Ухвала
від 16.05.2016 по справі 760/8758/16-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/8758/16-к

Провадження №1-кс/760/6202/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про арешт банківського рахунку в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110200000025 від 25.03.2016, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 205-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшло зазначене клопотання, з якого вбачається, що в провадженні СУ ФР ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області перебувають матеріали кримінального провадження №32016110200000025 від 25.03.2016 за фактом умисного подання невстановленими особами в 2015 року для проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974) документів, які містять завідомо неправдиві відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.205?1 КК України.

Так, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що невстановлені досудовим розслідуванням особи в період 2015 року з метою прикриття незаконної діяльності створили та/або придбали, шляхом умисного подання для проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974) документів, які містять завідомо неправдиві відомості на гр. ОСОБА_5 , яка не має відношення до фінансово господарської діяльності вказаних підприємств.

Допитано як свідка директора та засновника ТОВ «Мрія Плюс» ОСОБА_5 , яка показала, що дане підприємство на її ім`я було зареєстроване, перереєстроване на її ім`я, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності. Крім того показала, що статутних документів, документів фінансово-господарської діяльності від імені вказаного підприємства, як службова особа не складала, не підписувала та нікого не уповноважувала на це.

Проведеним аналізом фінансово-господарської діяльності підприємства ТОВ«Мрія Плюс» встановлено, що вказане підприємство зареєстроване та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Булакова, буд. 23. Основний вид діяльності переробка молока, виробництво масла та сиру.

Під час проведення досудового розслідування кримінального провадження здійснено огляд місцезнаходження ТОВ «Мрія Плюс», в ході якого встановлено, що ТОВ «Мрія Плюс» за вище вказаною адресою не знаходиться та ніколи не знаходилося. Крім того службові особи ТОВ«Мрія Плюс» будь-яких договорів оренди з власником директором ТОВ«Рутенія» гр. ОСОБА_6 не укладали.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВ «Мрія Плюс» проводить імпортні операції з Польщі, Китаю, Туреччини та Італії ТМЦ за період 2015 2016 років на суму більше 10 мільйонів гривень.

Також встановлено, що відповідно до інформації, що міститься в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Мрія Плюс» імпортує/купує ТМЦ у підприємств нерезидентів наступних країн, а саме: Польща, Китай, Туреччина, Японії та Італії.

Згідно матеріалів наданих оперативними співробітниками ОУ ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області невстановлені досудовим розслідуванням особи від імені службових осіб ТОВ «Мрія Плюс» імпортоване ТМЦ реалізовують в адресу на ТОВ«Ельмундо» (код ЄДРПОУ 39295219).

ТОВ«Ельмундо» в подальшому реалізує підприємствам контрагентам на території України природній газ, що також свідчить про безтоварність проведених фінансово-господарських операцій.

Крім того в ході досудового розслідування здійснено огляд адреси місцезнаходження ТОВ «Ельмундо», а саме: м. Київ, вул. Отто Шмідта, буд. 35/37, кв. 10, в ході якого встановлено, що ТОВ «Ельмундо» за вказаною адресою не знаходиться.

Також встановлено, що ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974) відкрито рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 у ПАТ "КСГ БАНК" (код МФО 380292), де зберігаються кошти набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення.

На зазначених рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , у ПАТ "КСГ БАНК" (код МФО 380292), надходять грошові кошти набуті кримінально-протиправним шляхом, та є джерелом погашення збитків завданих державі, внаслідок незаконного використання реквізитів ТОВ «Мрія Плюс»

З метою встановлення розміру грошових коштів набутих в результаті вчинення кримінального правопорушення, їх фіксацію, уникнення подальшого переміщення та в подальшому визнання їх речовими доказами у кримінальному провадженні необхідно накласти арешт на грошові кошти, що перебувають на вищевказаних рахунках.

Відповідно до п. 1 ст. 98 КПК України, встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі грошові кошти, документи та ТМЦ набуті кримінально-протиправним шляхом.

Згідно з ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому підстави та на долучені до матеріалів клопотання документи.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, прихожу висновку про необхідність задоволення даного клопотання, виходячи з такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилучене майно може бути у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення, є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Згідно ч.3 ст.170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Згідно ч.4 ст.170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку, що існує необхідність у накладенні арешту, а саме з метою відшкодування заподіяних злочином збитків та забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Оскільки в ПАТ "КСГ БАНК" (код МФО 380292) відкрито банківські рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 наступного підприємства ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974) є предметом кримінального правопорушення та набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також може міститись інформація, яка має значення для розслідування кримінального провадження, та в подальшому розгляду питання щодо прийняття законного рішення щодо вказаних коштів, та конфіскації в дохід держави, слідчому необхідно звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням з дотриманням вимог передбачених ст.160 КПК України.

Керуючись ст.ст.107, 131, 132, 170-173, 175, 309, 369-372 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

1.Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974), ) відкритому в ПАТ "КСГ БАНК" (код МФО 380292).

2.Заборонити розпоряджатися грошовими коштами та зупинити видаткові операції, що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974), відкритому в ПАТ "КСГ БАНК" (код МФО 380292), за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.

3.Зобов`язати ПАТ "КБ "ГЛОБУС" (код МФО 380526) надати слідчому довідку про залишок коштів на рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 ТОВ «Мрія Плюс» (код ЄДРПОУ 31901974) відкритих в ПАТ "КСГ БАНК" (код МФО 380292), та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на рахунку за відповідним запитом слідчого.

Ухвала про арешт майна виконується негайно.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.05.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу58340748
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/8758/16-к

Ухвала від 29.06.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 18.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 13.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

Ухвала від 16.05.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні