ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
02 червня 2016 рокусправа № 808/984/16
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Божко Л.А.
суддів: Лукманової О.М. Прокопчук Т.С.
за участю секретаря судового засідання: Сонник А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Запорізької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області на ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 22 березня 2016 року по справі за поданням Запорізької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Заорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ІНВЕСТ ТОРГ" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 22 березня 2016 року провадження в адміністративній справі №808/984/16 за поданням Запорізької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Заорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ІНВЕСТ ТОРГ" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків закрито на підставі ст.157 КАС України.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 22 березня 2016 року по справі №808/984/16 скасувати та прийняти постанову, якою задовольнити подання Запорізької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області у повному обсязі.
Закриваючи провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що в даному випадку між сторонами наявний спір про право, що виключає можливість вирішення судом даного подання в порядку ст.183-3 КАС України.
Суд апеляційної інстанції погоджується з таким висновком суду та зазначає наступне.
18.03.2016 року Запорізька ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області, відповідно до положень ст.183-3 КАС України, звернулася до суду з поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ІНВЕСТ ТОРГ" (м.Запоріжжя, вул. Сталеварів 1, код ЄДРПОУ 38972701), застосованого на підставі рішення начальника Запорізької ОДПІ від 18.03.2016 року.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.183-3 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Згідно з п.2 ч.5 та ч.6 ст.183-3 КАС України, суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо із поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.
Відмова у прийнятті подання унеможливлює повторне звернення заявника з таким самим поданням. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами до суду в загальному порядку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Отже, з викладених правових норм вбачається, що податковий орган наділений повноваженнями звертатися до суду з поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків у порядку ст.183-3 КАС України. Однак, суд повинен відмовити у відкритті провадження у справі за таким поданням, якщо з поданих матеріалів вбачається спір про право, який, між іншим, наявний, коли платник податків оскаржує наказ податкового органу про призначення перевірки, у зв'язку з не допуском до якої на його майно податковим органом накладено умовний арешт.
Крім того, суд звертає увагу, що наявність спору про право може бути виявлена судом також і після відкриття провадження у справі за відповідним поданням.
У такому випадку суду необхідно закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України, а заявник може звернутися з тими ж самими вимогами в загальному порядку позовного провадження.
Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ІНВЕСТ ТОРГ" взятий на облік як платник податків в Запорізькій ОДПІ
Начальником Головного управління ДФС у Запорізькій області прийнято наказ №231 від 11.03.2016 року про проведення фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ІНВЕСТ ТОРГ".
15.03.2016 року на підставі направлення №132,133 від 11.03.2016 року та наказу Головного управління ДФС у Запорізькій області №231 від 11.03.2016 року, працівники ГУ ДФС у Запорізькій області, відповідно до вимог п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.80.2.3 п.80.2 ст.80, п.п.80.2.5 п.80.2 ст.80 ПК України, здійснили вихід на адресу магазинів Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ІНВЕСТ ТОРГ" (м.Запоріжжя, вул. Сталеварів 1) для проведення фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій на право проведення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. виявлення порущень установчих правил торгівлі підакцизними товарами, наявності супровідних документів (прибуткових, видаткових та податкових накладних), дотримання стандартів, маркування підакцизних товарів, дотримання мінімальних цін на алкогольні напої, дотримання максимальних цін на тютюнові вироби, а також інших питань, що регулюють обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Україні, регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, свідоцтв.
У ході розгляду даного подання в суді першої інстанції було встановлено, що накази ГУ ДФС у Запорізькій області №229,№230, №231 від 11.03.2016 року, відповідачем були оскаржені до Запорізького окружного адміністративного суду 17.03.2016 року.
Таким чином, суд першої інстанції встановив обставини, які свідчать про наявність спору про право, що виключає можливість розгляду подання Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області про застосування адміністративного арешту майна платника податків в порядку окремого виду адміністративного судочинства, яким є провадження за поданням податкового органу.
Враховуючи, що ці обставини були встановленні після відкриття адміністративного провадження, суд правомірно застосував норму пункту 1 частини 1 ст. 157 КАС та закрив провадження у справі.
З урахуванням викладеного, доводи апеляційної скарги спростовуються викладеними нормами права та встановленими обставинами справи, у зв'язку з чим відсутні підстави для її задоволення та скасування оскаржуваного судового рішення, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції - без змін.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.199, п.1 ч.1 ст. 200, ст. 205, 206 КАС України, суд апеляційної інстанції, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Запорізької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області на ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 22 березня 2016 року - залишити без задоволення.
Ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 22 березня 2016 року - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили у відповідності до ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.
Головуючий: Л.А. Божко
Суддя: О.М. Лукманова
Суддя: Т.С. Прокопчук
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2016 |
Оприлюднено | 13.06.2016 |
Номер документу | 58185151 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Божко Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні