000 15W40, SK PHAZOL 7, Лукойл Дизель М-10 ДМ, Лукойл МГЕ-46, КС-19 В, И 50А В, И 20А та рекламної продукції вартістю 4367894 грн. реалізував зі складського приміщення, яке розташоване в АДРЕСА_2 , поза обліком підприємства невстановленим особам та суб`єктам господарювання. Таким чином, станом на 31.12.2013 року вказані реалізовані товарно-матеріальні цінності продовжували рахуватися на складі підприємства за даними бухгалтерського обліку по рахунку 281 «Товари на складі» вартістю 4367894 грн.

Усвідомлюючи вказаний факт, з метою умисного ухилення від сплати податків, створення видимості відповідності даних бухгалтерського обліку підприємства діючому податковому законодавству, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 у грудні 2013 року, всупереч вимог ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», згідно якої відображення господарських операцій в податковому обліку здійснюється виключно на підставі даних бухгалтерського обліку, вирішив документально оформити та відобразити в бухгалтерському, податковому обліках підприємства господарські операції з нібито реалізації вказаних вище товарно - матеріальних цінностей вартістю 4367894 грн., які були попередньо реалізовані невстановленим особам, на ім`я вигаданої особи ОСОБА_6 . При цьому, за даними бухгалтерського обліку по рахунку 281 «Товари на складі» за грудень 2013 року провести списання (реалізацію) товарно-матеріальних цінностей: олив М10Г2К, И-20А, И-40А, И-20А, М10ДМ та мастил Агрінол №158, Агрінол графітне, ZIC 4т, ZIC 500 10W40, CD 5000 15W40, SK PHAZOL 7, Лукойл Дизель М-10 ДМ, Лукойл МГЕ-46, КС-19 В, И 50А В, И 20А та рекламної продукції за рахунком 281 «Товари на складі» на ім`я ОСОБА_6 на суму 4367894 грн. (без ПДВ), а саму господарську операцію про нібито реалізацію цих самих товарно-матеріальних цінностей на ім`я ОСОБА_6 задля заниження податкових зобов`язань відобразити за обліком товариствапо рахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями» лише в сумі 707919 грн. (без ПДВ).

Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на умисне ухилення від сплати податків та приховування фактичних доходів від реалізованих товарів, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 , у невстановлений час, 31.12.2013 року, у складському приміщенні ТОВ «Промислові мастила Захід» за адресою: Хмельницька обл., м. Деражня, вул. Б. Олійника, 62 надав усну вказівку менеджеру з адміністративної діяльності товариства ОСОБА_7 виписати від імені товариства датовані 31.12.2013 року видаткові накладні про відпуск (реалізацію) олив М10Г2К, И-20А, И-40А, И-20А, М10ДМ та мастил Агрінол №158, Агрінол графітне, ZIC 4т, ZIC 500 10W40, CD 5000 15W40, SK PHAZOL 7, Лукойл Дизель М-10 ДМ, Лукойл МГЕ-46, КС-19 В, И 50А В, И 20А та рекламної продукції на загальну суму 849503 грн., у т.ч. ПДВ 141584 грн., на ім`я вигаданої ним особи ОСОБА_6 , а також підписати вказані видаткові накладні у графі «Відпустив».

Будучи необізнаною про злочинні наміри генерального директора ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 документально оформити реалізовані поза обліком підприємства товари, менеджер з адміністративної діяльності товариства ОСОБА_7 , у невстановленому слідством місці та час 31.12.2013 року склала та підписала від імені підприємства датовані 31.12.2013 року видаткові накладні про реалізацію зазначених вище мастильних матеріалів та олив в асортименті на ім`я ОСОБА_6 на суму 849503 грн., у т.ч. ПДВ в сумі 141584 грн., ціна яких не відповідала даним обліку про списання таких товарів на складі, а саме:

-№334000047 на суму 40132, 80 грн., у т.ч. ПДВ 6688,80 грн., №334000048 на суму 52800 грн., у т.ч. ПДВ 8800 грн., №334000049 на суму 52800 грн., у т.ч. ПДВ 8800 грн., №334000050 на суму 52800 грн., у т.ч. ПДВ 8800 грн. на реалізацію оливи М10Г2К в кількості 82, 72 т. за ціною 2000 грн. за 1 т. на загальну суму 198532, 8 грн., у т.ч. ПДВ 33088, 8 грн., тоді як за даними обліку вказану кількість списано за ціною 8448, 11 грн. на загальну суму 698844, 91 грн.;

-№334000051 на суму 52800 грн., у т.ч. ПДВ 8800 грн., №334000052 на суму 52800 грн., у т.ч. ПДВ 8800 грн. на реалізацію оливи И-20А в кількості 44 т. за ціною 2000 грн. за 1 т. на загальну суму 105600 грн., у т.ч. ПДВ 17600 грн., тоді як за даними обліку вказану кількість списано за ціною 8420 грн. за 1 т. на загальну суму 370480 грн.;

-№334000053 на суму 33534 грн., у т.ч. ПДВ 5589 грн. на реалізацію оливи И-40А, И-20А в кількості 15, 6 т. за ціною 1000 грн. та відповідно 2000 грн. за 1 т., тоді як за даними обліку вказану кількість списано за ціною 8311 грн. та відповідно 8420 грн. за 1 т. на загальну суму 131180, 38 грн.;

-№334000054 на суму 26400 грн., у т.ч. ПДВ 4400 грн., №334000055 на суму 26400 грн., у т.ч. ПДВ 4400 грн., №334000056 на суму 26400 грн., у т.ч. ПДВ 4400 грн., №334000057 на суму 26400 грн., у т.ч. ПДВ 4400 грн. на реалізацію оливи И-40А в кількості 88 т. за ціною 1000 грн. за 1 т. на загальну суму 105600 грн., у т.ч. ПДВ 17600 грн., тоді як за даними обліку вказану кількість списано (реалізовано) за ціною 8311 грн. за 1 т. на загальну суму 731376 грн.;

-№334000058 на суму 26784, 23 грн., у т.ч. ПДВ 4464, 04 грн., №334000059 на суму 33026, 17 грн., у т.ч. ПДВ 5504, 36 грн., №334000060 на суму 32403, 86 грн., у т.ч. ПДВ 5400, 64 грн. на реалізацію оливи М10ДМ в кількості 62, 15 т. на загальну суму 92213, 4 грн., тоді як за даними обліку вказану кількість списано на загальну суму 543469, 51 грн.;

-№334000061 на суму 52800 грн., у т.ч. ПДВ на суму 8800 грн. на реалізацію оливи М10ДМ в кількості 22 т. за ціною 2000 грн. за 1 т., тоді як за даними обліку вказану кількість списано за ціною 8744, 48 грн. за 1 т. на загальну суму 192378, 56 грн.;

-№334000073 на суму 216901, 42 грн., у т.ч. ПДВ 36150, 24 грн. на реалізацію мастильних матеріалів та олив, тоді як за даними обліку таких товарів списано на 1640200, 66 грн., а саме:

-мастила Агрінол №158 (0,4 кг) в кількості 38 шт. за ціною 6 грн. на суму 228 грн., списано за ціною 11, 035 грн. на суму 419, 33 грн.,

-мастила Агрінол №158 (0,8 кг) в кількості 5 шт. за ціною 12 грн. на суму 60 грн., списано за ціною 20, 17 грн. на суму 100, 85 грн.;

-мастило Агрінол графітне (0,4 кг) в кількості 67 шт. за ціною 6, 57 грн. на суму 440, 18 грн., списано за ціною 6, 52 грн. на суму 437, 08 грн.;

-олива ZIC 4т (1 л) в кількості 670 шт. за ціною 11 грн. на суму 7370 грн., списано за ціною 14, 82 грн. на суму 9932, 07 грн.;

-олива ZIC 500 10W40 (4 л) в кількості 136 шт. за ціною 20 грн. на суму 2720 грн., списано за ціною 50, 85 грн. на суму 6915, 57 грн.;

-олива ZIC А+10W40 (1 л) в кількості 670 шт. за ціною 10 грн. на суму 6700 грн., списано за ціною 15, 2 грн. на суму 10187, 15 грн.;

-олива CD 5000 15W40 (200 л) в кількості 61 шт. за ціною 225 грн. на суму 13725 грн., списано за ціною 2175, 56 грн. на суму 132709, 39 грн.;

-олива CD 500 10W40 (20 л) в кількості 20 шт. за ціною 32 грн. на суму 640 грн., списано за ціною 236, 9 грн. на суму 4738, 09 грн.;

-олива HIFLO 15 10W40 (1 л) в кількості 49 шт. за ціною 12 грн. на суму 588 грн., списано за ціною 13, 06 грн. на суму 640, 13 грн.;

-олива ZIC 10W40 (1 л) в кількості 29 шт. за ціною 11 грн. на суму 319 грн., списано за ціною 14, 71 грн. на суму 426, 75 грн.;

-олива ZIC А 10W40 (4 л) в кількості 30 шт. за ціною 20 грн. на суму 600 грн., списано за ціною 54, 22 грн. на суму 1626, 6 грн.;

-олива SK PHAZOL 7(200 л) в кількості 34 шт. за ціною 198 грн. на суму 6732 грн., списано за ціною 1965, 83 грн. на суму 66838, 34 грн.;

-олива ZIC 500 10W40 (200 л) в кількості 203 шт. за ціною 220 грн. на суму 44660 грн., списано за ціною 2197, 09 грн. на суму 446010 грн.;

-олива ZIC RV 10W40 (200 л) в кількості 90 шт. за ціною 247 грн. на суму 22230 грн., списано за ціною 2379, 81 грн. на суму 214182, 64 грн.;

-олива Лукойл Дизель М-10 ДМ (216,5 л) в кількості 72 шт. за ціною 195 грн. на суму 14 040 грн., списано за ціною 1957, 57 грн. на суму 140945 грн.;

-олива Лукойл МГЕ-46 (216,5 л) в кількості 69 шт. за ціною 188 грн. на суму 12972 грн., списано за ціною 1969, 32 грн. на суму 135883, 33 грн.;

-олива Лукойл КС-19 В (216,5 л) в кількості 28 шт. за ціною 184 грн. на суму 5152 грн., списано за ціною 1826, 19 грн. на суму 51333, 34 грн.;

-олива Лукойл И 50А В (216,5 л) в кількості 30 шт. за ціною 176 грн. на суму 5280 грн., списано за ціною 1750 грн. на суму 52500 грн.;

-олива Лукойл И 20А В (216,5 л) в кількості 73 шт. за ціною 175 грн. на суму 12 775 грн., списано за ціною 1772, 26 грн. на суму 129375 грн.;

-№334000074 на суму 44320,06 грн., у т.ч. ПДВ 7386, 68 грн. на реалізацію мастильних матеріалів та олив, тоді як за даними обліку списано на 55130 грн., а саме:

-олива ZIC 4т (1 л) в кількості 50 шт. за ціною 13, 85 грн. на суму 692, 5 грн., списано за ціною 14, 82 грн. на суму 741 грн.;

-олива ZIC 5000 10W40 (4 л) в кількості 30 шт. за ціною 50, 7 грн. на суму 1521 грн., списано за ціною 50, 85 грн. на суму 1525, 5 грн.;

-олива ZIC А+10W40 (1 л) в кількості 100 шт. за ціною 15, 05 грн. на суму 1505 грн., списано за ціною 15, 2 грн. на суму 1520 грн.;

-олива М 10ДМ в кількості 3,96 т. за ціною 6000 грн. на суму 23760 грн., списано за ціною 8748, 48 грн. на суму 34643, 98 грн.;

-мастило Агрінол графітне (0,4 кг) в кількості 2 шт. за ціною 6, 56 грн. на суму 13, 11 грн., списано за ціною 6, 52 грн. на суму 13, 04 грн.;

-олива HIFLO 15 10W40 (1 л) в кількості 1 шт. за ціною 16, 96 грн. на суму 16, 96 грн., списано за ціною 13, 06 грн. на суму 13, 06 грн.;

-календар квартальний в кількості 500 шт. за ціною 10 грн. на суму 5000 грн., списано за ціною 17, 21 грн. на суму 8605 грн.;

-блокноти в кількості 600 шт. за ціною 2 грн. на суму 1200 грн., списано за ціною 4, 15 грн. на суму 2490 грн.;

-н/п казковий ліхтарик в кількості 48 шт. за ціною 64, 62 грн. на суму 3101, 65 грн., списано за ціною 42, 91 грн. на суму 2060 грн.;

-наклейки в кількості 3 шт. за ціною 1, 26 грн. на суму 3, 78 грн., списано за ціною 266, 67 грн. на суму 800 грн.;

-пакети в кількості 283 шт. за ціною 0, 26 грн. на суму 73, 6 грн., списано за ціною 0, 16 грн. на суму 47, 17 грн.;

-плакати в кількості 3 шт. за ціною 5, 26 грн. на суму 15, 78 грн., списано за ціною 719, 9 грн. на суму 2159, 69 грн.;

-футболки в кількості 3 шт. за ціною 10 грн. на суму 30 грн., списано за ціною 170, 83 грн. на суму 512, 5 грн.

Отримані в такий спосіб від ОСОБА_7 видаткові накладні про відпуск товарно-матеріальних цінностей ОСОБА_6 генеральним директором ТОВ «Промислові мастила-Захід» ОСОБА_4 , з метою надання видимості законності проведених операцій, 31.12.2013 року надані невстановленим особам, які у не встановленому місці та час у графі «Отримав» видаткових накладних зазначили прізвище, ім`я та по-батькові ОСОБА_6 та підписали їх від його імені.

Надалі, діючи умисно, продовжуючи свій злочинний умисел, направлений на ухилення від сплати податків, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 31.12.2013 року у невстановлений час в офісному приміщенні товариства за адресою: АДРЕСА_3 провів по бухгалтерському обліку документально оформлені операції з реалізації зазначених технічних мастил та олив, а також рекламної продукції вигаданій особі на ім`я ОСОБА_6 . Зокрема, по рахунку 281 «Товари на складі» за грудень 2013 року бухгалтерського обліку генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 відобразив списання (реалізацію) товарно-матеріальних цінностей на ім`я ОСОБА_6 в сумі 4367894 грн. (без ПДВ) проводками по Дебету рахунку 902 «Собівартість придбаних та реалізованих товарів» та Кредиту рахунку 281 «Товари на складі», а саму господарську операцію про реалізацію тих самих товарно-матеріальних цінностей на ім`я ОСОБА_6 відобразив лише в сумі 707919 грн. (без ПДВ) проводками по Дебету рахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями» та Кредиту рахунку 702 «Дохід від реалізації товарів».

У зв`язку з проведеними генеральним директором ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 по бухгалтерському обліку проводками різниця між документально оформленими видатковими накладними по операціях з реалізації технічних мастил та олив на ім`я ОСОБА_6 та фактично реалізованими (списаними) зі складу на його ім`я тих же товарів за тією ж кількістю становила 3659975 грн., яка мала бути у відповідності до вимог п.44.1 ст. 44, п.135.2 ст. 135, п.138.4 ст.138 Податкового кодексу України включена до складу доходу підприємства, а податок на додану вартість в розмірі 731995 грн. з вартості реалізованих на ім`я ОСОБА_6 товарів у відповідності до вимог абзацу «а» п. 185.1 ст. 185, абзацу «б» п.187.1 ст. 187 Податкового кодексу України до складу податкових зобов`язань у відповідні звітні декларації підприємства про прибуток підприємства за 2013 рік та з податку на додану вартість за грудень 2013 рік.

При цьому, генеральному директору ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 достовірно було відомо, що відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів та витрат лише на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами. Згідно п. 135.2 ст. 135 Податкового кодексу України, доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів.

Згідно абзацу «а» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів. Згідно з п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника, або дата відвантаження товарів.

Надалі, з метою створення видимості законності проведених документальних операцій, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 під час складання в січні 2014 року податкової декларації ТОВ «Промислові мастила-Захід» з податку на додану вартість за грудень 2013 року не включив в 9 рядок податкової декларації до складу податкових зобов`язань податок на додану вартість у розмірі 731995 грн. з вартості реалізованих мастильних матеріалів та олив, рекламної продукції на ім`я ОСОБА_6 , тим самим занизив суму податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету в рядку 25 декларації в розмірі 731995 грн. Вказану податкову декларацію ОСОБА_4 склав в офісному приміщенні товариства за адресою м. Хмельницький, вул. Трудова, 5/2 та офіційно подав 17.01.2014 року до ДПІ у м.Хмельницькому за реєстровим номером №9087782223 засобами електронного зв`язку, відповідно до договору про визнання електронних документів за №191220121 від 19.12.2012 року та підписав власним електронним підписом.

Також, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила Захід» ОСОБА_4 під час складання в березні 2014 року річної податкової декларації ТОВ «Промислові мастила-Захід» з податку на прибуток товариства за 2013 рік та уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік, не включив до складу доходів підприємства за 2013 рік у рядок 02 податкових декларацій 3659975 грн. вартості реалізованих мастильних матеріалів та олив, рекламної продукції на ім`я ОСОБА_6 , тим самим занизив суму податку на прибуток, що підлягала сплаті до бюджету в рядку 14 декларацій в розмірі 695395 грн. Вказані податкові декларації ОСОБА_4 склав в офісному приміщенні товариства за адресою м. Хмельницький, вул. Трудова, 5/2 та офіційно подав до ДПІ у м. Хмельницькому, а саме 03.03.2014 року річну податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2013 рік за реєстровим №9091121885 та 24.03.2014 року уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2013 рік за реєстровим №9091257949 засобами електронного зв`язку відповідно до договору про визнання електронних документів за №191220121 від 19.12.2012 року та підписав власним електронним підписом.

З метою унеможливлення проведення перевірки фактичних взаєморозрахунків з ОСОБА_6 , будь-яких інших даних, які б дали змогу ідентифікувати останнього як платника податків у виписаних ОСОБА_7 видаткових накладних на вимогу генерального директора ТОВ «Промислові мастила-Захід» ОСОБА_4 вказано не було, як і відсутні будь-які інші документи по взаєморозрахунках з ОСОБА_6 (договори купівлі-продажу, податкові накладні, товаротранспортні накладні тощо), у тому числі оплата за реалізовані товарно-матеріальні цінності.

Таким чином, генеральний директор ТОВ «Промислові мастила-Захід»ОСОБА_4 , маніпулюючи показниками бухгалтерського обліку підприємства при відображенні операцій із реалізації за заниженою вартістю мастильних матеріалів та олив, рекламної продукції вигаданій особі на ім`я ОСОБА_6 , умисно ухилився від сплати до бюджету податку на прибуток підприємства в сумі 695395 грн. та податку на додану вартість в сумі 731995 грн., всього податків на загальну суму 1427390 грн., що в 2014 році в 2344 рази перевищувала встановлений на той час неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Отже, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, - умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчиненими службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, які призвели до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

До суду звернувся прокурор з клопотанням про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, в зв`язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження.

Заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, ОСОБА_4 , який надав згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, а також його захисника, який також просив звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, дослідивши матеріали провадження, суд приходить до висновку, що підозрюваного слід звільнити від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 212 КК України, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 цього Кодексу, в зв`язку із закінченням строків давності (двох років з дня вчинення даного злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі), а кримінальне провадження закрити.

Обставин, які б свідчили про зупинення чи переривання цих строків, судом не встановлено.

Процесуальні витрати і речові докази у справі відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 285-288 КПК України, ст. 49 КК України, суд

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_4 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212 КК України, - звільнити, та кримінальне провадження № 32015240000000040, - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя:

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення28.04.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу57454836
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —686/7382/16-к

Ухвала від 28.04.2016

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні