Справа № 592/4906/16-к
Провадження № 1-кс/592/2091/16
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до документів
24 травня 2016 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю прокурора Сумського відділу Сумської місцевої прокуратури ОСОБА_2 , без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянув клопотання сторони кримінального провадження прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасника судового провадження прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_2 ,-
встановив:
Прокурор своє клопотання мотивує тим, що ДСП «Родючість» в порушення вимог ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України, ст. 6 Закону України «Про оренду землі» самовільно займає земельні ділянки державної власності, що віднесені до категорії особливо цінних земель, площею 55 га, які розташовані на території Северинівської сільської ради.
Під час досудового розслідування встановлено, що вказані земельні ділянки знаходяться на території ІНФОРМАЦІЯ_2 та передавались ІНФОРМАЦІЯ_3 в оренду ДСП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відповідно до договору від 28.12.2007 р., термін дії якого закінчився в 2013 році. Так, земельні ділянки, що самовільно займає ДСП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », мають загальну площу 55 га, кадастрові номери 5924786900:05:002:0362 та 5924786900:05:002:0400.
Відповідно до інформації ІНФОРМАЦІЯ_5 № 1761 від 27.05.2013 р. ДСП «Родючість» відмовлено в продовженні договору оренди земельних ділянок, загальною площею 55 га, на території Северинівської сільської ради.
У результаті самовільного зайняття земельних ділянок ДСП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » існує загроза заподіяння шкоди економічним інтересам держави в результаті ненадходження коштів за користування земельними ділянками до бюджетів усіх рівнів, а також відсутності можливості у органів державної влади розпоряджатися даними земельними ділянками та їх подальшого використання.
Так, ст.25 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації. Видами документації із землеустрою є схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць.
Статтею 45 вказаного Закону схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста розробляються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
Окрім того, відповідно до статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження, як здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів.
В ході проведення слідчих дій виникла необхідність вивчення землевпорядної документації на земельні ділянки під кадастровими номерами 5924786900:05:002:0362 та 5924786900:05:002:0400, що розташовані на території Северинівської сільської ради.
Окрім того, для повного всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення та встановлення всіх фактів, що можуть мати значення доказової інформації, виникла необхідність у отриманні від сільської ради картографічних матеріалів, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме: схеми землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць; проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).
Враховуючи, що існує реальна загроза знищення інформації, суд відповідно до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України вважає за необхідне розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться зазначена вище інформація.
Перевіривши матеріали клопотання, суд встановив можливість використання як доказів відомостей, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме: схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць; проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159, 160, 163, 164 КПК України, -
постановив:
1. Надати тимчасовий доступ до документів працівникам ІНФОРМАЦІЯ_7 та надати їм можливість вилучити копії зазначених документів.
2. Документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ - картографічні матеріали, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме: схеми землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць; проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).
Тимчасовий доступ до документів має надати відповідальна посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_2 .
3. Строк дії ухвали - тридцять днів з дня постановлення ухвали.
4. Право тимчасового доступу до документів надається працівникам ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена.
Відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57891390 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Князєв В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні