печерський районний суд міста києва
Справа № 757/16821/16-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , погоджене прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42015000000000717, -
В С Т А Н О В И В :
11.04.2016 в провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , погоджене прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про накладення арешту на все майно нафтобази та земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий № 3222782300:12:003:0012, які належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , а саме: нежитлове приміщення, 20 надземних та 4 підземних резервуари, об`ємом 54 - 73 м.куб., з`єднувальні резервуари трубопроводи, чотири електричних помпових пересувних насосних установки для перекачування рідин, три вузли забирання нафтопродуктів з резервуарів у автоцистерни, з`єднувальні гумовотканні рукави, чотири металеві бочки об`ємом 200 літрів, із забороною розпоряджатися та користуватися цим майном, шляхом його передачі для забезпечення відповідального зберігання Головному слідчому управлінні Національної поліції України.
З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42015000000000717 за фактами незаконного виготовлення, зберігання, збуту та транспортування з метою збуту підакцизних товарів (нафтопродуктів), введення в обіг небезпечної продукції (нафтопродуктів), шахрайства та зловживання службовим становищем за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 204, ст. 227, ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що група осіб на чолі з ОСОБА_6 , а також ОСОБА_7 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та інші використовуючи ТОВ «ТД Кайрос», ТОВ «Адерагрупп» ТОВ «ЛЮКС ОІЛ» ТОВ «АЛТЕК-ЕНЕРГО» ТОВ «АЛТЕК-ЕНЕРГО», ТОВ «ДВК Компані», ТОВ «Консалтингова компанія «Інвестекогруп», ТОВ «Фірма «Альянс-Імпекс» інші підприємства вчинили незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів (нафтопродуктів), введення в обіг небезпечної продукції (нафтопродуктів) суміші нафтових фракцій під виглядом бензинів марок А-92, А-95 і дизельного палива у великих розмірах.
Під час проведення обшуку на нафтобазі розташованій на земельній ділянці за адресою: вул. Жовтнева, с. Забуяння, Макарівський район, Київської області, кадастровий № 3222782300:12:003:0012, яка використовується вказаними особами для здійснення зазначеної протиправної діяльності із залученням ТОВ «ДВК Компані» оглянуті та виявлені: одне нежитлове приміщення, підакцизні товари (нафтопродукти) у великих розмірах, які містяться у стаціонарно встановлених 20 надземних та 4 підземних резервуарах, об`ємом 54- 73 м.куб., які з`єднані між собою трубопроводами, чотири електричних помпових пересувних насосних установки для перекачування рідин, три вузли забирання нафтопродуктів з резервуарів у автоцистерни, з`єднувальні гумовотканні рукави, чотири металеві бочки об`ємом 200 літрів кожна з невідомими хімічними сполуками. Крім того, виявлені ємності різного розміру з невстановленими хімічними сполуками, за допомогою яких суміші нафтових фракцій перетворюються на речовини, які реалізовувалися під виглядом бензинів марок А-92, А-95 і дизельного палива.
Зразки виявлених нафтопродуктів та хімічні сполуки за участі спеціаліста вилучені та на даний час скеровані для експертного дослідження їх хімічного складу та відповідності затвердженим вимогам і стандартам.
Земельна ділянка площею 3,4534 га із кадастровим № 3222782300:12:003:0012 та розмішене на ній майно належить на праві приватної власності ОСОБА_5 та постановою від 09.04.2016 визнані речовими доказами, як такі, що відповідають критеріям зазначеним у статті 98 КПК України.
ОСОБА_5 у свою чергу передав зазначену земельну ділянку, разом із обладнанням, яке на ній міститься зазначеним вище особам, які здійснюють на ній протиправну господарську діяльність із використанням ТОВ «ДВК Компані» (код ЄРДПОУ: 38164062).
Санкцією ч. 2 ст. 204 КК України передбачено конфіскацію незаконно виготовленої підакцизної продукції та обладнання для її виготовлення.
Підставою арешту зазначеного майна є достатні дані про те, що це майно є предметом, доказом зазначеного злочину, засобом та знаряддям його вчинення та підлягає конфіскації.
Метою арешту майна є забезпечення збереження речового доказу.
Слідчий вказує, що у разі не застосування арешту на вказану нафтобазу може стати наслідком її видозміни, відчуження та втрати можливості її використання як доказу у кримінальному провадженні, а також забезпечення її конфіскації.
На підставі вказаного слідчий просив клопотання задовольнити.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав повністю, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.
Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.
Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Враховуючи вищевикладене, те, що є достатні підстави вважати, що майно, на яке просить накласти арешт слідчий, є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди, слідчий суддя вважає, що з метою збереження речових доказів, наявні підстави для накладення арешту на вищевказане майно, шляхом заборони розпоряджатися, відчужувати вказане майно та передачі його на відповідальне зберігання Головному слідчому управлінні Національної поліції України, оскільки слідчим доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, зникнення, перетворення та відчуження цього майна.
Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , погоджене прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42015000000000717 задовольнити.
Накласти у кримінальному провадженні № 42015000000000717 арешт на майно нафтобази та земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий № 3222782300:12:003:0012, які належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , а саме: нежитлове приміщення, 20 надземних та 4 підземних резервуари, об`ємом 54 - 73 м.куб., з`єднувальні резервуари трубопроводи, чотири електричних помпових пересувних насосних установки для перекачування рідин, три вузли забирання нафтопродуктів з резервуарів у автоцистерни, з`єднувальні гумовотканні рукави, чотири металеві бочки об`ємом 200 літрів, шляхом заборони розпоряджатися, відчужувати вказане майно та передачі його для забезпечення відповідального зберігання Головному слідчому управлінні Національної поліції України.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 58167623 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні