Справа № 522/6630/16-к
Провадження 1-кс/522/8011 /16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2016 року місто Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене з заступником керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 про надання дозволу на затримання з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця міста Антрацит, Луганської області, офіційно не працюючого, одруженого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 27 ч. 5, ч. 1, 2 ст. 205 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається із клопотання слідчого, досудовим розслідуванням встановлено, що в квітні 2014 року ОСОБА_6 за попередньою змовою з ОСОБА_7 , маючи злочинний умисел спрямований на власне незаконне збагачення шляхом шахрайства, переслідуючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, розробили єдиний злочинний план, згідно якого здійснювали ряд дій спрямованих на підготовку та подальшого вчинення шахрайств, який складався з п`яти частин.
Кінцевою метою другої частини плану було створення та отримання контролю над фіктивними підприємствами, відкриття банківських рахунків, на які замовники/клієнти фіктивних Інтернет - магазинів здійснювали би передплату у вигляді грошового переказу за придбання замовленого товару за реквізитами належних їм пластикових карток, відкритих в банках України. При цьому назви фіктивних підприємств повинні були бути подібними до назв фіктивних Інтернет-магазинів, щоб викликати довіру у користувачів.
На виконання другої частини плану на початку березня 2015 року (більш точну дату та час в ході досудового слідства встановити не надалось) ОСОБА_7 , який діяв за попередньою змовою з ОСОБА_6 , маючи злочинний умисел спрямований на власне незаконне збагачення шляхом придбання юридичних осіб, переслідуючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, при невстановлених слідством обставинах, за грошову винагороду, для реалізації пункту плану підшукали особу ОСОБА_5 , який володіє необхідним знанням в галузі Державної реєстрації юридичних осіб.
В подальшому ОСОБА_7 , який діяв за попередньою змовою з ОСОБА_6 , маючи злочинний умисел спрямований на власне незаконне збагачення шляхом придбання юридичних осіб, переслідуючи корисливий мотив, наприкінці березня 2015 року в телефонній розмові з ОСОБА_5 , за грошову винагороду, замовив у останнього юридичну особу ТОВ «Кей Інвест» назва якого схожа на назву створеного ними копії відомого російського Інтернет магазину для продажу неіснуючого товару на території України, а саме: «key-shop.com.ua». Погодившись на пропозицію, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, так як реєстрував юридичну особу не на самих замовників, з метою відведення від себе підозри у вчинені злочинів у сфері господарської діяльності, а саме фіктивного підприємництва, вирішив в березні місяці 2015 року здійснити реєстрацію юридичної особи ТОВ «Кей Інвест» (далі Товариство), на підставну особу, з метою подальшого використання вказаного товариства підозрюваними ОСОБА_7 та ОСОБА_6 для прикриття незаконної діяльності за наступних обставин.
На початку березня 2015 року, більш точної дати та часу в ході слідства не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи в м. Києві, за грошову винагороду в розмірі 250 грн., підшукав ОСОБА_8 , з яким вступив в злочинну змову, та ОСОБА_9 . Під час бесіди ОСОБА_5 , запропонував вказаним особам без мети здійснення підприємницької діяльності зареєструвати на своє ім`я ТОВ «Кей Інвест» аби в подальшому це підприємство було використано для прикриття незаконної діяльності, тобто стати формальним директором та засновниками зазначеного товариства. За вказані протиправні дії ОСОБА_5 , запропонував ОСОБА_8 , та ОСОБА_9 матеріальну винагороду.
Не маючи наміру здійснювати діяльність товариства, пов`язану з виробництвом товарів, виконанням робіт/наданням послуг, зафіксовану в статутних документах ТОВ «Кей Інвест» усвідомлюючи протиправний характер запропонованих дій як майбутніх власників вказаного товариства, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 на таку пропозицію дали свою згоду та надали ОСОБА_5 , паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер видані на їх ім`я, які необхідні для складання статутних та реєстраційних документів товариства. Отримавши вказані документи, ОСОБА_5 , при невстановлених слідством обставинах в подальшому з використанням комп`ютерної та оргтехніки виготовив необхідні для реєстрації ТОВ «Кей Інвест» на ім`я ОСОБА_8 та ОСОБА_9 документи, а саме: протокол № 1 загальних зборів учасників ТОВ «Кей Інвест», згідно якого ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , значились як засновники.
В подальшому ОСОБА_5 , разом зі своєю сестрою ОСОБА_10 , на яку від імені директора ТОВ «Кей Інвест» ОСОБА_8 видана довіреність, вчинивши всі необхідні реєстраційні дії направлені на реєстрацію товариства, на підставі вказаної довіреності від 21.03.2015 р. подали їх від імені ОСОБА_8 до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Шевченківського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві. Згідно наказу № 1 від 17.03.2015 р. директором ТОВ «Кей Інвест» призначено ОСОБА_8
24.03.2015 року відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Шевченківського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було проведено реєстрацію ТОВ «Кей Інвест» за реєстраційним номером запису 10741070001053499, згідно якої засновниками ТОВ «Кей Інвест» є ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , директором ОСОБА_8 .
У подальшому ОСОБА_8 під керівництвом ОСОБА_5 , 24.03.2015 року відкрив розрахункові рахунки в ПАТ КБ «ПриватБанк» в м. Києві, з метою подальшого використання вказаного товариства для прикриття незаконної діяльності та здійснення неконтрольованих державою фінансових операцій.
При цьому, хоча ОСОБА_8 і значиться службовою особою ТОВ «Кей Інвест», але товариством він ніколи не керував, доступу до відкритих банківських рахунків ТОВ «Кей Інвест», не мав, грошовими коштами підприємства не розпоряджався, а реєстраційні документи товариства з обмеженою відповідальністю та банківські реквізити одразупередав ОСОБА_5 , для подальшого використання у незаконній діяльності.
ОСОБА_5 , отримавши необхідні реквізити: найменування суб`єктагосподарськоїдіяльності, юридичну адресу, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатку підприємства та Статут, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Кей Інвест», отримав змогуздійснювати неконтрольовані державою фінансові операції, складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документидля того, щоб перерахувати грошові коштибезфактичногопроведенняфінансово-господарських операцій, тобто, використовуючи реквізити ТОВ «Кей Інвест».
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисний мотив, з метою власного збагачення, за грошову винагороду, шляхом автосполучення «Київ-Одеса», передав підозрюваному ОСОБА_7 який діяв за попередньою змовою з ОСОБА_6 , право установчі документи на ТОВ «Кей Інвест» (ЄДРПОУ 39699268), серед яких були найменування юридичної особи, юридична адреса, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатка товариства, Статут та реквізити розрахункових банківських рахунків відкритих в ПАТ КБ «ПриватБанк» в м. Києві, банківська картка, номер мобільного оператора, для керування банківськими рахунками, тим самим ОСОБА_7 , спільно з ОСОБА_6 , отримали змогу керувати та використовувати ТОВ «Кей Інвест» (ЄДРПОУ 39699268) для своєї злочинної діяльності, направленої на шахрайське заволодіння грошовими коштами осіб на всій території України.
В подальшому ТОВ «Кей Інвест» (ЄДРПОУ 39699268), яке на прохання ОСОБА_5 , за грошову винагороду, зареєстрував на своє ім`я як посібник ОСОБА_8 , було використано згідно раніше розробленого плану ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , у своїй злочинній діяльності, а саме - учинення тяжких злочинів за допомогою незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Крім того, ОСОБА_7 , маючи злочинний умисел спрямований на власне незаконне збагачення шляхом придбання юридичних осіб, переслідуючи корисливий мотив, діючи спільно з ОСОБА_6 , повторно в середині квітня 2015 року в телефонній розмові з ОСОБА_5 , за грошову винагороду, замовив у останнього юридичну особу ТОВ «Кей Стор» назва якого схожа на назву створеного ними копії відомого російського Інтернет магазину для продажу неіснуючого товару на території України, а саме: «key-store.com-ua». Погодившись на пропозицію, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, так як реєстрував юридичну особу не на самих замовників, з метою відведення від себе підозри у вчинені злочинів у сфері господарської діяльності, а саме фіктивного підприємництва, вирішив в квітні місяці 2015 року здійснити реєстрацію юридичної особи ТОВ «Кей Стор» (далі Товариство), на підставну особу, з метою подальшого використання вказаного товариства підозрюваними ОСОБА_7 та ОСОБА_6 для прикриття незаконної діяльності за наступних обставин.
В середині квітня 2015 року, більш точної дати та часу в ході слідства не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи в м. Києві, за грошову винагороду в розмірі 250 грн., підшукав ОСОБА_8 та ОСОБА_11 . Під час бесіди ОСОБА_5 , запропонував вказаним особам без мети здійснення підприємницької діяльності зареєструвати на своє ім`я ТОВ «Кей Стор» аби в подальшому це підприємство було використано для прикриття незаконної діяльності, тобто стати формальним директором та засновниками зазначеного товариства. За вказані протиправні дії ОСОБА_5 , запропонував ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , матеріальну винагороду.
Не маючи наміру здійснювати діяльність товариства, пов`язану з виробництвом товарів, виконанням робіт/наданням послуг, зафіксовану в статутних документах ТОВ «Кей Стор» усвідомлюючи протиправний характер запропонованих дій як майбутніх власників вказаного товариства, ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , на таку пропозицію дали свою згоду та надали ОСОБА_5 , паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер видані на їх ім`я, які необхідні для складання статутних та реєстраційних документів товариства. Отримавши вказані документи, ОСОБА_5 , при невстановлених слідством обставинах в подальшому з використанням комп`ютерної та оргтехніки виготовив необхідні для реєстрації ТОВ «Кей Стор» на ім`я ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , документи, а саме: протокол № 1 загальних зборів учасників ТОВ «Кей Стор» від 16.04.2015 р., згідно якого ОСОБА_8 та ОСОБА_11 значились як засновники, а ОСОБА_12 як директор товариства.
В подальшому ОСОБА_5 , разом ОСОБА_11 , вчинивши всі необхідні реєстраційні дії направлені на реєстрацію товариства, подали їх від імені ОСОБА_11 до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві.
17.04.2015 року відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було проведено реєстрацію ТОВ «Кей Стор» за реєстраційним номером запису 10691020000034144, згідно якого засновниками ТОВ «Кей Стор» є ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , директором ОСОБА_12 .
У подальшому ОСОБА_11 під керівництвом ОСОБА_5 , 22.04.2015 року відкрила розрахункові рахунки в ПАТ КБ «ПриватБанк» в м. Києві, з метою подальшого використання вказаного товариства для прикриття незаконної діяльності та здійснення неконтрольованих державою фінансових операцій.
05.05.2015 ОСОБА_11 подала до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві реєстраційні документи, щодо зміни відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах, згідно яких засновниками ТОВ «Кей Стор» (ЄДРПОУ 39751956) на підставі договорів купівлі-продажу від 24.04.2015 р. стали ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , директором обрано ОСОБА_14 про що державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було зроблено запис № 10691070001034144 від 05.05.2015р.
При цьому, хоча ОСОБА_14 і значиться службовою особою ТОВ «Кей Стор», але товариством він ніколи не керував, доступу до відкритих банківських рахунків ТОВ «Кей Стор», не мав, грошовими коштами підприємства не розпоряджався, а реєстраційні документи товариства з обмеженою відповідальністю та банківські реквізити одразупередав ОСОБА_5 , для подальшого використання у незаконній діяльності.
ОСОБА_5 , отримавши необхідні реквізити: найменування суб`єктагосподарськоїдіяльності, юридичну адресу, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатку підприємства та Статут, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Кей Стор», отримав змогуздійснювати неконтрольовані державою фінансові операції, складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документидля того, щоб перерахувати грошові коштибезфактичногопроведенняфінансово-господарських операцій, тобто, використовуючи реквізити ТОВ «Кей Стор».
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисний мотив, з метою власного збагачення, за грошову винагороду, шляхом автосполучення «Київ-Одеса», передав підозрюваному ОСОБА_7 який діяв за попередньою змовою з ОСОБА_6 , право установчі документи на ТОВ «Кей Стор» (ЄДРПОУ 39751956), серед яких були найменування юридичної особи, юридична адреса, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатка товариства, Статут та реквізити розрахункових банківських рахунків відкритих в ПАТ КБ «ПриватБанк» в м. Києві, банківська картка, номер мобільного оператора, для керування банківськими рахунками, тим самим ОСОБА_7 , спільно з ОСОБА_6 , отримали змогу керувати та використовувати ТОВ ««Кей Стор» (ЄДРПОУ 39751956) для своєї злочинної діяльності, направленої на шахрайське заволодіння грошовими коштами осіб на всій території України.
В подальшому ТОВ «Кей Стор» (ЄДРПОУ 39751956), яке на прохання ОСОБА_5 , за грошову винагороду, зареєстрували на своє ім`я як посібник ОСОБА_8 та ОСОБА_11 було використано згідно раніше розробленого плану ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , у своїй злочинній діяльності, а саме - учинення тяжких злочинів за допомогою незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Крім того, ОСОБА_7 , маючи злочинний умисел спрямований на власне незаконне збагачення шляхом придбання юридичних осіб, переслідуючи корисливий мотив, діючи спільно з ОСОБА_6 , повторно в кінці квітня 2015 року в телефонній розмові з ОСОБА_5 , за грошову винагороду, замовив у останнього юридичну особу ТОВ «Термінал Стор» назва якого схожа на назву створеного ними копії відомого російського Інтернет магазину для продажу неіснуючого товару на території України, а саме: «terminal-uk.com.ua»,. Погодившись на пропозицію, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, так як реєстрував юридичну особу не на самих замовників, з метою відведення від себе підозри у вчинені злочинів у сфері господарської діяльності, а саме фіктивного підприємництва, вирішив в кінці квітня місяця 2015 року здійснити реєстрацію юридичної особи ТОВ «Термінал Стор» (далі Товариство), на підставну особу, з метою подальшого використання вказаного товариства підозрюваними ОСОБА_7 та ОСОБА_6 для прикриття незаконної діяльності за наступних обставин.
В кінці квітня 2015 року, більш точної дати та часу в ході слідства не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи в м. Києві, за грошову винагороду в розмірі 250 грн., підшукав ОСОБА_8 та ОСОБА_11 . Під час бесіди ОСОБА_5 , повторно запропонував вказаним особам без мети здійснення підприємницької діяльності зареєструвати на своє ім`я ТОВ «Термінал Стор» аби в подальшому це підприємство було використано для прикриття незаконної діяльності, тобто стати формальним директором та засновниками зазначеного товариства. За вказані протиправні дії ОСОБА_5 , повторно запропонував ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , матеріальну винагороду.
Не маючи наміру здійснювати діяльність товариства, пов`язану з виробництвом товарів, виконанням робіт/наданням послуг, зафіксовану в статутних документах ТОВ «Термінал Стор» усвідомлюючи протиправний характер запропонованих дій як майбутніх власників вказаного товариства, ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , на таку пропозицію дали свою згоду та надали ОСОБА_5 , паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер видані на їх ім`я, які необхідні для складання статутних та реєстраційних документів товариства. Отримавши вказані документи, ОСОБА_5 , при невстановлених слідством обставинах в подальшому з використанням комп`ютерної та оргтехніки виготовив необхідні для реєстрації ТОВ «Термінал Стор» на ім`я ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , документи, а саме: протокол № 1 загальних зборів учасників ТОВ «Термінал Стор» від 24.04.2015 р., згідно якого ОСОБА_8 та ОСОБА_11 значились як засновники, а ОСОБА_15 як директор товариства.
В подальшому ОСОБА_5 , разом з ОСОБА_8 , вчинивши всі необхідні реєстраційні дії направлені на реєстрацію товариства, подали їх від імені ОСОБА_11 до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві.
28.04.2015 року відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було проведено реєстрацію ТОВ «Термінал Стор» за реєстраційним номером запису 10691020000034207, згідно якого засновниками ТОВ «Термінал Стор» є ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , директором ОСОБА_15 .
У подальшому ОСОБА_15 під керівництвом ОСОБА_5 , 07.05.2015 року відкрив розрахункові рахунки в ПАТ КБ «ПриватБанк» та АТ «Райфайзен Банк Аваль» в м. Києві, з метою подальшого використання вказаного товариства для прикриття незаконної діяльності та здійснення неконтрольованих державою фінансових операцій.
29.05.2015 ОСОБА_11 подала до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві реєстраційні документи, щодо зміни відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах, згідно яких засновниками ТОВ «Термінал Стор» (ЄДРПОУ 39770848) на підставі договорів купівлі-продажу від 15.05.2015 р. стали ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , директором обрано ОСОБА_14 про що державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було зроблено запис № 10691070001034207 від 29.05.2015р.
При цьому, хоча ОСОБА_15 та ОСОБА_14 і значились службовими особами ТОВ «Термінал Стор», але товариством вони ніколи не керували, доступу до відкритих банківських рахунків ТОВ «Термінал Стор», не мали, грошовими коштами підприємства не розпоряджалися, а реєстраційні документи товариства з обмеженою відповідальністю та банківські реквізити одразупередали ОСОБА_5 , для подальшого використання у незаконній діяльності.
ОСОБА_5 , отримавши необхідні реквізити: найменування суб`єктагосподарськоїдіяльності, юридичну адресу, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатку підприємства та Статут, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Термінал Стор», отримав змогуздійснювати неконтрольовані державою фінансові операції, складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документидля того, щоб перерахувати грошові коштибезфактичногопроведенняфінансово-господарських операцій, тобто, використовуючи реквізити ТОВ «Термінал Стор».
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисний мотив, з метою власного збагачення, за грошову винагороду, шляхом автосполучення «Київ-Одеса», передав підозрюваному ОСОБА_7 який діяв за попередньою змовою з ОСОБА_6 , право установчі документи на ТОВ «Термінал Стор» (ЄДРПОУ 39770848), серед яких були найменування юридичної особи, юридична адреса, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатка товариства, Статут та реквізити розрахункових банківських рахунків відкритих в ПАТ КБ «ПриватБанк» в м. Києві, банківська картка, номер мобільного оператора, для керування банківськими рахунками, тим самим ОСОБА_7 , спільно з ОСОБА_6 , отримали змогу керувати та використовувати ТОВ «Термінал Стор» (ЄДРПОУ 39770848) для своєї злочинної діяльності, направленої на шахрайське заволодіння грошовими коштами осіб на всій території України.
В подальшому ТОВ «Термінал Стор» (ЄДРПОУ 39770848), яке на прохання ОСОБА_5 , за грошову винагороду, зареєстрували на своє ім`я як посібник ОСОБА_8 та ОСОБА_11 було використано згідно раніше розробленого плану ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , у своїй злочинній діяльності, а саме - учинення тяжких злочинів за допомогою незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Крім того, ОСОБА_7 , маючи злочинний умисел спрямований на власне незаконне збагачення шляхом придбання юридичних осіб, переслідуючи корисливий мотив, діючи спільно з ОСОБА_6 , повторно на початку червня 2015 року в телефонній розмові з ОСОБА_5 , за грошову винагороду, замовив у останнього юридичну особу ТОВ «Елекс Груп» назва якого схожа на назву створеного ними копії відомого російського Інтернет магазину для продажу неіснуючого товару на території України, а саме: «elex-shop.com.ua». Погодившись на пропозицію, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, так як реєстрував юридичну особу не на самих замовників, з метою відведення від себе підозри у вчинені злочинів у сфері господарської діяльності, а саме фіктивного підприємництва, вирішив на початку червня місяця 2015 року здійснити реєстрацію юридичної особи ТОВ «Елекс Груп» (далі Товариство), на підставну особу, з метою подальшого використання вказаного товариства підозрюваними ОСОБА_7 та ОСОБА_6 для прикриття незаконної діяльності за наступних обставин.
На початку червня 2015 року, більш точної дати та часу в ході слідства не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи в м. Києві, за грошову винагороду, повторно підшукав ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_16 . Під час бесіди ОСОБА_5 , запропонував вказаним особам без мети здійснення підприємницької діяльності зареєструвати на своє ім`я ТОВ «Елекс Груп» аби в подальшому це підприємство було використано для прикриття незаконної діяльності, тобто стати формальним директором та засновниками зазначеного товариства. За вказані протиправні дії ОСОБА_5 , запропонував ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_16 матеріальну винагороду.
Не маючи наміру здійснювати діяльність товариства, пов`язану з виробництвом товарів, виконанням робіт/наданням послуг, зафіксовану в статутних документах ТОВ «Елекс Груп» усвідомлюючи протиправний характер запропонованих дій як майбутніх власників вказаного товариства, ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_16 на таку пропозицію дали свою згоду та надали ОСОБА_5 , паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер видані на їх ім`я, які необхідні для складання статутних та реєстраційних документів товариства. Отримавши вказані документи, ОСОБА_5 , при невстановлених слідством обставинах в подальшому з використанням комп`ютерної та оргтехніки виготовив необхідні для реєстрації ТОВ «Елекс Груп» на ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_16 документи, а саме: протокол № 1 загальних зборів учасників ТОВ «Елекс Груп» від 10.06.2015 р., згідно якого ОСОБА_8 , ОСОБА_11 значились як засновники, а ОСОБА_16 як директор товариства.
В подальшому ОСОБА_5 , разом з ОСОБА_11 вчинивши всі необхідні реєстраційні дії направлені на реєстрацію товариства, подали їх від імені ОСОБА_11 до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві.
11.06.2015 року відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було проведено реєстрацію ТОВ «Елекс Груп» за реєстраційним номером запису 10691020000034481, згідно якого засновниками ТОВ «Елекс Груп» (ЄДРПОУ 39833085) є ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , директором ОСОБА_16 .
У подальшому ОСОБА_16 під керівництвом ОСОБА_5 , 30.06.2015 року відкрила розрахункові рахунки в ПАТ КБ «ПриватБанк» та АТ «Райфайзен Банк Аваль» в м. Києві, з метою подальшого використання вказаного товариства для прикриття незаконної діяльності та здійснення неконтрольованих державою фінансових операцій.
24.07.2015 ОСОБА_5 , діючи за довіреністю виданою директором ТОВ «Елекс Груп» ОСОБА_17 , подав до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві реєстраційні документи, щодо зміни відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах, згідно яких засновниками ТОВ «Елекс Груп» (ЄДРПОУ 39833085) на підставі протоколу № 2 загальних зборів учасників ТОВ «Елекс Груп» від 10.07.2015 р., директором обрано ОСОБА_17 , а засновниками товариства ОСОБА_18 та ОСОБА_17 , про що державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві було зроблено запис № 10691070002034481 від 24.07.2015р.
При цьому, хоча ОСОБА_16 та ОСОБА_17 і значились службовими особами ТОВ «Елекс Груп», але товариством вони ніколи не керували, доступу до відкритих банківських рахунків ТОВ «Елекс Груп», не мали, грошовими коштами підприємства не розпоряджалися, а реєстраційні документи товариства з обмеженою відповідальністю та банківські реквізити одразупередали ОСОБА_5 , для подальшого використання у незаконній діяльності.
ОСОБА_5 , отримавши необхідні реквізити: найменування суб`єктагосподарськоїдіяльності, юридичну адресу, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатку підприємства та Статут, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Елекс Груп», отримав змогуздійснювати неконтрольовані державою фінансові операції, складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документидля того, щоб перерахувати грошові коштибезфактичногопроведенняфінансово-господарських операцій, тобто, використовуючи реквізити ТОВ «Елекс Груп».
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисний мотив, з метою власного збагачення, за грошову винагороду, шляхом автосполучення «Київ-Одеса», передав підозрюваному ОСОБА_7 який діяв за попередньою змовою з ОСОБА_6 , право установчі документи на ТОВ «Елекс Груп» (ЄДРПОУ 39833085), серед яких були найменування юридичної особи, юридична адреса, особисті дані службової особи товариства, індивідуальний податковий номер платника податків, печатка товариства, Статут та реквізити розрахункових банківських рахунків відкритих в ПАТ КБ «ПриватБанк» в м. Києві, банківська картка, номер мобільного оператора, для керування банківськими рахунками, тим самим ОСОБА_7 , спільно з ОСОБА_6 , отримали змогу керувати та використовувати ТОВ «Елекс Груп» (ЄДРПОУ 39833085) для своєї злочинної діяльності, направленої на шахрайське заволодіння грошовими коштами осіб на всій території України.
В подальшому ТОВ «Елекс Груп» (ЄДРПОУ 39833085) яке на прохання ОСОБА_5 , за грошову винагороду, зареєстрували на своє ім`я як посібник ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та та ОСОБА_16 було використано згідно раніше розробленого плану ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , у своїй злочинній діяльності, а саме - учинення тяжких злочинів за допомогою незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
За сукупністю скоєного ОСОБА_5 , підозрюється у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст.205 КК України.
Як зазначає слідчий, провина ОСОБА_5 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення повністю підтверджується комплексом зібраних у кримінальному провадженні доказів, серед іншого: заявами потерпілих; інформацією та документами, фото- та відеозаписами, отриманими в ході тимчасового доступу в банківських установах; допитами свідків; протоколом обшуку від 23.12.2015 р., за місцем мешкання підозрюваного ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 та вилученими в ході обшуку інформацією та документами, матеріалами негласних слідчих (оперативно-розшукових) заходів отриманими в ході досудового слідства, тощо.
31.01.2016 складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 , за ч.1, 2 ст. 205 КК України та належним чином повідомлено.
03.02.2016 року за місцем мешкання підозрюваного ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 в порядку ст.ст. 133, 135, 136 КПК України направлено повістку про виклик.
Проте ОСОБА_5 , на виклики слідчого не з`являється, його місцезнаходження в даний час не відомо, що підтверджується наданими 12.02.2016 р. матеріалами оперативного підрозділу Департаменту захисту економіки в Одеській області, де відповідно до рапорту, підозрюваний ОСОБА_5 , та його дружина ОСОБА_19 , на мобільні дзвінки за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 не відповідають, про поважні причини неприбуття, передбачені ст. 138 КПК України не повідомив..
15.02.2016 року ОСОБА_5 , по матеріалам кримінального провадження № 12015160500003444 від 13.05.15 оголошено в розшук та в подальшому керівником Одеської місцевої прокуратури № 3 матеріали відносно підозрюваного ОСОБА_5 , виділено в окреме провадження № 120160500001385 від 18.02.2016 року.
У відповідності з вимогами п.1 ст.184 КПК України, під час досудового розслідування встановлена наявність ризиків, передбачених в п.п.1, 2, 4, 5 ч.1 ст.177 КПК України, і в обґрунтування необхідності застосування запобіжного заходу покладається необхідність запобігання подальшим спробам:
- переховуватися від органів досудового розслідування та суду (оскільки має не відбитий термін покарання у вигляді 4 років за скоєння злочину передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, постійного місця проживання та міцних соціальних зв`язків не має)
- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення (оскільки місце знаходження та зберігання всього комп`ютерного обладнання, за допомогою якого вчинявся злочин, не встановлено)
- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином (оскільки ряд спільників підозрюваного ще не встановлено, тобто перебуваючи на волі підозрюваний може допомогти їм уникнути кримінальної відповідальності)
- вчиняти інші кримінальні правопорушення чи продовжувати кримінальне правопорушення, у якому підозрюється (протиправні дії з реєстрації носять систематичний характер та є основним джерелом заробітку).
До суду направлено клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного.
Як зазначає слідчий, наявні достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 отримавши відомості про звернення до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу, почне переховуватись з метою уникнення від кримінальної відповідальності що стане на заваді притягнення його до кримінальної відповідальності у зв`язку із чим, слідчий просить дозволити затримати підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
В судовому засідання прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Вивчивши клопотання та матеріали які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню з наведених вище підстав.
Відповідно до ст. 188 КПК України, прокурор,слідчийза погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого, метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Клопотання може бути подане: 1) одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою; 2) після подання клопотання про застосування запобіжного заходу і до прибуття підозрюваного, обвинуваченого до суду на підставі судового виклику; 3) після неприбуття підозрюваного, обвинуваченого за судовим викликом для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і відсутності у слідчого судді, суду на початок судового засідання відомостей про поважні причини, що перешкоджають його своєчасному прибуттю.
Прокурор додає до клопотання документи, які підтверджують зазначені у пунктах 1, 2 частини четвертоїстатті 189 цього Кодексуобставини.
Згідно ч. 4 ст. 189 КПК України,слідчий суддя, суд відмовляє у наданні дозволу на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, якщопрокурорне доведе, що зазначені у клопотанні про застосування запобіжного заходу обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а також є достатні підстави вважати, що: 1) підозрюваний, обвинувачений переховується від органів досудового розслідування чи суду; 2) одержавши відомості про звернення слідчого, прокурорадо суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу, підозрюваний, обвинувачений до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені устатті 177 цього Кодексу.
Як вбачається з клопотання слідчого та додатків до нього, ОСОБА_5 підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 205 ч. 1, ч. 2 КК України, які відповідно до ст. 12 КК України, є злочинами невеликої та середньої тяжкості.
Відповідно до вимог ст. 183 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виключено у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених ст. 177 УПК України, буде доведено, що підозрюваний не виконав обов`язки, покладені на нього при застосуванні іншого, раніше обраного запобіжного заходу, або не виконав у встановленому порядку вимог щодо внесення коштів як застави та надання документа, що це підтверджує.
Як вбачається з клопотання та додатків до нього, ОСОБА_5 раніше не засуджений, запобіжний захід відносно нього раніше не обирався, та останній не є особою яка не виконала обов`язки, покладені на нього при застосуванні іншого, раніше обраного запобіжного заходу, або не виконав у встановленому порядку вимог щодо внесення коштів як застави та надання документа.
Враховуючи викладене, вважаю, що на теперішній час ОСОБА_5 не є особою, відносно якої можливо обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а отже у задоволенні клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погодженого з заступником керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 про надання дозволу на затримання з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 132, 176-178, 183, 188-190 КПК України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене з заступником керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 про надання дозволу на затримання з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
22.04.2016
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 58207720 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Крикливий О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні