Ухвала
від 09.06.2016 по справі 761/19021/16-к
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/19021/16

Провадження № 1-кп/761/911/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2016 року

Шевченківський районний суд м. Києва у складі :

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю :

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві

клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100080003467 від 01 квітня 2016 року, відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уродженця м. Діліджан, Республіка Вірменія, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого неповнолітніх дітей 1998, 1999 років народження, не працюючого, не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

-у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України,

ВСТАНОВИВ :

До Шевченківського районного суду м. Києва 23 травня 2016 року надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №8 м. Києва ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100080003467 від 01 квітня 2016 року, про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України ОСОБА_4 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України.

В клопотанні зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 вчинив пособництво у створенні з метою прикриття незаконної діяльності ОСОБА_6 , фіктивної юридичної особи, за наступних обставин.

Так, у невстановлений досудовим слідством час у ОСОБА_6 виник злочинний умисел спрямований на заволодіння шляхом обману, грошовими коштами АТ Укрексімбанк. Для реалізації якого останній вирішив створити з метою прикриття незаконної діяльності, фіктивну юридичну особу, для чого залучив раніше йому знайому ОСОБА_7 та ОСОБА_4 .

Так, ОСОБА_6 , згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є засновником та керівником товариства з обмеженою відповідальністю «Герич-ОТ» (код ЄДРПОУ 40059348).

Незважаючи на те, що зазначене підприємство зареєстроване в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності юридична особа, ОСОБА_6 взяв участь у його реєстрації не з метою здійснення господарської діяльності, як передбачено статутом підприємства, а з метою прикриття своєї незаконної діяльності при цьому ОСОБА_6 , діяв в порушення вимог законодавчих актів України, а саме: ст.ст.81, 87, 89 ЦК України, ст.ст. 56, 58, 83, 89 Господарського кодексу України, ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 року, ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 року.

При цьому, ОСОБА_6 , не маючи наміру здійснювати діяльність підприємства, пов`язану з діяльністю посередників у торгівлі деревиною,будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами, оптовою торгівлею деревиною будівельними матеріалами та санітарно-технічними обладнанням, роздрібною торгівлею меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах, організації будівництва будівель (основна), будівництво житлових та нежитлових будівель та одержання прибутку, зафіксовану в статутних документах ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348), усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій як майбутнього власника вказаного підприємства, надав ОСОБА_7 , яка передала ОСОБА_4 паспорт громадянина України ОСОБА_6 та ідентифікаційний номер платника податків, які необхідні для складання статутних та реєстраційних документів підприємства.

В подальшому, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах ОСОБА_4 усвідомлюючи протиправних характер своїх дій, надав ОСОБА_6 грошові кошти для створення ТОВ «Герич-ОТ», та допоміг виготовити необхідні документи для реєстрації ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) на ім`я ОСОБА_6 - Статут ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348), протокол зборів учасників ТОВ «Герич-ОТ», від 05 жовтня 2015 року, наказ номер № 1 від 05 жовтня 2016 року, в яких ОСОБА_6 , значився засновником та директором вказаного підприємства та які віддав ОСОБА_7 .

В подальшому, приблизно о 09:00 год. 09 жовтня 2015 року біля ст. метро «Шулявська» в м. Києві ОСОБА_6 зустрівся з ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , усвідомлюючи протизаконний характер запропонованих йому дій, за грошову винагороду, ознайомившись зі змістом наданих йому документів, підписав статутні документи ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348), а також інші документи необхідні для проведення державної реєстрації, які подав приватному нотаріусу.

9 жовтня 2015 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу проведено державну реєстрацію ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) за номером запису 10741020000056401, згідно яких єдиним учасником товариства є ОСОБА_6 .

При цьому, хоча ОСОБА_6 і значиться єдиною службовою особою ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348), але підприємством він ніколи не керував, господарську звітність не подавав та не підписував, а реєстраційні документи ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) передав ОСОБА_7 для подальшого використання у незаконній діяльності.

Діяльність ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348), здійснювалась в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

- статті 3 Господарського Кодексу України, відповідно до якої під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність;

- п. 3 ст. 5 та п. 1 ст. 7 Господарського Кодексу України, якими визначено: «…Суб`єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.»;

- ч. 1 ст. 207 Господарського кодексу України про те, що «господарське зобов`язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб`єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині»;

- п. 2 ст. 215 Цивільного кодексу України, згідно якого недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі, визнання такого правочину недійсним судом не вимагається;

- згідно ст. 228 ЦК України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним».

Надання ОСОБА_4 грошових коштів та виготовлення пакету документів для реєстрації товариства, дало змогу ОСОБА_6 оплатили послуги приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 , який перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , що в Шевченківському районі, провів державну реєстрацію ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) і вніс відомості про керівника товариства - ОСОБА_6 .

Дії Маркосяна, які полягали у пособництві в створенні суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України та ОСОБА_4 пред`явлено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст. 205 КК України.

В ході досудового розслідування підозрюваний ОСОБА_4 визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України повністю, вперше вчинив кримінальне правопорушення невеликої тяжкості, погоджується на закриття кримінального провадження у зв`язку із звільненням від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, діями ОСОБА_9 шкоди не завдано, тому на підставі ст. 45 КК України прокурор просить прийняти рішення про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_9 .

В судовому засіданні прокурор вважає можливим постановити ухвалу про закриття кримінального провадження та звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205України на підставі ст. 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.

Підозрюваний ОСОБА_4 не заперечує проти задоволення клопотання прокурора та просить звільнити його від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження у зв`язку з дійовим каяттям.

Вислухавши думку прокурора, підозрюваного, дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання прокурора у зв`язку з невідповідністю його вимогам ст. 287 КПК України, виходячи з наступного.

У відповідності до ст. 287 КПК України у клопотанні прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності вказуються:

1)найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер ;

2)анкетні відомості підозрюваного (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);

3)прізвище, ім`я, по батькові та займана посада прокурора ;

4)виклад фактичних обставин кримінального правопорушення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання підозри;

5)розгляд шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та відомості про її відшкодування;

6)докази, які підтверджують факт вчинення особою кримінального правопорушення;

7)наявність обставин,які свідчать, що особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, та відповідна правова підстава;

8)відомості про ознайомлення з клопотанням потерпілого за його думка щодо можливості звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності;

9)дата та місце складання клопотання.

При викладі фактичних обставин кримінального правопорушення та формулювання підозри щодо вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_4 у співучасті з посиланням на конкретних осіб, а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , щодо яких дане кримінальне провадження не розглядається, відсутні відомості про їх засудження, що є неприпустимим, оскільки є порушенням принципу презумпції невинуватості та права на захист.

Відповідно до вимог ст. 45 КК України підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності є її дійове каяття ,яке характеризується щирим рас каянням у вчиненому злочині та активним сприянням розкриттю цього злочину. Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає підставу звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45 КК України.

Однак, клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_9 не містить відомостей щодо активного сприяння підозрюваного розкриттю злочину. Зокрема, ОСОБА_9 не сприяв органу досудового розслідування у встановленні обставин передачі ним грошових коштів ОСОБА_6 для створення ТОВ «Герич-ОТ», допомоги у виготовленні необхідних документів для реєстрації ТОВ «Герич-ОТ» на ім`я ОСОБА_6 , Статуту ТОВ «Герич-ОТ», протоколу зборів учасників ТОВ «Герич-ОТ» від 05 жовтня 2015 року.

Згідно до ч.4 ст. 288 КПК України у разі встановлення судом необґрунтованості клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності ,суд своєю ухвалою відмовляє у його задоволенні та повертає клопотання прокурору для здійснення кримінального провадження в загальному порядку або продовжує судове провадження в загальному порядку ,якщо таке клопотання надійшло після направлення обвинувального акта до суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Крім того, слід зазначити, що ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 20 квітня 2016 року у задоволенні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №8 про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України підозрюваного ОСОБА_4 було відмовлено, однак прокурор вдруге після зазначеної відмови суду у задоволенні клопотання 23 травня 2016 року звернувся з аналогічним клопотанням до Шевченківського районного суду м. Києва.

На підставі викладеного, керуючись ст. 45 КК України, ст. ст. 285-288, 314, 369-372 КПК України, суд

УХВАЛИВ :

Відмовити у задоволенні клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України у зв`язку із дійовим каяттям та повернути його прокурору Київської місцевої прокуратури №8 для здійснення кримінального провадження в загальному порядку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.06.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу58340974
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/19021/16-к

Ухвала від 09.06.2016

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Щебуняєва Л. Л.

Ухвала від 09.06.2016

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Щебуняєва Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні