24.05.2016
Справа № 522/7145/16-к
Провадження 1-кс/522/8079/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2016 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_5 ,який діє в інтересах ТОВ «А-Пріор», про часткове скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 09.02.2016 р., -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_5 , який діє в інтересах ТОВ «А-Пріор»,звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з клопотанням про часткове скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 09.02.2016 р.
В своєму клопотанні адвокат посилається на те, що в ході досудового розслідування кримінального провадження №42014000000000802, ухвалою слідчого суді Приморського районного суду м. Одеси від 09.02.2016 р., накладено арешт на розрахункові рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 ТОВ «А-Пріор», відкриті у АТ «Райфайзен Банк Аваль» (МФО 380805).
При цьому, посадові особи ТОВ «А-Пріор»,у кримінальному провадженні не є підозрюваними чи обвинуваченими, та вони не були присутніми під час розгляду клопотання про арешт, в зв`язку з чим адвокатзвернувся до суду з клопотання про скасування арешту з розрахункових рахунків товариства.
18.05.2016 р. в судовому засіданні адвокат ОСОБА_5 , який діє в інтересах ТОВ «А-Пріор», заявив клопотання про відкладення судового засідання.
Відповідно до ч.2 ст.174 КПК України, клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Оскільки, в судове засідання призначене на 24.05.2016 р. адвокат ОСОБА_5 , не з`явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, вважаю за можливе розгляд клопотання здійснити за його відсутності.
Прокурор та слідчий в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання та зазначили, що грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «А-Пріор», є об`єктом кримінально протиправних дій та мають значення речових доказів. Крім того, зазначили, що ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 21.04.2016 р., в задоволенні аналогічного клопотання представника TOB «А-Пріор» про скасування арешту з розрахункових рахунків товариства, було відмовлено.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, заслухав думку слідчого, суд приходить до висновку, що воно задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Так встановлено, що СВ УСБ України в Одеській області, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 42014000000000802 від 05.08.2014р., за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 258-5, ч.2 ст. 258-5, ч.3 ст. 109КК України.
09.02.2016 р. в ході досудового розслідування ухвалою слідчого суді Приморського районного суду м. Одеси, накладено арешт на рахунки та зупинено видаткові операції з грошовими коштами та іншими цінностями, що надходять та вже знаходяться на розрахункових рахунках відкритих у АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805), а саме: ТОВ «Анді Електро», ТОВ «Трейд Альянс Груп», ТОВ «Мастер Альянс», в тому числі ТОВ «А-Пріор» (код ЄДРПОУ 37441914), р/р: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , оскільки вказані безготівкові кошти, які знаходяться на вказаних розрахункових рахунках, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та є об`єктом кримінально протиправних дій, крім того, безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій, а також з метою забезпечення збереження грошових коштів, які за обставинами кримінального провадження можуть бути визнані речовими доказами.
Згідно ч.2 ст. 174 КПК України, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Однак, в клопотанні та доданих до нього матеріалах, відсутні підтвердження того, що в подальшому застосуванні арешту майна відпала потреба або він накладений необґрунтовано.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, якщо воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому КПК України.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що грошові кошти та інші цінності, які знаходяться на розрахункових рахунках TOB «А-Пріор», є об`єктом кримінально протиправних дій, які можуть бути визнані речовими доказами у провадженні, містить в собі інформацію яка є важливою для досудового розслідування, а скасування арешту, може призвести до їх втрати, що буде негативно впливати на ефективність кримінального провадження.
Крім того, слід зазначити, що ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м.Одеси від 21.04.2016 р., в задоволенні аналогічного клопотання представника TOB «А-Пріор» про скасування арешту з розрахункових рахунків товариства, було відмовлено, що підтверджує обґрунтованість накладення арешту.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання адвоката ОСОБА_5 задоволенню не підлягає у зв`язку з тим, що останнім не доведено, що арешт накладено необґрунтовано, а також те, що в подальшому у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, відпала потреба.
Керуючись ст.ст. 170-174 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Відмовити в задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ТОВ «А-Пріор», про часткове скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 09.02.2016 р.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 58181128 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Лабунський В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні