справа №176/12/15-ц
провадження №2/176/264/16
РІШЕННЯ
Іменем України
05 травня 2016 р. Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
у складі: головуючої - судді Павловської І.А.,
при секретарі Ніколенко М. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Жовті Води цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації Товариства сприяння обороні України про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області із позовною заявою та уточнивши позовні вимоги, просить стягнути із Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації товариства сприяння обороні України середній заробіток за період затримки розрахунку в розмірі 12988 грн. 16 коп.
Свої вимоги ОСОБА_1 обґрунтувала тим, що вона з 17 липня 2003 року по 12 травня 2014 року перебувала у трудових відносинах із відповідачем. Наказом №3-ос від 12 травня 2014 року звільнена з роботи за згодою сторін на підставі п.2 ст.36 КЗпП України. Однак, на порушення ст. 116 КЗпП України, при звільненні їй не виплачено всі належні суми, зокрема заробітна плата у розмірі 3203 грн. 50 коп., яка виплачена лише 19 червня 2015 року.
ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленою про день та час розгляду справи, в судове засідання не з'явилась. При цьому, до початку судового засідання, позивачем надана заява про підтримання позовних вимог та розгляд справи за її відсутності.
Представник Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації товариства сприяння обороні України - ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленим про день та час розгляду справи, в судове засідання не з'явивсь, про причини неявки суд не повідомив.
Повно, всебічно та об'єктивно дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні ним правовідносини.
Згідно зі ст.ст. 10, 11, 60 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог та на підставі доказів, наданих особами, які беруть участь у справі. Кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Особа, яка бере участь у справі розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Із дослідженої копії трудової книжки ОСОБА_1 судом встановлено, що остання дійсно з 17 липня 2003 року по 12 травня 2014 року включно перебувала у трудових відносинах з Жовтоводською автомобільною школою Дніпропетровської обласної організації товариства сприяння обороні України та наказом №3-ос від 12 травня 2014 року звільнена з роботи за згодою сторін на підставі п.2 ст.36 КЗпП України /а.с. 5-6/.
Судом також встановлено, що на час звільнення відповідач мав заборгованість перед позивачем по заробітній платі у розмірі 3203 грн. 50 коп., зазначене підтверджується довідкою Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації товариства сприяння обороні України №139 від 17 грудня 2014 року /а.с. 7/.
Як вбачається із пояснень позивача, зазначених у заяві про відмову від частини позовних вимог, 19 червня 2015 року відповідачем виплачено їй заборгованость по заробітній платі у повному розмірі на суму 3203 грн. 50 коп.
Статтею 116 КЗпП України, передбачено що при звільненні працівника виплата всіх сум, належних йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Згідно ст. 117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені ст. 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Законодавчо чітко визначено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, власник повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
При цьому, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні підлягає стягненню на користь працівника, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини. Сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Таким чином, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку, а саме з 12 травня 2014 року по 19 червня 2015 року.
Відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08 лютого 1995 року №100, у разі обчислення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
Відповідно до п.8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Згідно довідки Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації товариства сприяння обороні України №147 від 26 грудня 2014 року, середньоденна заробітна плата позивача становила 46 грн. 72 коп. /а.с. 8/.
Обґрунтовуючи свою вимогу щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 8460 грн. 72 копійок, позивач пояснював, що розрахунок цієї суми ним проводився виходячи із періода затримки розрахунку з 12 травня 2014 року (дата звільнення) по 19 червня 2015 року (день фактичної виплати заборгованості по заробітній платі) та її середньоденної заробітної плати, яка складає 46 грн. 72 копійок.
Таким чином, розмір середнього заробітку за час затримки становить 12988 грн.16 коп.(46,72 грн. х 278 робочих днів).
За наявності до того законних підстав, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 у повному обсязі стягнувши на її користь із Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації Товариства сприяння обороні України середній заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 12988 грн. 16 коп.
Оскільки позивач при зверненні до суду звільнений від сплати судового збору, він стягується із відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, відповідно ст. 88 ЦПК України та Закону України «Про судовий збір». Таким чином, за вимогу майнового характеру про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні з відповідача слід стягнути 243 гривни 60 копійок.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.116, 117, 237-1, КЗпП України, ст.105 ЦК України, ст. 129 Конституції України, і на підставі ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації Товариства сприяння обороні України про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні задовольнити.
Стягнути із Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації Товариства сприяння обороні України (код згідно з ЄДРПОУ 02723565) місце знаходження Дніпропетровська область, місто Жовті Води, вулиця Шкільна, 4, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, фактично проживаючої Дніпропетровська область, місто жовті Води АДРЕСА_1 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 12988 (дванадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят вісім ) грн. 16 копійки.
Стягнути із Жовтоводської автомобільної школи Дніпропетровської обласної організації Товариства сприяння обороні України (код згідно з ЄДРПОУ 02723565) місце знаходження Дніпропетровська область, місто Жовті Води, вулиця Шкільна, 4, в дохід держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Жовтоводського міського суду І.А. Павловська
Суд | Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2016 |
Оприлюднено | 17.06.2016 |
Номер документу | 58315840 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
Павловська І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні