16/146
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
ПОСТАНОВА
"01" червня 2006 р. Справа № 16/146
“13”год. “15” хв.. Господарський суд Чернігівської області у
складі –судді Фесюри М.В.,
при секретарі - Кезлі А.О.
за участю представників сторін:
від позивача –Макієнко С.О.
від відповідача –не з'явився
розглянувши в м. Чернігові у відкритому судовому засіданні справу
за ПОЗОВОМ : Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ніжині
м. Ніжин, вул.. Подвойського, 7
до ВІДПОВІДАЧА: Товариства з обмеженою відповідальністю „ЗЕСТ Лімітед”
м. Ніжин, вул.. Носівський шлях,19а
Про стягнення 399,39 грн. заборгованості
.
Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України м. Ніжина заявлено позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „ЗЕСТ Лімітед” (далі –Відповідач) 399,39 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, але в судове засідання повноважного представника не направив.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст.15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV (далі Закон № 1105) страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.
Згідно ст. 18 Закону № 1105, виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення, яким зокрема є Позивач. Управління та відділення виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 46 Закону № 1105, Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема, внесків роботодавців.
Відповідач зареєстрований платником страхових внесків відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонду) в м. Ніжині 02 квітня 2001 р. за № 2512000241 і зобов'язаний, відповідно до ст.45 Закону1105, своєчасно та в повному обсязі сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду за І квартал 2006р., поданої відповідачем, останнім визначена недоїмка за платежами на день подання звіту у розмірі 3775,39 грн. та пеня 395,39 грн.
В силу ст.49 Закону-1105 платники страхових внесків перераховують внески одночасно із запитом коштів на оплату праці.
Згідно з п.п.4.12 п.4 Інструкції про порядок перерахування, обліку витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління Фонду від 20.04.01 р. №1 , страхові внески сплачуються :юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою, платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установ банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Рішеннями Господарського суду від 20.09.05р. ( справа № 17/255), від 13.12.05 р. (справа № 17/336),постановою суду від 23.03.06 р. (справа № 16/78) з Відповідача було стягнуто заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 3771,39 грн.
Таким чином станом на 25.04.06 р. за відповідачем рахується заборгованість в сумі 399,39 грн., в тому числі недоїмка 4,00 грн. а пеня 395,39 грн.
Згідно ч.1 ст.55 Закону № 1105 спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Оскільки відповідач добровільно визначену суму не сплатив, позивач звернувся з позовною заявою про стягнення з відповідача 399,39грн.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ЗЕСТ Лімітед” м. Ніжин, вул.. Носівський шлях,19а (р/р 26002301835709 у відділенні ПІБ м. Ніжин, МФО 343535, код 21398969) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ніжині, м. Ніжин, вул.. Подвойського,7 (р/р 37176400900005 в УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 25932519) 399,39 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків, в тому числі 4,00 грн. –боргу по сплаті страхових внесків, 395,39 грн. -пені.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлений цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 06 червня 2006 р.
Суддя М.В. Фесюра
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 5819 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні