9/154-АП-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.04.2007 Справа № 9/154-АП-07
м. Херсон, зал судового засідання №322, 11 год. 20 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом прокурора Горностаївського району Херсонської області в особі Управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області
до колективного багатопрофільного підприємства "Дорожник"
про стягнення 422 грн. 45 коп.
За участю прокурора відділу прокуратури Херсонської області –Павленко І.В., посв. № 50 від 26.07.2002р.
представників сторін:
від позивача –Попович О.А. - гол. спеціаліст - юрисконсульт, дор. № 1156/04 від 16.04.2007р.
від відповідача –не прибув
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (колективне багатопрофільне підприємство "Дорожник") витрати на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 422 грн. 45 коп.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, прокурора, суд -
В С Т А Н О В И В:
Предметом позову є стягнення з відповідача заборгованості зі сплати витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах в сумі 422 грн. 45 коп.
Відповідно до п.”б”-“з” ст. 12 та ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991р. № 1788-ХІІ до досягнення працівником пенсійного віку установи та організації за рахунок власних коштів зобов'язані вносити до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсій.
Згідно ст. 2 Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р. № 400-97-ВР об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. “б”-“з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
З 1 січня 2005 року набув чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до статті 5 зазначеного Закону, цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень зазначеного Закону, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, вказаним особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення” при цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, регулюється розділом 6 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663, яка розроблена відповідно до Закону України “Про загальнобов'язкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” і визначає процедуру реєстрації та обліку внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності органам Пенсійного фонду України.
Управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області входить в систему органів Пенсійного фонду та є юридичною особою. Згідно з частиною 5 пункту 7 Положення “Про Пенсійний фонд України”, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001 та пункту 7 статті 64 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків. Частиною 8 пункту 3 статті 106 вищевказаного Закону передбачено право звернення органу Пенсійного фонду до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Згідно ст.14 Закону України “Про систему оподаткування” збори до Пенсійного фонду України віднесено до загальнообов'язкових зборів. Статтею 9 цього Закону передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлений законом термін.
Як свідчать матеріали справи на підприємстві відповідача (колективне багатопрофільне підприємство "Дорожник") працював вийшов на пенсію за віком за списком № 2 на пільгових умовах відповідно до пунктів “б” та “з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” громадянин Комендацький Микола Семенович. Загальний стаж роботи гр. Комендацького М. С. складає 37 роки 8 місяців 6 днів. Стаж роботи Комендацького М. С. на посадах, які дають право на призначення пільгової пенсії складає 10 років 7 місяців, з яких 10 років 7 місяців складає стаж набутий на підприємстві відповідача.
Фактично виплачена пенсія гр. Комедацькому М. С. за березень 2007 року складає 415 грн. 69 коп. Фактичні витрати на виплату та доставку пенсій складають 422,45 грн., що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на березень 2007 року № 695/06 від 05.03.07р., розрахунком позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Докази, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Доказів сплати заборгованості суду не надано. Позовні вимоги, підтверджені належними доказами, задовольняються у повному обсязі, судові витрати не стягуються у відповідності зі ст. 94 КАС України.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163,167,п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з колективного багатопрофільного підприємства "Дорожник" ( Херсонська область, смт. Горностаївка, вул. Торгова, будинок 18, р/рах. 260036081 в Каховській філії ХОД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 352093, код ЄДРПОУ 03582132) на користь Управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області (Херсонська область, смт. Горностаївка, вул. Леніна, будинок 145, р/рах. 256083011072 в Горностаївському відділенні ХОУ ВАТ "ДОБУ", МФО 342111, код ЄДРПОУ 21294997) 422 грн. 45 коп. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 20.04.2007р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 577125 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Ребриста С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні