Ухвала
від 16.08.2013 по справі 537/4332/13-к
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 537/4332/13-к

Провадження № 1-кс/537/803/2013 року

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.08.2013 року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, при секретарі Реві М.І., за участю слідчого - Воронюк В.А., розглянувши у судовому засіданні в м. Кременчуці клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

14 серпня 2013 року старший слідчий СВ фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до реєстраційних документів ТОВ В«Компанія АзімутВ» (код ЄДРПОУ 36836827), які знаходяться у Відділі Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві (м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 42) та можливість вилучення наступних документів: документів реєстраційної справи (в тому числі листів, заяв, повідомлень, додатків, реєстраційних карток, довідок, свідоцтв, корінців свідоцтва, платіжних документів, актів, довіреностей). У разі вилучення зазначених документів іншими правоохоронними органами, слідчий просить суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до протоколу виїмки, яким підтверджується обсяг та перелік вилучених документів та належним чином завірених копій вилучених документів.

На обґрунтування вказаного вище клопотання слідчий вказав, що матеріалами кримінального провадження встановлено, що службові особи ТОВ "Дельта СКМ" (код 34987824 м.Кременчук) в період 2010-2013 років, під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів та податкової звітності свого підприємства. Дані дії службових осіб ТОВ "Дельта СКМ" при реєстрації кримінального провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 366 КК України.

Також службові особи ТОВ В«Компанія АзімутВ» (код ЄДРПОУ 36836827) відображали та ТОВ В«ЖелдоргарантВ» (код ЄДРПОУ 38252352), які діючи за попередньою змовою, на протязі 2010-2013 років, під час здійснення фінансово-господарської діяльності відображали по бухгалтерському та податковому обліку взаємовідносин, яких фактично не було, з суб'єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ КПФ "Кураж"(код ЄДРПОУ 36717857), ПП "Тигран - Дніпро"(код ЄДРПОУ 37262511), ПП Фірма "Злагода-Світ"(код ЄДРПОУ 37791735), ТОВ ТД "Віжиталь Інвест"(код ЄДРПОУ 38066073), ПП "Компанія "Агріс"(код ЄДРПОУ 37667103).

Дані дії службових осіб ТОВ В«Компанія АзімутВ» (код ЄДРПОУ 36836827) та ТОВ В«ЖелдоргарантВ» при реєстрації кримінального провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 366 КК України.

Також в ході досудового слідства відповідно до звіту аудиторського експертного аналітичного дослідження встановлено, що ТОВ "Дельта СКМ" не мала права відносити суми до податкового кредиту по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ В«Компанія АзімутВ» , ТОВ КПФ "Кураж", ПП "Тигран - Дніпро", ПП Фірма "Злагода-Світ", ТОВ ТД "Віжиталь Інвест" на загальну суму ПДВ 2419215 грн.

В ході досудового слідства встановлено, що діяльність: ТОВ В«Компанія АзімутВ» (код ЄДРПОУ 36836827), ТОВ КПФ "Кураж"(код ЄДРПОУ 36717857), ПП "Тигран - Дніпро"(код ЄДРПОУ 37262511), ПП Фірма "Злагода-Світ"(код ЄДРПОУ 37791735), ТОВ ТД "Віжиталь Інвест"(код ЄДРПОУ 38066073), ПП "Компанія "Агріс"(код ЄДРПОУ 37667103) була спрямована на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди для третіх осіб. Їх контрагенти, що направляли фінансово-грошові потоки, працювали в одному сегменті ринку, службові особи підприємств фінансово-господарською діяльністю фактично не займалися. Також встановлено, що вищевказані підприємства з ознаками фіктивності фактично за місцями реєстрації не знаходились.

Встановлено, що ТОВ В«Компанія АзімутВ» (код ЄДРПОУ 36836827) зареєстрована за адресою: М.КИЇВ, ГОЛОСІЇВСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ІЗЮМСЬКА, БУД. 5 реєстраційна справа знаходиться Відділі Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві (м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 42).

Для з'ясування обставин правопорушення, а саме встановлення фактичних даних при фінансово-господарських взаємовідносинах, обставин вказаних взаємовідносин, встановлення особи, яка підписала та склала документи при вказаних фінансово-господарських взаємовідносинах, яка займалась керівництвом підприємств, та для проведення судово-почеркознавчої (криміналістичної) експертизи по оригіналам фінансово-господарським документах, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до договірних, первинних бухгалтерських, банківських документів ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГІВЕЛЬНО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "ПРАЙД" (код ЄДРПОУ 37149085) по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ В«Компанія АзімутВ» (код ЄДРПОУ 36836827), ТОВ КПФ "Кураж"(код ЄДРПОУ 36717857), ПП "Тигран - Дніпро"(код ЄДРПОУ 37262511), ПП Фірма "Злагода-Світ"(код ЄДРПОУ 37791735), ТОВ ТД "Віжиталь Інвест"(код ЄДРПОУ 38066073), ПП "Компанія "Агріс"(код ЄДРПОУ 37667103) з їх вилученням.

Слідчий суддя, дослідивши подане клопотання, матеріали, подані на його обґрунтування, приходить до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, що 15 квітня 2013 року слідчим відділом СВ фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за матеріалами правоохоронних та контролюючих державних органів про виявлення фактів вчинення чи підготовки до вчинення кримінальних правопорушень відомості про те, що службові особи ТОВ В«Дельта СКМВ» в період часу з 1 січня 2010 року по січень 2013 року під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства завідомо внесли неправдиві відомості до офіційних документів та податкової звітності свого підприємства. Дані дії кваліфіковано за частиною 1 статті 366 КК України.

Також, 22 квітня 2013 року слідчим відділом СВ фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за матеріалами правоохоронних та контролюючих державних органів про виявлення фактів вчинення чи підготовки до вчинення кримінальних правопорушень відомості про те, що службові особи ТОВ В«Компанія В«АзімутВ» та ТОВ В«ЖелдорганарнтВ» , які діючи за попередньою змовою, на протязі 2010-2013 років, під час здійснення фінансово-господарської діяльності відображали по бухгалтерському та податковому обліку взаємовідносини, яких фактично не було з обВ»єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, а саме, ТОВ КПФ В«КуражВ» , ПП В«Тигран-ДніпроВ» , ПП В«Фірма В«Злагода СвітВ» , ТОВ ТД В«Віжиталь ІнвестВ» , ПП В«Компанія АгрісВ» . Дані дії кваліфіковано за частиною 1 статті 366 КК України.

Згідно положень частини 1 статті 159 Кримінально-процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити ї (здійснити виїмку).

Частиною 2 статті 160 КПК України встановлено вимоги до змісту клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів. Так, у клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у звВ»язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах та документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Дослідивши клопотання та матеріали, подані в його обґрунтування, слідчий суддя приходить до висновку при подачі даного клопотання до суду слідчим не додержано вказані вище вимоги, а саме не конкретизовано документи, доступ до яких необхідний слідчому, а зазначено лише загальний перелік назв документів, що утворюються у фінансово-господарській діяльності субВ»єктів господарювання.

Також, однією з вимог чинного кримінально-процесуального законодавства до клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів є зазначення у клопотанні, яке саме значення у кримінальному провадженні мають речі і документи для встановлення обставин, що підлягають доказуванню: події кримінального правопорушення, винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форми вини, мотиву і мети вчинення кримінального правопорушення, обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу підозрюваного, обвинуваченого, обтяжують чи помВ»якшують покарання, виключають кримінальну відповідальність або є підставою для закриття кримінального провадження, обставин, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності.

Як вбачається з матеріалів клопотання, в даному випадку, слідчим, в обґрунтування пункту 5 частини 2 статті 160 КК України вказано значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні як встановлення фактичних даних при фінансово-господарський взаємовідносинах, обставин вказаних взаємовідносин, встановлення особи, яка підписала та склала документи при вказаних фінансово-господарських взаємовідносинах, яка займалась керівництвом підприємств та для проведення судово-почеркознавчої експертизи.

Однак, при цьому, слідчим не вказано яке саме значення для кримінального провадження має встановлення таких обставин, що на думку слідчого судді не відповідає вимогам зазначеної вище статті КПК України.

Також, формальним є підхід слідчого до обґрунтування наявності підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та розгляду даного клопотання в порядку пункту 2 статті 163 КПК України, оскільки ним не наведено жодних конкретизованих підстав на обґрунтування своєї вимоги.

У звВ»язку з викладеним, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність повернення даного клопотання його ініціатору для його доопрацювання.

Керуючись ст.ст.159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів - повернути для доопрацювання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: І.І.Дядечко

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення16.08.2013
Оприлюднено07.06.2016
Номер документу58079007
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —537/4332/13-к

Ухвала від 16.08.2013

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні