Провадження 1-кс/760/5139/16
Справа № 760/7207/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 , за погодження з прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів досудового розслідування № 42016110000000194, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню відомості якого внесені до ЄРДР № 42016110000000194, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що в період 2015 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДР НОМЕР_1 ) при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДР НОМЕР_2 ) ухились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 3682 тис. грн. Вказані обставини порушення податкового законодавства підтверджується аналітичним дослідженням ГУ ДФС у Київській області №33/10-36-16-00-14/39510481 від 10.03.2015 року.
Так, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДР НОМЕР_1 ) звітується до ДПІ з електронної скриньки ІНФОРМАЦІЯ_3 Також з даної електронної скриньки подають звітність такі підприємства: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДР НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код за ЄДР НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДР НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код за ЄДР НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код за ЄДР НОМЕР_6 ).
Встановлено, що в Київській філії ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_7 ) відкрито рахунки для:
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код за ЄДР НОМЕР_6 ) - № НОМЕР_8 (українська гривня).
Враховуючи вищевикладене, слідчий просив клопотання задовольнити.
Слідчий також просив постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Слідчий суддя відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи за наведених слідчим підстав.
Згідно з ч.1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя знаходить клопотання слідчого обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, оскільки з доказів наданих на його обґрунтування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих речах та документах можуть бути використані як докази, а довести на даному етапі досудового розслідування вказані обставини іншими способами неможливо.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК Укр аїни, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 , за погодження з прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів досудового розслідування № 42016110000000194, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України - задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення у службових Київської філії ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_7 ), наданих для відкриття та обслуговування рахунків
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код за ЄДР НОМЕР_6 ) - № НОМЕР_8 (українська гривня), а саме:
- інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі EXEL), про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції) за період часу з моменту відкриття рахунку по останню проведену операцію;
- обліково-реєстраційних справ зазначених суб`єктів господарської діяльності, в тому числі карток із зразками підписів та відбитками печаток встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, оригіналів договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів зазначених суб`єктів господарської діяльності, оригіналів доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками;
- заяв на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам;
- протоколів системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта, як на паперових так і електронних носіях.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 58341232 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Демидовська А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні