ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 216/2165/15-к
Провадження № 1-кп/210/119/16
"12" травня 2016 р.
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участі секретаря судового засідання: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривий Ріг кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014040230000764 від 04.09.2014 року, відносно
ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України,
ОСОБА_6 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України,
ОСОБА_7 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України
сторони кримінального провадження та інші учасники судового розгляду: прокурор ОСОБА_8 , представник потерпілої сторони: ОСОБА_9 , обвинувачений ОСОБА_5 та його захисники адвокати ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , обвинувачена ОСОБА_6 та її захисник адвокат ОСОБА_12 , обвинувачена ОСОБА_7 та її захисник адвокат ОСОБА_13
В С Т А Н О В И Л А:
На розгляді в Дзержинському районному суді м. Кривого Рогу Дніпропетровської області знаходиться вищевказане кримінальне провадження.
В судовому засіданні від адвоката ОСОБА_12 надійшло клопотання щодо заборони здійснення відео зйомки судового засідання невідомими особами, які постійно прибувають до судових засідань даного кримінального провадження, та в подальшому розповсюджують відео в мережі Інтернет з перекручуванням інформації. Також зазначив, що невідомі особи не звертались до суду із клопотанням про дозвіл на проведення відеозйомки судового засідання та подальшого розповсюдження відзнятих матеріалів в мережі Інтернет. При цьому, згідно ст. 32 Конституції України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», положень ст. 27 КПК України, у їх системному тлумаченні, передбачають отримання дозволу на проведення відео зйомки судових засідань.
Прокурор ОСОБА_8 , представник потерпілої сторони: ОСОБА_9 , обвинувачений ОСОБА_5 та його захисники адвокати ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , обвинувачена ОСОБА_6 , обвинувачена ОСОБА_7 та її захисник адвокат ОСОБА_13 , кожен окремо, підтримали позицію адвоката ОСОБА_12 .. Вважають, що невідомі особи не мають права здійснювати відеозйомку учасників судового провадження в особистих цілях, та в подальшому з перекручуванням інформації розповсюджують різноманітні ролики в мережі Інтернет.
Встановлено, що особами, які здійснюють відео зйомку, на портативні засоби, являються: ОСОБА_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_15 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Вказані громадяни повідомили суд, що мають право на підставі Конституції України та Закону України «Про судоустрій та статус суддів» здійснювати відео зйомку будь де та будь коли, тому подання клопотань про дозвіл вони не потребують.
Колегія суддів, вислухавши думку учасників процесу, приходить до наступного.
Згідно з ст. 8 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Статтею 32 Конституції України гарантовано, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Також право на повагу до особистого життя закріплене у ст. 15 КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.
Отже, проведення фото та відео зйомки в суді дозволено законом, але з певними обмеженнями. До останніх відносяться наявність дозволу суду та дотримання порядку, встановленого відповідним процесуальним кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.27 КПК України, кримінальне провадження у судах усіх інстанцій здійснюється відкрито.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 27 КПК України кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.
Таким чином, проведення таких дій не допускається, якщо це може: зашкодити нормальному перебігу судового засідання та призвести до порушення прав та законних інтересів сторін та інших учасників кримінального провадження.
Кримінальне провадження призначено до судового розгляду, який розпочато. Не визначено обсяг та порядок дослідження доказів, та не проведено допити обвинувачених, потерпілої свідків.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що проведення відеозапису судового засідання під час допиту обвинувачених, потерпілих, та свідків, може призвести до того, що недопитані особи зможуть дізнатись щодо показань осіб, які вже були допитані у судовому засіданні, що може призвести до порушень вимог частини 1 та 2 статті 346 КПК України.
З урахуванням того, що колегія суддів зобов`язана забезпечити гласність та відкритість судового розгляду кримінального провадження, тому суд вважає, що клопотання про заборону на проведення відеозапису судового розгляду підлягають частковому задоволенню.
Одночасно колегія суддів роз`яснює, що відповідно до положень статті 27 КПК України кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої.
На підставі викладеного, керуючись ст. 29, 32 Конституції України, ст. 8 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, ст. 15, 17, 27 КПК України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_12 щодо заборони на здійснення відеозапису судових засідань при розгляді кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014040230000764 від 04 вересня 2014 року, відносно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити частково.
Дозволити здійснювати відеозапис судових засідань у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014040230000764 від 04 вересня .09.2014 року, відносно ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 , у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України, за виключенням судових засідань під час допиту обвинувачених, потерпілої, та свідків.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_2
Суддя ОСОБА_3
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57622019 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Чайкіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні