Справа № 461/3947/16-ц
Провадження № 6/461/134/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.06.2016 року м. Львів
Галицький районний суд м.Львова в складі: головуючого судді Романюка В.Ф., при секретарі Куц Н.З., вивчивши матеріали подання старшого державного виконавця Личаківського відділу ДВС м.Львів, ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника приватного підприємства «Гранекс» громадянина України ОСОБА_2, -
в с т а н о в и в:
Старший державний виконавець Личаківського відділу ДВС м.Львів ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_1, за погодженням із начальника Личаківського ВДВС м.Львів ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_3, звернувся до суду із поданням, в якому просить тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України керівника боржника приватного підприємства «Гранекс», ЄДРПОУ 36610407, громадянина України ОСОБА_2, РНОКПП - НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місцезнаходження м.Одеса, провулок Полуничний, будинок 27 без вилучення паспортного документа, до погашення ним заборгованості.
В обґрунтування поданого подання покликається на те, що у Личаківському відділі державної виконавчої служби м.Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області в старшого державного виконавця Дробного Андрія Маряновича на виконанні перебуває виконавче провадження ЄДРВП № 50195693 щодо стягнення з Приватного підприємства Транекс" на користь ОСОБА_4 3100,00 грн. безпідставно отриманих коштів та 1617,20 грн. боргу з урахування встановленого індексу інфляції.
17.02.2016 року державним виконавцем керуючись статтями 17,19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження копії якої скеровано на адресу сторін виконавчого провадження.
11.05.2016 року державним виконавцем керуючись статтею 57 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.
12.04.2016 року з метою перевірити майновий стан боржника здійснено вихід за адресою реєстрації боржника, а саме м.Львів, вул.Козланюка, 7 та встановлено, що боржник знаходився за адресою м.Львів, вул.Козланюка, 7/1 та декілька років тому виїхав із вказаної адреси про, що складено акт державного виконавця.
Відповідно до відповідей ДПС України від 18.02.2016 року, 22.03.2016 року у божника відсутні відкриті рахунки в банківських та інших фінансових установах.
За боржником нерухоме мано не зареєстровано, що стверджується інформаційною довідною з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 16.05.2016 року. Також не виявлено зареєстрованого за боржником майна згідно відповіді регіонального сервісного центру МВС у Львівській області від 27.04.2014 року, даних Державної інспекції сільського господарства в Львівській області
Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань засновником та керівником Приватного підприємства «Гранекс», ЄДРПОУ 36610407 є ОСОБА_2, м.Одеса, провулок Полуничний, будинок 27.
На адресу керівника Приватного підприємства «Гранекс» ЄДРПОУ 36610407, ОСОБА_2 11.05.2016 року скеровано вимогу державного виконавця від 10.05.2016 року № 1353 про надання інформації державному виконавця на 25.05.2016 року щодо майна підприємства, відомостей про рух коштів, копію балансу підприємства.
Інформацію на вимогу державного виконавця ні керівник, ні представник Приватного підприємства "Гранекс" 25.05.2016 року на 10-00 год. державному виконавцю не надав.
Враховуючи наведене, невиконання керівником Приватного підприємства «Гранекс» ЄДРПОУ 36610407 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місцезнаходження м.Одеса, провулок Полуничний, будинок 27 обов'язків, передбачених ч.6 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження» свідчить про ухилення від виконання рішення суду та є підставою для обмеження у праві виїзду за межі України. Просить подання задоволити.
Старший державний виконавець Личаківського відділу ДВС м.Львів, ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, що підтверджується телефонограмою, яка міститься в матеріалах справи./а.с.27/.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснювалося.
Положенням ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України» встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантується свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.
Обмеження свободи пересування визначені статтею 12 цього Закону, а саме: у прикордонній смузі; на територіях військових об'єктів; у зонах, які згідно із законом належать до зон з обмеженим доступом; на приватних земельних ділянках; на територіях, щодо яких введено воєнний, або надзвичайний стан; на окремих територіях і в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності.
Свобода пересування обмежується щодо: осіб, до яких відповідно до процесуального законодавства застосовано запобіжні заходи, пов'язані з обмеженням або позбавленням волі; осіб, які за вироком суду відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі; осіб, які згідно із законодавством перебувають під адміністративним наглядом; осіб, які згідно із законодавством про інфекційні захворювання та психіатричну допомогу підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню; шукачів притулку та осіб які звернулися за наданням їм статусу біженця до прийняття відповідного рішення компетентним органом (про надання цим особам притулку чи статусу біженця); іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України; осіб, яких призвано на дійсну строкову службу до Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань; іноземців, які перебувають у складі військових іноземних підрозділів і які мають статус військового. Свобода пересування може бути обмежена і в інших випадках, передбачених законом.
Преамбулою Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» встановлено, що він регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері. Статтею 6 цього закону зазначено, що тимчасовим обмеженням у праві виїзду громадян України за кордон є саме відмова у видачі паспорта, а не заборона свободи пересування.
Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишити територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Право особи на вільне пересування є основоположною Конституційною гарантією людини.
Доказів, які б давали суду підстави вважати, що боржник може виїхати за кордон на постійне місце проживання, не виконавши зобов'язань, та жодного доказу, який би свідчив про ухилення боржником виконання виконавчого листа, державним виконавцем не надано.
Враховуючи наведене, суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити за відсутністю для цього законних підстав.
Керуючись ст.377-1 ЦПК України, Законом України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України», суд, -
у х в а л и в:
В задоволенні подання старшого державного виконавця Личаківського відділу ДВС м.Львів, ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника приватного підприємства «Гранекс» громадянина України ОСОБА_2 - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя В.Ф. Романюк
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2016 |
Оприлюднено | 17.06.2016 |
Номер документу | 58313512 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Романюк В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні