Ухвала
від 26.04.2016 по справі 201/5421/16-к
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 201/5421/16-к

Провадження № 1-кс/201/3284/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2016 року Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Промресурс-ТК» про зобов`язання слідчого ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 повернути вилучене майно, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Промресурс-ТК» звернулося до суду з відповідною скаргою, в якій оскаржує бездіяльність слідчого ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яка полягає у неповерненні вилученого майна. В обґрунтування скарги директор товариства зазначив, що 29.02.2016 під час проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ «Промресурс-Трейдінвест» були вилучені печатка та факсиміле, яке належить ТОВ «Промресурс-ТК». Оскільки ухвалою слідчого судді арешт на зазначене майно не накладався, а останнє являється тимчасово вилученим майном, скаржник просить зобов`язати слідчого ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 повернути тимчасово вилучене майно ТОВ «Промресурс-ТК».

Представник скаржника надав заяву, в якій просив скаргу задовольнити та розглянути її за його відсутності.

Прокурор надав заяву, в якій не заперечував проти задоволення скарги та просив розглянути її за його відсутності.

Дослідивши матеріали скарги, суд приходить до наступного правового висновку з таких підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна гідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасового вилученого майна.

Статтею 9 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 237 КПК України вилучені під час огляду речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном, яке, на підставі ст. 169 КПК України, повертається особі у якої воно було вилучено: 1) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним; 2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; 3) у випадках, передбаченихчастиною п`ятою статті 171,частиною шостою статті 173цього Кодексу; 4) у разі скасування арешту.

Положеннями ч. 5 ст. 171 КПК України закріплено, що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

В ході розгляду даної скарги судом було встановлено, що на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 02.02.2016 був проведений обшук в офісному приміщенні ТОВ «Промресурс-Трейдінвест» за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, буд. 21, в ході якого було вилучено печатку та факсиміле ТОВ «Промресурс-ТК», що відображено у п. 32 протоколу обшуку.

Частиною 2 ст. 307 КПК України встановлено, що ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.

Таким чином, дослідивши обставини даної справи, суд приходить до висновку, що вимоги поданої скарги підлягають задоволенню, оскільки прокурор не надав жодних доказів, які б вказували на необхідність подальшого утримання вилученого майна та не заперечував проти його повернення, що на підставі п. 3 ч. 1 ст. 169 КПК України є підставою для повернення вилученого майна особі, у якої воно було вилучено.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 376 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Промресурс-ТК» про зобов`язання слідчого ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 повернути вилучене майно задовольнити.

Зобов`язати слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 повернути ТОВ «Промресурс-ТК» (ЄДРПОУ 35808280) печатку та факсиміле, які були вилучені під час обшуку в офісному приміщенні ТОВ «Промресурс-Трейдінвест» 29 лютого 2016 року, що відображено в п. 32 протоколу обшуку від 29.02.2016.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення26.04.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу57562543
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —201/5421/16-к

Ухвала від 26.04.2016

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Ходаківський М. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні