Рішення
від 12.04.2007 по справі 18/1700
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

18/1700

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"12" квітня 2007 р.Справа № 18/1700

За позовом  Прокурор Ізяславського району в інтересах держави в особі Державного департаменту зв"язку та інформатизації України Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" в особі центру електрозв'язку №4 Хмельницькоїфіліїі м. Ізяслав

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Ізяслав" м. Ізяслав

про стягнення 443,95 грн.

                   Суддя   Саврій В.А.

Представники сторін:

Від позивача  -      Трощук В.В. –представник за довіреністю від 11.01.06 р.     

Від відповідача   - не з'явився

За участю: Шкадько В.В. - прокурор відділу прокуратури області    

            Суть спору: Позивач в своєму позові просить стягнути з відповідача 443,95 грн.  відповідно до укладеного між сторонами договору №019 від 13.12.2000 року про надання телекомунікаційних послуг.

          Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні підтримав наполягав на їх задоволенні в повному обсязі.

           Відповідач  незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, відзив на позов не подав, свого представника  в судове засідання не направив, про наявність поважних причин невиконання вимог суду суд  не поінформував. За таких обставин  суд  розглядає справу в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України,  за наявними матеріалами.

           Розглядом матеріалів справи встановлено:

13.12.2000 року між позивачем та відповідачем був укладений договір №019 про надання телекомунікаційних послуг.

Відповідно до умов договору, відповідач зобов'язаний до 20-го числа місяця наступного за розрахунковим оплачувати вартість одержаних телекомунікаційних послуг.

Відповідач належним чином своїх зобов'язань по даному договору не виконав, внаслідок чого його основна заборгованість за отриманні телекомунікаційні послуги перед центром електрозв”язку №4 Хмельницької філії м. Ізяслав склала 404,16 грн.

Відповідно до п. 5.8 договору ст. 36 п.2 Закону України „Про телекомунікації” та ст. 41 „Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг” у разі несплати наданих  телекомунікаційних послуг понад установлений термін, споживач сплачує пеню, яка обчислюється залежно від вартості неоплачених послуг, у розмірі облікової ставки НБУ за кожну добу затримки платежів. Борг відповідача по пені становить 10,14 грн.

           Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Позивачем також правомірно нараховано до стягнення 25,41 грн. індексу інфляції та 4,24 грн. 3% річних, що підтверджується відповідним розрахунком.

           Аналізуючи надані по справі докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне:

           Згідно до ст. 193 ГК України суб'єкти  господарювання та інші учасники господарських  відносин повинні виконувати  господарські зобов'язання  належними чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності  конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

           Відповідно до ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту  або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язані встановлений строк  його виконання, то воно підлягає  виконанню у цей строк.

           Вимоги позивача заявлені обґрунтовано, підтверджені поданими в суд  документами і підлягають  задоволенню  з  покладанням судових витрат на відповідача,  відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України.

          Керуючись ст. 193 Господарського кодексу України ст.ст. 526,530 Цивільного кодексу України, ст. ст. 44, 49, 82, 83, 84, 116 Господарського процесуального кодексу  України, -

                                                вирішив:

 Позов прокурора Ізяславського району в інтересах держави в собі Державного департаменту зв'язку та інформатизації України ВАТ „Укртелеком” Центр електрозв”язку №4 м. Ізяслав .задовольнити.  

         Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Ізяслав” м. Ізяслав, вул. Незалежності, 90 (код ЄДРПОУ 30868764) на користь ВАТ „Укртелеком” Центру електрозв'язку №4 м. Ізяслав Хмельницької філії м. Ізяслав, вул. Незалежності, 6 (р/р 2600852 в ХОД ВАТ „Райфазен банк „Аваль” МФО 315966 код ЄДРПОУ 01182500) 443,95 (чотириста сорок три грн. 95 коп. ) заборгованості.   

         Видати наказ.

       Стягнути з  сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Ізяслав” м. Ізяслав, вул. Незалежності, 90 (код ЄДРПОУ 30868764) в доход державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, на рахунок ВДК у м. Хмельницькому № 31115095600002, МФО 815013 , код ЗКПО 23565225 державне мито в розмірі 102,00 грн. (сто дві грн. 00 коп.), на користь державного підприємства “Судовий інформаційний центр” м. Київ, вул.Липська,18/5, –118 грн. (сто вісімнадцять грн. 00 коп.) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”, м.Львів, МФО 325707, ЄДРПОУ 30045370.

Видати наказ.  

                              Суддя                                                                      В.А. Саврій

Відруковано 5 примірників,

1-й в справу,

2-й позивачу,

3-й відповідачу

4-й прокуратура області

              5-й прокуратура Ізяславського району  

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення12.04.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу576901
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —18/1700

Рішення від 05.10.2009

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Саврій В.А.

Рішення від 12.04.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Саврій В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні