Справа № 555/2084/15-ц
Номер провадження 2/555/53/16
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"21" квітня 2016 р.
Березнівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді - Мельника В. Я.
при секретарі Григорієвій В. М.,
з участю предствника позивачки ОСОБА_1 -
адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства "Михайлівське" про зобов'язання фермерського господарства "Михайлівське" подати до органів доходів і зборів персоніфіковану інформацію про суму заробітку для нарахування пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка в заяві від 06 жовтня 2015 р. вказує, що з 01 вересня 2001 року по 01 листопада 2014 року працювала у Фермерському господарстві Михайлівське , що підтверджується записами в її трудовій книжці. Фермерське господарство Михайлівське зобов'язане було нараховувати та сплачувати за неї як працівника страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне забезпечення, а також подавати у встановленому законом порядку персоніфіковану звітність за основним місцем обліку.
Проте, у відомостях, що містяться в органах доходів і зборів, згідно із поданими ФГ Михайлівське даними персоніфікованого обліку щодо неї, ОСОБА_1, відсутні відомості про суму заробітку для нарахування пенсії, кількість днів стажу в місяці, про сплату страхових внесків за такі періоди: січень 2011 року, лютий 2011 року, березень 2011 року, квітень 2011 року, травень 2011 року, червень 2011 року, серпень 2011 року, вересень 2011 року, листопад 2011 року, лютий 2012 року, березень 2012 року, квітень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року.
У зв'язку з цим вона звернулася із письмовою вимогою в ФГ Михайлівське подати у встановлено порядку до органів доходів і зборів персоніфіковану інформацію (звітність) щодо неї, ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), про суму заробітку для нарахування пенсії, кількість днів стажу в місяці, про сплату страхових внесків та повідомити її про подачу такої звітності, а також надати їй у письмовій формі інформацію про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове пенсійне страхування за цей період з нарахованих ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), доходів. Таку вимогу Відповідач отримав 22.08.2015 року. Проте до цього часу вона залишилася без відповіді та реагування.
Просить зобов'язати Фермерське господарство Михайлівське (код ЄДРПОУ 23306983, 34610 с. Малинськ Березнівського району Рівненської області) подати до органів доходів і зборів персоніфіковану інформацію (звітність) щодо ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) про суму заробітку для нарахування пенсії, кількість днів стажу в місяці, про сплату страхових внесків.
В судове засіданні позивачка не зявилася, її представник адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі просила позов задовольнити.
Відповідач в особі представника СГ Михайлівське ОСОБА_3 в судовому засіданні 10 березня 2016 року визнав звернуті до відповідача позовні вимоги, повідомив, що до наступного судового засідання вимоги позивачки будуть задоволені добровільно. Прпичиною неподання відомостей, про які просить позивачка, є недоліки в програмах, які покликані передавати та приймати таку інформацію в електронному режимі.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши і проаналізувавши надані докази, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно трудової книжки ОСОБА_1 з 01 вересня 2001 року по 01 листопада 2014 року працювала у Фермерському господарстві Михайлівське
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб -підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону; колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), - для осіб, зазначених у пункті 2 статті 11 цього Закону.
Згідно зі ст. 20 цього ж Закону страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Обчислення страхових внесків із сум, виражених в іноземній валюті, здійснюється шляхом перерахування зазначених сум у національну валюту України за курсом валют, установленим Національним банком України на день обчислення страхових внесків. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10,12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також персоніфікований облік коштів накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюються в порядку, визначеному Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платник єдиного внеску зобов'язаний:
своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;
вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску - за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством;
подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю;
надавати безоплатно застрахованій особі та на вимогу членів сім'ї померлої застрахованої особи відомості про заробітну плату (дохід), суму сплаченого єдиного внеску та інші відомості про застраховану особу, що подаються до органу доходів і зборів;
пред'являти на вимогу застрахованої особи, на користь якої він сплачує єдиний внесок, повідомлення про взяття на облік як платника єдиного внеску та надавати інформацію про сплату єдиного внеску, в тому числі у письмовій формі.
Отже, в даному випадку Фермерське господарство Михайлівське зобов'язане було нараховувати та сплачувати за ОСОБА_4 як працівника господарства страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне забезпечення, а також подавати у встановленому законом порядку персоніфіковану звітність за основним місцем обліку.
Відповідно ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У п. 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі Чахал проти Об'єднаного Королівства (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності небезпідставної заяви за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за ст. 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі ОСОБА_3 проти України від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).
Враховуючи наведене суд зобов'язує фермерське господарство "Михайлівське" (код ЄДРПОУ 23306983), що в с. Малинськ Березнівського району Рівненської області, подати до органів доходів і зборів персоніфіковану інформацію (звітність) щодо ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) про суму заробітної плати для нарахування пенсії, кількість днів стажу в місяці, про сплату страхових внесків за наступні періоди: січень 2011 року, лютий 2011 року, березень 2011 року, квітень 2011 року, травень 2011 року, червень 2011 року, серпень 2011 року , вересень 2011 року, листопад 2011 року, лютий 2012 року, березень 2012 року, квітень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року.
Керуючись ст. ст. 4-14,209,212-215,218 ЦПК України, ст.ст. 13, 16 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Зобов'язати фермерське господарство "Михайлівське" (код ЄДРПОУ 23306983), що в с. Малинськ Березнівського району Рівненської області, подати до органів доходів і зборів персоніфіковану інформацію (звітність) щодо ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) про суму заробітної плати для нарахування пенсії, кількість днів стажу в місяці, про сплату страхових внесків за наступні періоди: січень 2011 року, лютий 2011 року, березень 2011 року, квітень 2011 року, травень 2011 року, червень 2011 року, серпень 2011 року , вересень 2011 року, листопад 2011 року, лютий 2012 року, березень 2012 року, квітень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року.
Стягнути з фермерського господарства "Михайлівське" (код ЄДРПОУ 23306983) судові витрати на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) в розмірі 487 гривень 20 копійок.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Березнівський районний суд.
Суддя: ОСОБА_5
Суд | Березнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2016 |
Оприлюднено | 17.05.2016 |
Номер документу | 57634576 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березнівський районний суд Рівненської області
Мельник В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні