Справа № 545/1223/16-ц
Провадження № 2/545/539/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" червня 2016 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Шелудякова Л.В.,
секретаря Ісай М.С.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
представника позивача - адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, який розірвано рішенням Полтавського районного суду від 24 жовтня 2014 року. Від вказано шлюбу мають шістьох спільних неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4; ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5; ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_6. Після розірвання шлюбу відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, а вона сама не може забезпечити нормальні матеріальні умови для проживання дітей, оскільки в даний час знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. А тому, просить суд стягнути на її користь з ОСОБА_3 на утримання дітей аліменти в розмірі 50 відсотків від його доходів.
Позивач ОСОБА_1 її представник адвокат ОСОБА_2, що діє на підставі доручення другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 18 лютого 2016 року №10, в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.
В судове засідання відповідач ОСОБА_3 не з’явився попередньо надавши до суду заяву в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення, справу просив розглянути без його участі.
Вислухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 24 жовтня 2014 року розірвано (а.с.12).
Від вказаного шлюбу мають спільних дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4; ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5; ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_6, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с.6-9).
Після розірвання шлюбу відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, а позивач не може самостійно забезпечити нормальні матеріальні умови для проживання дітей, оскільки отримує незначні кошти (а.с.13, 14).
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до положень ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Статтею 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Суд враховує рекомендації Верховного суду України, який у постанові Пленуму від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» підкреслює, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення. Що ж до максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника, то відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 р. «Про виконавче провадження» він не повинен перевищувати в цілому 70 відсотків заробітної плати цієї особи (абзац 4 п. 17).
Аналізуючи всі досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності та враховуючи, що відповідач є батьком спільних з позивачем дітей, разом з ними не проживає та не допомагає позивачу їх утримувати, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з нього аліментів. Отже, вимоги позивача щодо стягнення аліментів з відповідача є справедливими, обґрунтованими та підставними.
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд враховує, що відповідач ОСОБА_3 є здоровою та працездатною особою, відсутність інших утриманців, а тому приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в розмірі ? частини з усіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_3, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, оскільки сторони, які є батьками неповнолітніх дітей, в рівній мірі несуть обов’язки щодо їх виховання та утримання, і такі у виді матеріального утримання не можуть бути повністю покладені виключно на позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 83 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.
Крім того, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів на утримання дітей суд вважає за необхідне допустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного, ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60, 130, 174, 208, 209, 212, 213, 215, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 183, 191 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, 0 ІНФОРМАЦІЯ_7, працюючого трактористом у фермерському господарстві «Агродарія», юридична адреса: 380032, с.Римиги Шишацького району Полтавської області), мешканця ІНФОРМАЦІЯ_8, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інші відомості суду невідомі,
- аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_9, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_10 - на утримання неповнолітніх дітей:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4; ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5; ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 24 лютого 2016 року і до досягнення дітьми повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3 в дохід Держави судовий збір в розмірі 551 (п’ятсот п’ятдесят одна) гривня 20 копійок.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд в десятиденний строк з дня його проголошення, а у разі якщо рішення було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: ОСОБА_10
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2016 |
Оприлюднено | 17.06.2016 |
Номер документу | 58308238 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Шелудяков Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні