Постанова
від 11.05.2016 по справі 362/1963/16-к
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/1963/16-к

Провадження № 1-кс/362/188/16

У Х В А Л А

11 травня 2016 року слідчий суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши матеріали скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЗХ-Полімер» на бездіяльність слідчого Васильківського відділу поліції ГУ НПУ в Київській області ОСОБА_3 , -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла вищевказана скарга, підписана ОСОБА_4 від імені ТОВ «ВЗХ-Полімер».

Вивчивши та дослідивши матеріали скарги, суд вважає, що скарга підлягає поверненню виходячи з наступного.

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування регламентовано главою 26 КПК України, параграф 1 ст.ст. 303-308 цього Кодексу.

Зокрема, приписами п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна;

Для вирішення питання хто та на підставі яких документів має право представляти юридичну особу у кримінальному провадженні, необхідно визначити її статус у відносинах з юридичною особою.

Згідно ст. 64-1 КПК України представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, може бути: особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником; керівник чи інша особа, уповноважена законом або установчими документами; працівник юридичної особи. Повноваження представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, на участь у провадженні підтверджуються: 1) документами, передбаченими статтею 50 цього Кодексу, якщо представником є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні; 2) копією установчих документів юридичної особи, якщо представником є керівник юридичної особи чи інша уповноважена законом або установчими документами особа; 3) довіреністю, якщо представником є працівник юридичної особи.

Оскільки, до скарги не додано жодного документу про повноваження ОСОБА_4 , то суду не надано доказів наявності у підписанта належних повноважень на подання скарги.

Необхідно з доданих до скарги документів встановити чи є ОСОБА_4 особою уповноваженою установчими документами (п. 2 ч. 2 ст. 64-1 КПК України), чи він є працівником юридичної особи (п. 3 ч. 2 ст. 64-1 КПК України).

До скарги не додано копії установчих документів ТОВ «ВЗХ-Полімер», з яких би вбачалося, що ОСОБА_4 є керівником ТОВ «ВЗХ-Полімер».

Також до скарги не додано документів того, що ОСОБА_4 є працівником ТОВ «ВЗХ-Полімер», у зв`язку з чим ОСОБА_4 міг бути уповноважений довіреністю.

Отже, суду не надано доказів, що ОСОБА_4 є захисником, керівником чи іншою особою, уповноваженою законом або установчими документами бути представником ТОВ «ВЗХ-Полімер».

Для з`ясування вказаних обставин судом призначалися судові засідання на 22.04.2016 року, 25.04.2016 року, 11.05.2016 року, про що заявника повідомлялося у спосіб визначений процесуальним законом. Натомість в судове засідання представник заявника не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається якщо: 1) скаргу подала особа, яка немає права подавати скаргу; 2) скарга не підлягає розгляду в цьому суді; 3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Враховуючи те, що скаргу подала особа, яка немає права подавати скаргу, то скарга підлягає поверненню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 64-1, 303 308, 395 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Скаргу повернути.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а особою, яка не була присутня при її постановленні протягом цього ж часу з моменту отримання копії ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.05.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу57648424
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —362/1963/16-к

Постанова від 11.05.2016

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Медведєв К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні