Ухвала
від 08.06.2016 по справі 916/1518/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

"08" червня 2016 р.№ 916/1518/16

Суддя Власова С.Г. розглянувши матеріали за вх. №1626/16

за позовом ОСОБА_1

до відповідача ОСОБА_2

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: 1) ОСОБА_3; 2) ОСОБА_4

про визнання бездіяльності протиправною та визнання права власності

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до господарського суду Одеської області з позовом до відповідача ОСОБА_2, у якому просить суд визнати неправомірною бездіяльність ліквідатора ОСОБА_2, допущену у процесі припинення сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Луч" щодо не передання учасникам майна, яке залишилося в процесі припинення цього товариства; визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, зазначене в акті опису й арешту АА № 097580 від 20.09.2002р. та в технічному паспорті, виготовленому Біляєвською філією Одеського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості від 12.08.2003р. під літерою „Ж" - адмінбудівля.

Підвідомчість (підсудність) справ загальним і господарським судам визначається законодавством. У разі відсутності прямої вказівки у законі застосовується принцип розмежування підвідомчості (підсудності) за суб'єктним складом.

Відповідно до вимог ст.21 Господарського процесуального кодексу України сторонами у судовому процесі -позивачами і відповідачами можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.

У ст.1 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому законом порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Вказаним випадком можливості приймання участі громадян, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, а саме фізичних (посадових) осіб, в господарському процесі є підвідомчі господарським судам справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів, що вбачається з ч. 2 ст. 1 та п. 4 ст. 12 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 167 Господарського кодексу України корпоративними є права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що юридичну особу - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Луч» (67650, Одеська область, с. Майори, вул.Шевченко,1, Код ЄДРПОУ 32012415) припинено, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис від 11.06.2013р. №15311390002001509. Отже, даний спір не являється корпоративним.

Водночас Позивач ОСОБА_1 як фізична особа не може бути стороною у судовому процесі в якості позивача, а ОСОБА_2 - у якості відповідача, згідно приписів ст. 21 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

За таких обставин господарський суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1. не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства, що в силу вимог п.1 ч.1 ст.62 Господарського процесуального кодексу України є підставою для відмови у прийнятті даної позовної заяви.

Крім того, суд звертає Вашу увагу на те, що надані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином.

Керуючись ст.62, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

Відмовити ОСОБА_1 у прийнятті позовної заяви.

Ухвалу про відмову у прийнятті позовної заяви може бути оскаржено.

Додаток на ____ арк.

Суддя С.Г. Власова

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення08.06.2016
Оприлюднено14.06.2016
Номер документу58183588
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1518/16

Ухвала від 08.06.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні