Рішення
від 30.05.2016 по справі 916/967/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"30" травня 2016 р.Справа № 916/967/16

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ"

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В"

про стягнення 112308,40 грн.

Суддя Д'яченко Т.Г.

Представники:

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ: Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ" звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою, у якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В" заборгованість за Договором купівлі-продажу №03022016 від 03 лютого 2016р. у розмірі 112308,40 грн., яка складається з основного боргу у розмірі 107761,74 грн. та пені у розмірі 4546,66 грн.

Представник відповідача у судові засідання не з'явився, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав, відповідач свого права на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судового засідання належним чином шляхом надсилання ухвал суду на адресу реєстрації, однак надіслана кореспонденція суду повернулась без вручення відповідачу з відміткою поштової організації про сплив терміну зберігання. У зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні 13.05.2016р. пояснення представника позивача, суд встановив.

           03 лютого 2016р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ" (Продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В" (Покупець) було укладено Договір купівлі-продажу №03022016, відповідно до п. 1.1. якого, продавець зобов'язується передати рибну продукцію виробництва Товариства з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ” (надалі - товар) у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти товар та сплатити за нього на умовах договору.

          Відповідно до п. 1.2. Договору, кількість, асортимент та ціна товару узгоджується сторонами та вказується у видаткових накладних та п.1.3. договору визначено, що продавець гарантує, що він є власником товару, і що товар ніяким чином не відчужений, не закладений, не перебуває у спорі і під арештом, є вільним від будь-яких зобов'язань і обтяжень перед третіми особами, всі належні до сплати платежі (в тому числі податки, митні збори тощо) сплачені.

          Відповідно до п.п. 3.1., 3.2., 3.3. Договору, загальна сума договору дорівнює сумі всіх поставок за винятком повернень товару, що вказані в накладних на товар, підписаних повноваженими представниками сторін, виконання договору продавцем та покупцем (поставка та оплата відповідно) відбувається поетапно, ціна поставленого товару міститься у товарних накладних, по яким поставляється товар.

          Згідно п. 3.5. Договору, продавець зобов'язаний письмово повідомити покупця про зміну цін за 3 дні до моменту введення в дію таких днів.

          У відповідно до положень п. 3.6. Договору визначено, що покупець зобов'язується сплатити продавцеві загальну ціну товару протягом 14 (чотирнадцяти) банківських днів з моменту отримання товару, шляхом переказу відповідних коштів на банківських рахунок продавця, який визначений у договорі.

          Відповідно до п. 4.3. Договору, поставка здійснюється за рахунок продавця на склад покупця, якщо сторонами не узгоджені інші умови доставки.

          Відповідно до п. 5.1.1. Договору, продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений цим договором.

          Згідно п.п. 5.2.1., 5.2. Договору, покупець зобов'язаний прийняти товар, крім випадків коли він має право вимагати заміни товару або право відмови від договору та оплатити товар згідно з умовами визначеними в п. 3.5. Договору.

           10 лютого 2016 року на виконання умов укладеного договору Товариством з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ" було передано, а Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В" прийнято товар на загальну суму 107761,74 грн., що підтверджується видатковою накладною №36 від 10 лютого 2016р. та товарно–транспортною накладною №Р36 від 10 лютого 2016р., які підписані з обох сторін повноважними особами та копії яких залучено до матеріалів справи. (а.с. 15,16).

          Однак, з боку відповідача не було виконано прийнятих на себе зобов'язань за Договором купівлі-продажу №03022016 від 03.02.2016р., у зв'язку з чим за Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В" рахується основна заборгованість у розмірі 107761,74 грн.

          Відповідно до п. 6.1. Договору, у випадку порушення своїх зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність визначену цим договором та чинним законодавством України. Порушенням зобов'язання є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язань.

          У положеннях п. 6.5. Договору, визначено, що за необґрунтовану відмову від розрахунку за товар або несвоєчасну поставку винуватець сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент прострочення, за кожний день прострочення.

           Відповідно до п. 7.1. Договору визначено що, договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31 грудня 2016р.. У випадку якщо за 30 календарних днів до дати закінчення терміну дії договору жодна із сторін в письмовій формі не заявить про його розірвання, договір автоматично пролонгується на кожний наступний календарний рік.

У зв'язку невиконанням з боку відповідача прийнятих на себе зобов'язань за Договором, позивачем здійснено розрахунок пені (станом на 05.04.2016р.) Так, відповідно до даних такого розрахунку за відповідачем рахується заборгованість по сплаті пені у розмірі 4546,66 грн.

          Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням прийнятих на себе договірних зобов'язань відповідачем та направлені на стягнення з відповідача суми боргу у розмірі 112308,40 грн., з яких основна заборгованість у розмірі 107761,74 грн. та пеня у розмірі 4546,66 грн.

Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача, проаналізувавши норми чинного законодавства, дійшов наступних висновків.

Статтею 193 Господарського Кодексу України та статтею 526 Цивільного Кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193 ГК України).

Відповідно до п. 1 ст. 628 Цивільного Кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно вимог ст. 629 Цивільного Кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Дослідивши обставини спору, судом було встановлено факт неналежного виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В" прийнятих на себе зобов'язань за умовами Договору купівлі-продажу №03022016 від 03 лютого 2016р.

Приймаючи до уваги те, що позовні Товариства з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ" про стягнення основної заборгованості в розмірі 107761,74 грн. підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, не спростовані відповідачем, суд вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з ч.2 ст. 218 Господарського Кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

Відповідно до ст. 230 Господарського Кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ст. 549 Цивільного Кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Статтею 3 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань” встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Згідно формули розрахунку пені, наведеної в листі Національного банку України №25-011/388-1707 від 12.03.1997р. на виконання Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань”, сума простроченого платежу помножена на розмір пені за кожен день прострочення у відсотках, розділена на сто та помножена на кількість днів прострочення платежу буде дорівнювати сумі пені за прострочення платежу.

У положеннях п. 6.5. Договору сторонами Договору визначено, що за необґрунтовану відмову від розрахунку за товар або несвоєчасну поставку винуватець сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент прострочення, за кожний день прострочення

Суд, перевіривши розрахунок Позивача щодо сплати Відповідачем пені в сумі 4546,66грн., вважає такий розрахунок вірним, а вимоги про їх стягнення правомірними.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог зі стягненням з відповідача 107761,74 грн. основного боргу, та 4546,66 грн. пені, що разом складає заборгованість у розмірі 112308,40 грн.

На підставі ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору в сумі 1684,63грн. покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДСЕРВІС-В" (65012, м.Одеса, вул. Базарна, 29, офіс 501; код 37607594) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СУПОЙ" (18008, м. Черкаси, вул. Хоменка 19; код 36584456) заборгованість за Договором купівлі-продажу №03022016 від 03 лютого 2016р. в розмірі 112308 (сто дванадцять тисяч триста вісім) грн. 40 коп., з яких: 107761 (сто сім тисяч сімсот шістдесят одна) грн. 74 коп. основного боргу, 4546 (чотири тисячі п'ятсот сорок шість) грн. 66 коп. Пені, а також 1684 (одну тисячу шістсот вісімдесят чотири) грн. 63 коп. витрат по сплаті судового збору.

Повий текст рішення складено 01.06.2016р.

Рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Т.Г. Д'яченко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.05.2016
Оприлюднено06.06.2016
Номер документу58043194
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/967/16

Рішення від 30.05.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні