Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/2754/16-к
Провадження № 1-КС/711/774/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2016 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 за участю:
секретаря - ОСОБА_2
слідчого - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , внесене в кримінальному провадженні №12015250000000301 від 14.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 191 КК України про накладення арешту на майно,
в с т а н о в и в:
Заступник начальника відділу СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , внесеним в кримінальному провадженні №12015250000000301 від 14.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 191 КК України про накладення арешту на майно, а саме на грошові кошти, які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритого 14.11.2014 в ПАТ «Креді Агріколь Банк» на ім`я ОСОБА_5 (код НОМЕР_2 ) станом на момент виконання ухвали суду про арешт майна та на грошові кошти, які будуть надходити на вказаний рахунок в подальшому до моменту скасування накладеного арешту в установленому законом порядку із забороною розпоряджатися будь-яким чином цим майном та використовувати його з метою попередження його зникнення, що може перешкодити кримінальному провадженню, крім коштів, які призначені для сплати обов`язкових податкових та соціальних платежів.
В обґрунтування клопотання вказує, що досудовим слідством встановлено, що ОСОБА_6 за попередньою домовленістю з ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в період 2013-2015 років організували створення фіктивних підприємств на території Черкаської та інших областей України з метою привласнення бюджетних коштів, шляхом переведення через фіктивні підприємства безготівкових коштів в готівку. Зокрема вказані особи мають причетність до створення (придбання) наступних підприємств з ознаками фіктивності: ТОВ «Техконторг» (м. Черкаси, вул. Кірова, 102/1, код 39235694), ТОВ «КрісмасТрейд» (м. Миколаїв, пр-т. Миру, 2А, код 39477214), ПП «Адепт-Аудит» (м. Миколаїв, вул. Бутоми, 3В оф. 74, код 23409298), ТОВ «Тодес-Плюс» (м. Дніпродзержинськ, пров. Більшовицький, 3, код 35986004), ТОВ «Алеріс» (м. Дніпропетровськ, вул. Новоорловська, 25, код 38906686), ТОВ «ЛюксорсТрейд» (м. Київ, вул. Олени Теліги, 39А, код 39040983), ТОВ «Адват Груп» (м. Київ, вул.Смирнова-Ласточкіна, 14, кв. 18/10, код 39156162), ТОВ «Комфорт-Н» (м. Миколаїв, вул. Заводська, 27 корп, 1 кв. 1, код 39380010). Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Міністерства юстиції України, керівником зазначених підприємств, крім ТОВ «КРІСМАС ТРЕЙД» значиться ОСОБА_10 .
Допитаний в якості свідка ОСОБА_10 пояснив, що протягом тривалого часу працює на будівництві в Дніпропетровській області без офіційного оформлення. Його діяльність жодним чином не пов`язана із зайняттям підприємницькою діяльністю. Він ніколи не реєстрував, не придбавав на своє ім`я жодних суб`єктів господарювання. Про те, що він є керівником ряду підприємств, вперше почув під час допиту. Також пояснив, що ніколи, ні за чиїм проханням не підписував жодних установчих, податкових та інших документів, а також чистих аркушів. Його паспорт громадянина України завжди знаходився і знаходиться при ньому, однак іноді давав ксерокопію свого паспорту роботодавцям, але кому саме, вже не пам`ятає.
За результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій у даному провадженні підтвердився факт причетності вказаних вище осіб до транзиту та «конвертації» безготівкових коштів в готівку за грошову винагороду для різних суб`єктів господарської діяльності, в тому числі і для підприємств, які надають послуги за бюджетні кошти. Крім того встановлено, що для здійснення такої протиправної діяльності ОСОБА_6 використовує декілька банківських рахунків в різних банківських установах, відкритих як ним особисто так ФОП ОСОБА_5 , а також рахунки, відкриті на фіктивні підприємства: ТОВ «Комфорт-Н» (м. Миколаїв, вул. Заводська, 27 корп, 1 кв. 1, код 39380010); ТОВ «КрісмасТрейд» (м. Миколаїв, пр-т. Миру, 2А, код 39477214); ТОВ «Адват Груп» (м.Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 14, кв. 18/10, код 39156162); ПП «Адепт-Аудит» (м. Миколаїв, вул.Бутоми, 3В оф. 74, код 23409298). Так, оперативним шляхом встановлено, що ФОП ОСОБА_6 має наступні рахунки: ПАТ «КредіАгріколь Банк», р/р НОМЕР_3 ; АТ «Артем-Банк», р/р НОМЕР_4 ; ОСОБА_5 має наступні рахунки: ПАТ «КредіАгріколь Банк», р/р НОМЕР_1 ; АТ «Артем-Банк», р/р НОМЕР_5 ; ТОВ «Комфорт-Н» має рахунок в ПАТ «Ідея Банк», р/р НОМЕР_6 ; ТОВ «КрісмасТрейд» має рахунки в ПАТ «Ідея Банк», р/р НОМЕР_7 ; АТ «Сбербанк Росії», р/р НОМЕР_8 ; АТ «Сбербанк Росії», р/р НОМЕР_9 ; АТ «Сбербанк Росії», р/р НОМЕР_10 ; ТОВ «Адват Груп» має рахунки в ПАТ «Ідея Банк», р/р НОМЕР_11 ; АТ «УкрСиббанк», р/р НОМЕР_12 ; р/р НОМЕР_13 ; ПП «Адепт-Аудит» має рахунки в ПАТ КБ «Приватбанк», р/р НОМЕР_14 ; ПАТ «Енергобанк», р/р НОМЕР_15 .
Враховуючи викладені вище обставини, а також той факт, що на даний час є об`єктивні підстави вважати, що грошові кошти, які надходять на рахунки вказаних вище підприємств з ознаками фіктивності та на рахунки ОСОБА_6 і ОСОБА_5 здобуті в результаті вчинення злочину, є необхідність в накладенні арешту на вказані вище банківські рахунки, які фактично використовуються ОСОБА_6 з метою конвертації безготівкових коштів в готівку, шляхом здійснення безтоварних операцій і таким чином фіктивного формування податкового кредиту з ПДВ фіктивними підприємствами в реальних суб`єктів господарської діяльності за відповідний відсоток від фінансової операції, а тому просить накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритому 14.11.2014 року в ПАТ «Креді Агріколь Банк» на ім`я ОСОБА_5 (код НОМЕР_2 ).
В судовому засіданні слідчий підтримала подане клопотання та просила його задовольнити.
В судове засідання ОСОБА_5 не викликалася, оскільки органом досудового розслідування доведена вказана необхідність для забезпечення реалізації арешту майна.
Згідно із нормами ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши доводи слідчого, дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.
СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12015250000000301 від 14.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 191 КК України.
В ході досудового розвідування встановлено, що ОСОБА_6 за попередньою домовленістю з ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в період 2013-2015 років організували створення фіктивних підприємств на території Черкаської та інших областей України з метою привласнення бюджетних коштів, шляхом переведення через фіктивні підприємства безготівкових коштів в готівку.
Також досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 має рахунок № НОМЕР_1 , відкритий 14.11.2014 року в ПАТ «Креді Агріколь Банк».
Відповідно до ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна, який згідно ч. 2 ст. 170 КПК України допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб (ч.1 ст.170 К України).
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:
1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;
2) перелік і види майна, що належить арештувати;
3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;
4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що є всі підстави для задоволення клопотання та накладення арешту на майно - грошові кошти, які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритому 14.11.2014 року в ПАТ «Креді Агріколь Банк» на ім`я ОСОБА_5 (код платника НОМЕР_2 ).
Керуючись ст. ст. 170 - 172 КПК України, -
у х в а л и в:
Клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , внесене в кримінальному провадженні №12015250000000301 від 14.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 191 КК України про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритому 14.11.2014 року в ПАТ «Креді Агріколь Банк» (код платника 2913518124) станом на момент виконання ухвали суду про арешт майна та на грошові кошти, які будуть надходити на вказаний рахунок в подальшому до моменту скасування накладеного арешту в установленому законом порядку із забороною розпоряджатися будь-яким чином цим майном та використовувати його з метою попередження його зникнення, що може перешкодити кримінальному провадженню, крім коштів, які призначені для сплати обов`язкових податкових та соціальних платежів.
Копію ухвали надати ОСОБА_5 , прокурору і слідчому, в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню.
Ухвала підлягає до негайного виконання, але може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Черкаської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57544627 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Скляренко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні