Провадження № 2/582/231/16
Справа № 582/433/16-ц
Копія
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" червня 2016 р.
Недригайлівський районний суд Сумської області в складі :
головуючого судді - Яковенко Н.М.,
за участю секретаря - Климась С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Недригайлів, цивільну справу за позовом ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки в порядку спадкування -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаним позовом та просить суд постановити рішення, за яким визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та на земельні ділянки, загальною площею 0.17 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, та для ведення особистого селянського господарства, що знаходяться по вулиці Шевченка, 48 в селі Вільшана Недригайлівського району Сумської області, в порядку спадкування після смерті дружини.
Позивач та його представник в судове засідання не з'явилися. Представник позивача надав до суду заяву про розгляд справи без її участі та участі позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с. 65).
Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради Недригайлівського району Сумської області в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, проти заявлених вимог не заперечує (а.с. 57 ).
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, надіслала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі (а.с. 62).
Справу розглянуто у відповідності до вимог ч.2 ст.197 ЦПК України за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно зі ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, перевіривши зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 15 вересня 2015 року в с. Вільшана померла ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про смерть І-БП №243577 (а.с.11).
Відповідно до копії свідоцтва про укладення шлюбу І-ФП № 337801 (а.с.12) ОСОБА_6 уклала шлюб з ОСОБА_1 та змінила прізвище ОСОБА_6 на ОСОБА_1.
До укладення шлюбу з ОСОБА_1, позивачем по справі, ОСОБА_5 перебувала в шлюбі з ОСОБА_7 та мала прізвище ОСОБА_7, про що свідчить копія свідоцтва про розірвання шлюбу І-БП № 272590 (а.с.51), з якого вбачається, що ОСОБА_8 після розірвання шлюбу змінила прізвище ОСОБА_8 на ОСОБА_6.
Перебуваючи в шлюбі з ОСОБА_7, ОСОБА_5 внаслідок поділу майна подружжя набула у власність 13/25 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в с. Вільшана, по вул.Шевченка, 48, що підтверджується копією рішення суду про поділ майна подружжя (а.с. 14-15), та копією Реєстраційного посвідчення (а.с.16).
З договору дарування від 11.04.2001 (а.с.13), який укладено між ОСОБА_9 та ОСОБА_5 вбачається, що ОСОБА_9 подарувала своїй матері ОСОБА_10 12\25 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в с. Вільшана, по вул. Шевченка, 48.
З договору дарування від 11.04.2001 (а.с.121), який укладено між ОСОБА_9 та ОСОБА_5 вбачається, що ОСОБА_9 подарувала своїй матері ОСОБА_10 земельну ділянку за адресою с. Вільшана, по вул. Шевченка, 48 , загальною площею 0.17 га, з яких 0.05 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, та 01.2 га для ведення особистого селянського господарства.
За життя ОСОБА_5 не зареєструвала в установленому порядку за собою право власності на житловй будинок з господарськими будівлями та спорудами та на земельну ділянку в с Вільшана, по вул. Шевченка, 48 .
Крім того,ОСОБА_5 за життя склала заповіт, копія якого знаходиться на а.с. 48, яким заповіла ОСОБА_4, відповідачу по справі свою земельну ділянку кадастровий номер 6323981100:02:000:0298, яка розташована на території Домаської сільської ради Лозівського району Харківської області.
Після смерті ОСОБА_11 відкрилася спадщина.
ОСОБА_1, чоловік покійної подав заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 за законом. За його заявою приватним нотаріусом Недригайлівського районного нотаріального округу ОСОБА_12 відкрита спадкова справа, копія якої міститься в матеріалах цивільної справи (а.с.43-56).
ОСОБА_4 також подала заяву, яка приєднана до матеріалів спадкової справи, про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 за заповітом.
Діти покійної ОСОБА_5: ОСОБА_13І, ОСОБА_14, ОСОБА_15 подали до нотаріуса заяви про відмову від спадщини матері (а.с. 53, 54, 56).
З досліджених матеріалів спадкової справи вбачається, що крім земельної ділянки, яку за заповітом прийняла ОСОБА_4, позивач ОСОБА_1 прийняв всю спадщину після смерті своєї дружини, у тому числі і у виді жилого будинку з господарськими будівлями та спорудами та земельною ділянкою, на якій він розміщений за адресою с. Вільшана, по вул. Шевченка, 48.
ОСОБА_1 звертався до приватного нотаріуса Недригайлівського районного нотаріального округу з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на зазначений житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами та земельну ділянку для будівництва, обслуговування житлового будинку і господарських будівель та для ведення особистого підсобного господарства, що розташовані за адресою: с. Вільшана, по вул. Шевченка, 48, що належали померлій ОСОБА_5, але йому було роз'яснено про неможливість видати свідоцтво про право на спадщину за законом через відсутність правовстановлюючих документів на будинок та земельні ділянки у спадкодавця та рекомендовано звернутися до суду для захисту свого порушеного права.
Відповідно до ч. ч. 1, 3, 5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно з ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відсутність правовстановчих документів на житловий будинок та земельні ділянки перешкоджає позивачу оформити спадщину, що залишилася після смерті його матері і в повному обсязі розпоряджатися нею, а оформити документи на будинок та земельні ділянки іншими шляхом не можливо.
Згідно зі ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа , що який засвідчує його право власності.
У зв'язку з неможливістю отримати позивачем правовстановлюючі документи на нерухоме майно, яке він успадкував, суд вважає за необхідне задовольнити його позовні вимоги, так як рішення суду в такому разі буде підставою для належного оформлення за ним права власності на житловий будинок та земельні ділянки, що розташовані за адресою: с. Вільшана, вул. Шевченка, 48, Недригайлівського району Сумської області.
Вимога про стягнення судових витрат позивачем не заявлялась
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 174, 212, 214-215, 223, 292, 294 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2, до ОСОБА_3 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, ОСОБА_4, про визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки в порядку спадкування задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок з господарськими будівлям, що знаходиться по вулиці Шевченка, 48 в селі Вільшана Недригайлівського району Сумської області, на земельну ділянку, площею 0,17 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, та ведення особистого підсобного господарства (з них: 0,12 га - рілля, 0,05 га - під будівлями та іншими угіддями), визначену у державному акті на право приватної власності на землю серії СМ №00467, що знаходяться по вулиці Шевченка, 48, в с. Вільшана Недригайлівського району Сумської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5, яка померла 14 вересня 2015 року в с. Вільшана Недригайлівського району Сумської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя : Н. М. Яковенко
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2016 |
Оприлюднено | 15.06.2016 |
Номер документу | 58239282 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Яковенко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні