Ухвала
від 30.05.2016 по справі 908/1462/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

30.05.2016 Справа № 908/1462/16

Суддя Дроздова С.С., розглянувши матеріали,

За позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Апіпе (АДРЕСА_1)

до відповідача: Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області (72563 Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, Приморський бульвар, буд. 67)

про визнання неправомірним та скасування п. 4 рішення № 8 Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області

ВСТАНОВИВ:

27.05.2016р. до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Апіпе, м. Мелітополь до Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області про визнання неправомірним та скасування п. 4 рішення № 8 Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області про відмову в поновленні договору оренди, укладеного 13 вересня 2005 року з ОСОБА_1 Апіпе на земельну ділянку кадастровий номер 2320355400:11:001:0197 площею 0,0061га.

Позовна заява підлягає поверненню відповідно до п.п. 1, 3 ст. 63 ГПК України.

Відповідно до положень ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником і повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. Недодержання вимог статей 54 і 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.

Згідно п. 3 ст. 54 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов.

Відповідно до ст. 21 ГПК сторонами в судовому процесі є позивач і відповідач.

Позивачами є підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Відповідачами є юридичні особи та у випадках, передбачених цим Кодексом, - фізичні особи, яким пред'явлено позовну вимогу.

Згідно зі ст. 1 ГПК підприємства, установи, організації, інші юри дичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють під приємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установ леному порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господар ських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбаче них ГПК заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до гос подарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяль ності. Угода про відмову від права на звернення до господарського суду є недійсною.

Отже, оскільки позивачем у справі є фізична особа-підприємець ОСОБА_1 Апіпе, то і позовна заява має бути підписана саме фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Апіпе.

Проте, всупереч вищевикладеному, позов підписано ОСОБА_1

Статтею 54 ГПК України визначено, що саме повинна містити позовна заява. Зокрема, позовна заява повинна містити: виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Відповідно до п. 3 ст. 63 ГПК України суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

ОСОБА_2 позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача ОСОБА_2 позову кореспондує зі способами захисту права, які визначені, наприклад, у статті 16 Цивільного Кодексу України.

Під способами захисту прав слід розуміти заходи, прямо передбачені законом з метою припинення оспорювання або порушення суб'єктивних цивільних прав та (або) усунення наслідків такого порушення.

Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача.

Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, ст. 34 ГПК України.

Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Позивачем в позовній заяві викладено позовні вимоги про визнання неправомірним та скасування п. 4 рішення № 8 Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області про відмову в поновленні договору оренди, укладеного 13 вересня 2005 року з ОСОБА_1 Апіне на земельну ділянку кадастровий номер 2320355400:11:001:0197 площею 0,0061га.

Однак, позивачем до позовної заяви не надано самого рішення № 8 Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області про відмову в поновленні договору оренди, укладеного 13 вересня 2005 року з ОСОБА_1 Апіпе на земельну ділянку кадастровий номер 2320355400:11:001:0197 площею 0,0061га.

Позивач в резолютивній частині позову не конкретизував, яке саме рішення оскаржується якого року, якщо саме читати редакцію резолютивної частини позивача.

Крім того, згідно з п. 1 ст. 63 ГПК України, суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, оскільки позивач не поставив печатки під підписом, яка б свідчила, що саме ОСОБА_1 Апіпе - є фізичною особою підприємцем.

Відповідно до ст. 54 та ст. 57 ГПК України зміст та форма позовної заяви повинні відповідати приписам вказаної норми законодавства.

Як передбачено приписами ст. 54 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування або ім'я сторін, їх місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди суб'єкта підприємницької діяльності (для юридичних осіб).

Позовна заява повинна містити:

В« ...найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або індивідуальні ідентифікаційні номери за їх наявності (для фізичних осіб - платників податків)В» .

Позовна заява не містить коду ЄДРПОУ відповідача (вказана лише його поштова адреса) відсутність якого не дозволяє повною мірою ідентифікувати дану особу, що розцінюється господарським судом як не зазначення позивачем повного найменування сторони.

За змістом Розділів VIII, IX ГПК України всі без виключення вказані в них вимоги до позовної заяви та відомості є обов'язковими для зазначення позивачем у позовній заяві, їх обов'язковість встановлена законодавцем і не може залежати від бажання особи, що звертається до суду, можливості подальшого з'ясування цих відомостей судом після відкриття провадження у справі та під час підготовки справи до розгляду тощо.

Вказані норми носять імперативний характер і не підлягають ігноруванню стороною чи судом з посиланням на будь-які суб'єктивні висновки та обставини.

На підтвердження цього висновку свідчить і ст. 4-1 ГПК України, згідно якої господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом.

Як зазначено в абзаці 1 пункту 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суд України від 26.12.2011р. № 18 В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» , недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.

Згідно з ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п.п. 1, 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву та додані до неї документи повернути позивачу без розгляду.

Додаток: позовна заява з додатком до неї на 42 аркушах.

Суддя С.С. Дроздова

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення30.05.2016
Оприлюднено06.06.2016
Номер документу58013658
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1462/16

Ухвала від 30.05.2016

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Дроздова С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні